Smocza straż

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Smocza straż (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
LubimyCzytać

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego „Baśnioboru”.

Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych i chce przejąć władzę nad światem. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu, w czym konsekwentnie będzie próbować mu przeszkodzić Kendra i Seth.

Czy smokom uda się przejąć władzę nad światem?

źródło opisu: materiały własne

źródło okładki: materiały wydawnictwa

lady_venti | 2015-09-05

I wreszcie, po tylu latach oczekiwania, pojawił sie sequel ,,Baśnioboru". Stosunkowo cieniutki, w porównaniu do chociażby ,,Plagi cieni", ale i tak pełen akcji, co ciekawe, dość skondensowanej, czyli całkiem inaczej niż w większości pierwszych tomów serii autorstwa tego autora. Zapewne dlatego, że historia opowiedziana w tej książce jest stricte kontynuacją poprzedniej serii. Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój, wszystko zapowiada prawdziwy happy end, jednak... bo zawsze jest jakieś ,,jednak", prawda? Tym razem są to ambicje Celebranta, tajemniczego władcy smoków, chętnie wspominanego w ,,Baśnioborze", choć pojawia się on fizycznie tylko raz, na coś koło 2 akapitów. Otóż król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych, ogólnie, jak się można spodziewac, chce przejąć władzę nad światem. Standard. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu, w czym konsekwentnie będzie próbować mu przeszkodzić znana już parka główbych protagonistów....

Katriona | 2017-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2017

Myślałam, że to już koniec – jedna z najlepszych serii dla młodszych czytelników została zamknięta, Brandon Mull postawił ostatnią kropkę na końcu zdania, a bohaterowie cyklu odbyli wszystkie niebezpieczne podróże. Przygoda po krainie pełnej baśniowych stworów, zarówno tych dobrych, jak i złych, skończyła się. Wprawdzie Mull nie osiadł na laurach, co i rusz serwował nam kolejne powieści – trzy tomy Pozaświatowców, nową serię Pięć Królestw czy chociażby parę książek ze świata Spirit Animals. Każda pozycja, jaka wyszła spod jego pióra, zasługuje na uznanie, jednak to właśnie Baśniobór uważam za jego literackie dzieło życia.

Sam pisarz także ceni sobie pozycje z tej serii, o czym może chociażby świadczyć fakt, że po kilku latach postanowił powrócić do dalszego snucia historii Kendry i Setha. Niebawem w polskich księgarniach pojawi się następny tom przygód rodzeństwa Sorensonów i ich przyjaciół. Jakie tym razem wyzwania czekają na protagonistów?

Smocza rewolucja

Demoniczna horda na...

Sezamek | 2017-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2017

Rozkręca się z każdą przewróconą kartką papieru, końcówka po prostu niesamowita

ama4074 | 2017-12-06
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Kolejna niesamowita powieść Brandona.

sowka1995 | 2017-12-08
grimma | 2017-11-27
Marcelina Rup | 2017-11-26
Na półkach: Teraz czytam
Patronaty tygodnia

Ten tydzień zapowiada się nad wyraz interesująco - wśród naszych patronatów znajdziecie powieści Stephena Kinga, Andy'ego Weira, ŁukaszaOrbitowskiego i Dmitrija Glukhovsky'ego. Nie zabraknie też kolejnej porcji książek w klimacie Gwiazdki spod pióra Amandy Prowse i Agnieszki Krawczyk oraz powieści skierowanych do młodych czytelników - przekonajcie się sami!