Skarb

Tłumaczenie: Wacław Niepokólczycki
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 9)
Wydawnictwo: Amber
Treasure
corrum

Rok 391. Płonie największy zbiór dzieł sztuki i książek starożytnego świata: wielka biblioteka i muzeum w Aleksandrii. Część skarbu udaje się jednak wywieźć i ukryć na odległym kontynencie...

Rok 1991. Dirk Pitt wpada na trop międzynarodowego spisku. Jego przywódca zamierza przejąć władzę nad światem. A skarb Aleksandrii ma być środkiem do osiągnięcia zbrodniczego celu...

gwiazdka | 2016-10-09
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2016

Kolejna powieść Cusslera z przygodami Dirka Pitta. Tym razem książka jest pełna nie tylko akcji, ale i odrobiny dedukcji, oprócz polityki, pościgów, porwań jest też miejsce na poszukiwanie zagubionego skarbu. Oczywiście, tradycyjnie, dobrzy wygrywają w tym wyścigu, źli ponoszą karę, a całość czyta się dobrze, bo „Skarb” napisany jest z polotem i pewną dozą humoru. Dla mnie o wiele ciekawsza lektura od części poprzedniej czyli „Cyklopa”.

wiejskifilozof | 2013-11-19

Już od razu było wiadomo,że to jest to.Najpierw walka Rzymian z barbarzyńcami.Potem zawirowania w Meksyku i Egipcie.A,że jest tam Pitt to od razu czuć w tym dobrą akcję.

123tomek | 2016-05-15
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Rzymianie, Egipcjanie, Meksykanie. Ciekawy początek historii w 4 wieku n.e i przeskok do czasów współczesnych. Ponownie jeden z wątków umyka gdzieś na boczny tor (zatopiony rosyjski okręt podwodny) i ponownie Cussler zaskakuje czytelnika wplataniem wydarzeń, które później się przytrafiają w rzeczywistości (ktoś jeszcze poza mną pomyślał o "Kursku"?). Wartka akcja to już coś do czego przywykliśmy czytając serię o Dirku. Tym razem nieco mniej fantastyki i nieśmiertelności niż poprzednio. Są także piękne kobiety. Jednym słowem stary dobry Cussler.

babelg | 2013-11-24

Kolejna z części przygód Dirka Pitta. Jak zwykle Cussler na najwyższym swoim poziomie. Wartka akcja od samego początku zachęca do szybkiego przeczytania. Nie zawiodłem się Polecam.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2007 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

killersteward | 2015-08-18

Po kilku częściach, które robiły się już bardziej książkami sci-fi w końcu naprawdę solidna przygodowa historia z dobrym sensacyjnym wątkiem. Mam nadzieję, że następne części będą utrzymane w podobnej stylistyce.

Radosław | 2014-02-02

Jedna z moich ulubionych książek Cusslera. Wartka akcja. No i tytułowy skarb. No i oczywiście Dirk Pitt i Al Giordino pokonujący złoczyńców w pięknym stylu. Fajna książka przygodowa.

marchewa79 | 2012-06-19

Moja ulubiona książka Cusslera. Marzenie o tym ze gdzieś tam w jaskini są zwoje z Biblioteki Aleksandryjskiej.

Ana Janik | 2015-12-07
Na półkach: 2015, Przeczytane

Wartka akcja od samego początku zachęca do szybkiego przeczytania.

marek | 2015-09-17

Trochę słabsza od Lodowej pułapki, ale może być