Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow

Okładka książki Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow Jessica Townsend
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow
Jessica Townsend Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Nevermoor (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nevermoor (tom 1)
Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow
Media Rodzina
2018-10-17
2018-10-17
Data 1. wydania:
2017-10-31
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Inne

Oficjalne recenzje i

Gdy olbrzymi gadający kot to tylko początek dziwów

1227 223 30

Powiem Wam, że inspirowanie się autorów książkami innych twórców nie jest ani niczym złym ani nowym. Co prawda, w "Nevermoor" można się doszukać podobieństw do Pottera, ale Rowling prawdopodobnie
inspirowała się "Akademią Pana Kleksa". :)

inspirowała się "Akademią Pana Kleksa". :)

Bardzo przyjemna lektura, również dla starszego czytelnika. Nie jest infantylna, a fabuła jest pomysłowa. Odrobinę przywodzi mi na myśl Harry'ego Pottera, ale tylko odrobinę ;) Jest to książka z gatunku lekkich i łatwych, w sam raz na odstresowanie się po ciężkim dniu.

Ta książka była przyjemna. Taki comfort read, do którego wrócę w gorszy dzień.

Ta książka była przyjemna. Taki comfort read, do którego wrócę w gorszy dzień.

Kocham, uwielbiam i biję pokłony.

Kocham, uwielbiam i biję pokłony.

Nevermoor to naprawdę rewelacyjna książka i genialny świat. Żałuję, że nie mogłam poznać tej historii jako dziecko. Ale jako osoba dorosła bawiłam się równie doskonale i na pewno nie raz wrócę do tego tomu i jak i sięgnę po kolejne,

Sięgnęłam po tę książkę tak od niechcenia, żeby dla odmiany przeczytać coś lżejszego, odrobinę oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości... no i totalnie przepadłam! Zakochałam się w Nevermoorze, w Hotelu Deukalion, w jego mieszkańcach, w Jupiterze... ach, jak cudownie że takie książki istnieją!

Morrigan Crow - Harry Potter młodego pokolenia…

Morrigan jest przeklęta. Dzieci urodzone w Dniu Przesilenia, jak ona, umierają w wieku 11 lat. Jednak los, w osobie ekscentrycznego Jupitera Northa, ochrania Morrigan, która trafia do Nevermooru, w którym przyjdzie jej się zmierzyć z gronem innych kandydatów do tajemniczego Towarzystwa Wunderowego…

Jessica Townsend stworzyła niezwykle angażującą powieść, z bogato wykreowanym światem przedstawionym i charyzmatycznymi bohaterami. Mamy tu ekscentrycznego Northa, wiecznie pełną obaw Morrigan, tajemniczego Wundermistrza, gadającego magnifikota Fenicję, jak również karła wampirzego…. To właśnie wyraziści bohaterowie stanowią siłę napędową tej opowieści.

Historia Morrigan wciąga od pierwszych stron. Autorka przedstawia w niej szereg istotnych kwestii dla młodego człowieka – przyjaźń, poczucie zagubienia, osamotnienia, brak poczucia przynależności, gorycz porażki, umiejętność pogodzenia się z losem, opanowania strachu…. Choć tematy te wielokrotnie były poruszane w literaturze to, przy osadzeniu w nowych realiach i wątkach, nie wydają się wtórne.

Sama kreacja świata, jak dla mnie mogłaby być bardziej pogłębiona i, przede wszystkim, reguły rządzące tym światem mogłyby być szybciej wyjaśnione, bo ich brak, niestety, powodował u mnie początkowo poczucie zagubienia. Niemniej koncept uważam za świetny, a szereg podobieństw do serii Harry Potter (osamotnione dziecko, dziecięca przyjaźń, znajdowanie się pod opieką mentora, istnienie tego „złego” czy wątek turnieju) mi, osobiście, w ogóle nie przeszkadzały. I tak jak przed wieloma laty zakochałam się w historii Harry’ego, tak teraz zakochałam się w historii Morrigan.

Oby kolejne części utrzymały poziom!

Dla mnie świetna.

Morrigan Crow - Harry Potter młodego pokolenia…

Jessica Townsend stworzyła...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

mocno wszstko zgapione od potera. wundermistrz to voldemort, te same schematy, ale mimo to bardzo przyjemna lektura. zobaczymy jak druga część.

Fantastyczna książka pełna przygód i magii. Obowiązkowa pozycja dla fanów Harrego Pottera.

Porównywanie tej książki do Harrego to spora przesada, ale ogólne wrażenie na plus. Dobra młodzieżówka, może bardziej dla młodszych.

Video

Video