Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Okładka książki Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow Jessica Townsend
Nominacja w plebiscycie 2021
Okładka książki Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow
Jessica Townsend Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Nevermoor (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nevermoor (tom 3)
Hollowpox. The Hunt for Morrigan Crow
Media Rodzina
2021-04-14
2021-04-14
Data 1. wydania:
2020-02-04
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Wyróżniona opinia i

Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

przeczytanych książek 727 napisanych opinii 652

Fantastyczny świat, cudowni bohaterowie i mnóstwo niesamowitych przygód. Nie mogę się doczekać następnej części.

Świetna część. W końcu coś ciekawego zadziało się w tej serii. Czytając ją miałam wrażenie podobieństwa do Zwierzogrodu, bo motyw zwierząt był praktycznie identyczny. Bardzo mi się podobało, choć wciąż nie jestem przekonana do tych bohaterów i "oschłego" stylu pisania. Z chęcią sięgnę po kolejną część, bo końcówka tej była zaskakująca i interesująca.

„Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” to trzeci tom wspaniałej serii „Nevermoor”, której autorką jest Jessica Townsend.

W tym tomie Morrigan będzie mogła poznać głębiej historię wundermistrzów i rozwijać swoje moce w miejscu, o którym nawet nie myślała, że istnieje. W tym czasie Nevermoor nawiedza choroba - pustka wietrzna, która dotyka tylko wunderzęta. Morrigan zrobi wszystko, aby pomóc odnaleźć lekarstwo na tę chorobę i opanować panikę, która zalała miasto. Podejrzewa, że za epidemią stoi nasz główny złoczyńca serii - Ezra Squall.

„Nevermoor” ma być wielotomową serią i bardzo mocno będę czekać na kolejne tomy! Autorka stworzyła tutaj świat, który jest barwny, różnorodny, pełen magii i zaskakuje nas na każdym kroku. Każdy tom jest inny i wspaniały na swój własny sposób. Cieżko porównać przez to, który jest najlepszy. Wszystkie zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W trzecim tomie od razu wpadamy w wir wydarzeń, w którym Morrigan i jej przyjaciele mają mnóstwo przygód. Czytałam bez wytchnienia, żeby dowiedzieć się jak najszybciej co będzie dalej. Morrigan jest taką nieoczywistą postacią, której kibicuję nawet wtedy, gdy postępuje lekkomyślnie. Z ogromnym zainteresowaniem śledzę jej tok myślenia, jej rozterki, jej radości i problemy.

„Nevermoor” jest serią, która jest porównywana do „Harry’ego Pottera” i ja z każdym przeczytanym tomem utwierdzam się w odczuciu, że są to słuszne porównania. Obie serie wywołują we mnie bardzo podobne emocje. „Nevermoor” jest kierowany do młodszych osób, ale poziom rozwinięcia świata i moje zaangażowanie w niego w obu tych seriach są naprawdę bardzo podobne. Harry to życie, wiadomo, ale obok historii Morrigan naprawdę nie da się przejść obojętnie. Zmusza młodego czytelnika do refleksji m.in. na temat rodziny, przyjaźni, wykluczenia społecznego i odróżniania dobra i zła.

Jeśli macie przeczytać tylko jedną fantastyczną serię w tym roku, niech będzie to „Nevermoor”, bo w pełni na to zasługuje! Gwarantuję, że Was też oczaruje i otuli, jak ciepły kocyk. Ta seria ma ogromny potencjał, żeby stać się w przyszłości czymś naprawdę wielkim!❤️

W książce spotykamy odmienioną Morrigan Crow. Sytuacja w Nevermoorze sprawia, że główna bohaterka musi szybko nadgonić zaległości w nauce. Skupia się na samorozwoju i zaczyna postrzegać rzeczywistość w innych barwach.
Fabuła na początku książki nie była porywająca, ale po przebrnięciu przez pierwsze sto stron dalsza przygoda była czystą przyjemnością.
Książka porusza temat wykluczenia i braku tolerancji. To pierwsza książka dla dzieci, w której spotkałam się z izolacją społeczną, która w dzisiejszych czasach tak często nas dotyczy.
Jedyny minus to taki, że na następną część pewnie będę musiała trochę poczekać :c

Książka porusza...

I świat jest cudowny, i historia wciągająca, ale dla mnie największą zaletą tej książki są postacie (pielęgniarz Tim w tej części <3 - żeby z kogoś kto pojawia się dosłownie 2 razy zrobić tak zapadającą w pamięć postać?). Jak ja uwielbiam tu wszystkich <3

Książka wciągająca i dające ciepło . Idealna seria na zastój czytelniczy !

Książka wciągająca i dające ciepło . Idealna seria na zastój czytelniczy !

Zdecydowanie najlepsza z części. Porywa od pierwszych stron. Czekam na następne tomy.

Świetna seria. Z wielką przyjemnością czytałam o poczynaniach Morrigan, jej patrona, jej przyjaciół i innych bohaterów. Wszystko było ładnie opisane, dobrze wyjaśnione. Bardzo bardzo polecam i mam nadzieję, że w przyszłości jak moje dzieci podrosną również ja przeczytają, bo zostaje z nami na półce. Baa ja na pewno ja przeczytam ponownie żeby wrócić do tego niesamowitego świata jakim jest Nevermoor

Bardzo mi się podobała, jest zdecydowani lepsza niż poprzedne części, tu się więcej dzieje. Polecam!

Super książka 😻

Super książka 😻