Norton N22

Airframe
technothriller
wilga

Inne wydania

Trzech ludzi ginie. 46 jest rannych. Przedział pasażerski samolotu lecącego z Hongkongu do Denver zostaje prawie całkowicie zniszczony. Pilotowi udaje się jednak wylądować. Zespół badań przyczyn katastrof lotniczych rozpoczyna dochodzenie, którego wyniki prowokują sensacyjne spekulacje w mediach. Telewizyjna ekipa montuje tendencyjny reportaż, który ujawnia rzekome wady konstrukcyjne Nortona N22...

Guinevere7 | 2015-03-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2015

Michael Crichton jest naukowcem z tytułem doktora nauk medycznych uczelni Harvard. Nie potrafi pisać krótko, bez podpierania się szeregiem pozycji z literatury fachowej. Pisze w sposób naukowy, czasem wręcz rozwlekle i nieciekawie, z podaniem najdrobniejszych szczegółów.
Książka Norton-22 jest tego przykładem.
Samolot lecący z Hongkongu do Denver odbywa rutynowy rejsowy lot. Kilka godzin po starcie nagle gwałtownie zaczyna opadać ... Na pokładzie wybucha panika, wszystko zaczyna fruwać, łącznie z ludźmi. Pilotowi udało się opanować maszynę ale są 3 ofiary śmiertelne oraz 56 rannych tego zajścia.
Specjalny zespół ludzi bada przyczyny katastrofy, starając się odpowiedzieć na pytanie: co wydarzyło się przez 9 minut lotu.
Sprawa jest o tyle trudna, że załoga z Hongkongu milczy i szybko ucieka do swojego kraju.
Tymczasem notowania koncernu Norton zaczynają gwałtownie spadać a właściciele akurat mieli podpisać nowy kontrakt na sprzedaż swoich samolotów.
Czy to nieszczęśliwy wypadek...

Peripatetike | 2014-02-22

Naprawdę irytuje mnie wdawanie się we wszystkie szczegóły. To chyba kwestia temperamentu, lecz nie mogę tego znieść w literaturze. Nie czytałam z przyjemnością.

Przemek | 2013-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 listopada 2013

Całkiem niczego sobie pozycja.Tym razem Crichton ,pod płaszczykiem awarii tytułowego samolotu;poruszył temat jakości współczesnego dziennikarstwa.Obraz jaki wykreował jest mało pozytywny,ale niestety wiernie oddaje rzeczywistość.Powieść czyta się szybko i z rosnącym zaciekawieniem...

Jjolka | 2013-04-05
Przeczytana: 30 marca 2013

Cieszę się, że po "Jurassic Park" i "Zaginionym świecie", zdecydowałam się sięgnąć po kolejną książkę autora. Nie nudziłam się, byłam zaintrygowana. A chociaż oczekiwałam więcej akcji, nie zawiodłam swojego instynktu co do wyboru lektury :)

kelly12 | 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Świetna książka. Wszystko opisane szczegółowe, można zauważyć że autor sporo wie na temat samolotów.
Książka jest bardzo wciągająca, akcja trzyma w napięciu.

Karol | 2011-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2011

Crichton mnie nie zaskoczył. Książka jest świetna, pokazuje, że opisy samolotów mogą być ciekawe. Czytałem to do drugiej w nocy, więc naprawdę polecam:)

Radek | 2010-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Książka pokazuje jak działają media. Jaką siłę stanowią.

CezaryJ | 2012-05-24
Przeczytana: 24 maja 2012

Książka jest typowa dla Crichton'a. Ciekawe opisy, prosty język, wciągająca fabuła i zaskakujące zaskoczenie.

CamelXP | 2014-08-25

Bardzo przyjemna powieść, historia dość pogmatwana, do końca nie wiadomo komu zależy na wyjaśnieniu przyczyn awarii, a komu jest to nie na rękę.

anytnemelk | 2013-06-25

świetnie napisana, warsztat Crichtona - imponujący