Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Jessica Townsend Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Nevermoor (tom 3) literatura dziecięca
Hollowpox. The Hunt for Morrigan Crow
Data 1. wydania:
2020-02-04
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Hollowpox. The Hunt for Morrigan Crow
Nevermoor (tom 3)
literatura dziecięca
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

„Problem z ciemniakami jest taki, Morysiu, że znajdą tłum innych ciemniaków i razem będą wierzyli w swoje ciemnoty”, czyli powrót Morrigan Crow.

Pustka wietrzna to już trzeci tom serii z Morrigan Crow. Na każdą kolejną książkę czekam z wielką ciekawością. Już od pierwszego tomu zakochałam się w magii tej opowieści i w niezwykle barwnych bohaterach Jessici Towsend. Dzięki...

Morrigan Crow powraca! Seria o magicznej krainie Nevermoor, niezwykłej dziewczynce i magii, która sprawiła, że młodzież na nowo rozkochała się w czytaniu. Prawa do jej wydania kupiło już prawie 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje ponoć filmowa adaptacja. Wiemy już, że Morrigan jest Wundermistrzem. Jak radzi sobie z tym ciężarem i jakie przygody na nią...

Książka jest naprawdę ciekawa i zabawna. Morrigan niezwykle rozwinęła się przez wszystkie części, a wraz z nią cała fabuła! W dodatku autorka w interesujący sposób wplotła w historię naszą dzisiejszą rzeczywistość i pokazała absurdy, z jakimi zmagamy się na co dzień od ponad roku, co moim zdaniem jest ogromnym plusem całej historii.
Oczywiście znalazłam tam niewielkie...

Kontynuacja niesamowitych przygód Morrigan Crow!

Miasteczko Nevermoor nagle zaczyna nawiedzać straszna choroba, która szerzy się z dużą prędkością i atakuje coraz większą liczbę mieszkańców, pozostawiając po sobie okropne skutki. Władze próbują ograniczać jej rozprzestrzenianie się oraz stworzyć sposób na wyleczenie dotkniętych nią ofiar, jednak nie jest to łatwe...

Jeśli ktoś lubi magiczny świat, wciągający tak samo, jak Harry Potter, powinien się skusić. Ja czytałam razem z dzieckiem i jesteśmy zachwycone! Polecam.

Powrót do Nevermoor, w którym Morrigan Crow nie ma lekko. Kiedy wszelkie sytuacje w życiu dziewczynki zaczynają się normować, los postanawia kolejny raz wypróbować jej siłę. Morrigan wraz ze swoim przyjacielem Hawthornem i bobo Dave stają się świadkami dziwnego zjawiska. W niedługim odstępie czasu, dochodzi do kolejnej zaskakującej sytuacji. Jak się okazuje, w mieście...

Pustka wietrzna to dość grube tomiszcze, ale wciągnęłam się w magiczny świat Nevermooru tak mocno, że pochłonęłam całość w jeden dzień. Mam nadzieję, że autorka nie będzie kazała czekać nam zbyt długo na kontynuację. Wspaniała lektura. Ten tom jest jak pogoda w Katowie – po prostu trochę bardziej. Bardziej naładowany akcją a poruszone w nim problemy – bardzo aktualne.

Jak to się fantastycznie czyta! Bo to lektura w pełnym tego słowa znaczeniu - fantastyczna :) Bardzo czekałam na trzeci tom przygód Morysi. A teraz pozostaje czekać na kolejny, z każdym tomem mam ochotę na więcej!

Trudno opisać słowami moje uwielbienie do tej serii.
W Nevermoor czuję się jak w domu, a obecnie jednym z moich marzeń jest zarezerwować na kilka dni pokój w hotelu Deukalion.

Jessica Townsend po raz kolejny serwuje nam emocjonującą przygodę z udziałem Morrigan, od której trudno się oderwać.
Możecie mi wierzyć lub nie, ale to najlepsza książka dla dzieci jaką czytałam!...

Trzecia część serii Nevermoor! Mój 13-letni syn czekał na tą książkę z niecierpliwością, a teraz po prostu ją pochłania. W taki sposób wciągnął go jedynie Harry Potter :)

• 2021
  • B. Muszę mieć papierowe!!!
  • Chcę kupić
  • Kolejka
  • Wydawnictwo Media rodzina

Dodaj cytat z książki Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow