Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow

Okładka książki Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow Jessica Townsend
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow
Jessica Townsend Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Nevermoor (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nevermoor (tom 2)
Wundersmith: The Calling of Morrigan Crow
Media Rodzina
2019-04-04
2019-04-04
Data 1. wydania:
2018-11-13
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
czary literatura australijska magia nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo przygoda spotkanie tajemnica
Inne

No i się wciągnęłam. Po pierwszym tomie miałam dość mieszane uczucia - bo mimo tego, że dobrze napisane, ciekawie skonstruowany świat, rozbudowane postacie - czegoś mi zabrakło. Nie miałam od razu chęci sięgać po kolejny tom.
Z kolei od tego oderwać się nie mogłam... Zaraz zabieram się za kolejny ;)

Ma świetny klimat i bardzo szybko się czyta. Postaci nie da się nie lubić a świat jest niezwykle wciągający. Wspaniała dla młodszych i starszych

Harry Potter w spódnicy 😊 Super książka dla młodzieży i nie tylko. Polecam

Po pierwszym tomie który był dobry ten jest jeszcze lepszy. Świetnie rozkręcona akcja, bardzo ciekawe zakończenie. Liczę, że kolejny tom będzie równie dobry

Pierwsza część Nevermoor nie zachwyciła mnie, ale czytało się ok. Druga część miała być o wiele lepsza, a ponieważ mam wrażenie, że w tym miesiącu nic specjalnie mi się nie podoba, to postanowiłam sięgnąć po "Wundermistrza".

Niestety nie podzielam zachwytów nad drugim tomem. Miałam wrażenie, że to co nie podobało mi się w pierwszej części zostało jeszcze mocniej...

Świetna kontynuacja przygód Morysi, całkiem zaskakujące zwroty akcji i do tego lekki ton, dzięki któremu bardzo szybko wzrok przemyka przez strony.

No i wpadłam jak śliwka w kompot 😃. Do tej pory nie sądziłam, że literatura młodzieżowa może mi się tak bardzo podobać. Świetna narracja, mnóstwo człowieczeństwa i dobre, lekkie pióro autorki sprawiły, że drugi tom serii Nevermoor skradł moje serce. Pierwszy podobał mi się bardzo. Drugi w niczym mu nie ustępuje. To niesamowite, ile e tej książce wrażliwości, ile ludzkiej...

Świat Nevermoor'u nadal zaskakuje i ciekawi, jako konstrukcja, zwyczaje, społeczność. Bohaterowie wzbudzają emocje, nie zawsze przyjemne, osobiście irytuje mnie w tej części główna bohaterka. Natomiast epicentrum akcji zaczyna się w okolicach 3/4 książki więc trochę trzeba na nie poczekać..

nie spodobał mi się tak bardzo jak pierwszy tom, ale mimo wszystko jednak, naprawdę miło było powrócić do tego świata i bohaterów! muszę zaznaczyć, że jessica townsend pisze swoje książki z dużym rozmachem. każda wypełniona jest po brzegi magią, humorem i niesamowitymi wydarzeniami z ogromem zwrotów akcji. w "wundermistrzu" miałam poczucie, że niektóre rzeczy są mocno...

Ależ to było wspaniałe! Po przeczytaniu drugiej części dopiero rozumiem, dlaczego tak wiele osób zachwyca się tą serią i przyrównuje ją do Harrego Pottera. Nie mogłam oderwać się od tej historii. Pięknie uczy jak ważna jest w życiu lojalność, odwaga, wiara w siebie. Jestem pod wrażeniem i bardzo polecam!

• 2021
  • Fantastyka