Przestroga

Iga Fuerte Wydawnictwo: Wydawnictwo Po Godzinach literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Po Godzinach
2021-02-16
2021-02-16

Książka faktycznie ku przestrodze. Niby wszyscy wiedzą jak najczęściej kończą się romanse pozamałżeńskie, a jednak i tak się łudzą, że tym razem będzie inaczej...
Książkę czyta się płynnie, ale mnie osobiście motyw zdrady uwiera... Przeczytałam z ciekawości. Dla niektórych przemyślenia autorki, jak i sama historia na pewno będą pomocne.

Rozpoczynając, czytanie powieści obyczajowej autorstwa Pani Igi Fuerte pt. ''Przestroga'' nie sądziłam, że oparta na prawdziwych faktach historia wciągnie mnie na tyle, że będę mogła przyglądać się opisywanym zdarzeniom z bliska i to, co się pod nimi ukrywa.

Na samym wstępie chciałam podkreślić to, że kieruje słowa uznania dla autorki, że chce podzielić się z Czytelnikami swoją przeżytą osobistą historią, która nie była wcale taka łatwa i prosta w odbiorze jakby się mogło wydawać.

Niby wszystko ma niespodziewany początek, ale czy on będzie trwały, mocny, pełen nieoczekiwanych odsłon, czy jest, aczkolwiek jedynie wymysłem uczucia, którym kierował się w swojej grze miłosnej jeden z występujących głównych bohaterów- Artur.

Dla mnie był on bohaterem, którego nie darzyłam sympatią. Nie rozumiałam go i jego oczekiwań względem kobiet, którym wiele obiecywał po tym, co z nim przeżywają, gdy go bliżej poznają Pomimo tego, że doskonale wiedział, czego chce od niego żona to i tak nie miał pojęcia, jak ma traktować swoją nową kochankę oraz nie rozumiał, czego ma oczekiwać od życia.

W tej oto powieści doskonale rozumiem postępowanie Igi, ale z czasem pojawiały się takie momenty, że nie pochwalałam ich u niej. Można być dobrym nauczycielem, przyjaciółką, ale zabrakło mi u niej okazywanej miłości dla córki i męża pomimo tego, że nie traktował jej dobrze.

Oceniając, zachowanie Igi mogłabym stwierdzić, że nie potrafiła sama wyjść z inicjatywą rozmowy z mężem na temat przyczyn izolowania się od niej, gdyż pomogłoby to inaczej spojrzeć na jej dotychczasowe trwające małżeństwo.

Iga popełniła dużo błędów, ale umiała się przyznać do nich pomimo tego, że w środku cierpiała z niepewności jutra i tego, czy Artur kolejny raz wystawi ich uczucie na próbę i okłamywaniu o tym, co on czuje naprawdę lub potrafi doskonale manipulować nią.

Być może występująca w tej powieści fascynacja, okazywanie sobie miłości, poszukiwanie wciąż to nowych sposobów na udowodnieniu, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną istnieje. W związku z czasem może pojawi się ta trzecia osoba, która chce uskrzydlić i umoralniać, czy jej się to uda, o tym warto, się przekonać czytając tę powieść.

Podsumowując, nie pochwalam zdrad w małżeństwie, ale to, co czuła autorka, kiedy pragnęła, poczuć odrobinę miłosnego szaleństwa to ją w pełni rozumiem, z tym że mogła nieco wcześniej przemyśleć, czy wybrany przez nią Artur to ten właściwy, a nie wymysł wyobraźni o tym wymarzonym idealnym mężczyźnie.

Powieść tę czytało się szybko.

Ciekawostką w tej oto książce było dla mnie zamieszczenie tytułów rozdziałów u samej góry strony, a nie na sam początek lub koniec, jak to nieraz bywa.

Bardzo ładnie prezentowała się okładka książki, której współautorką była Pani Iga Fuerte.

Polecam przeczytać tę powieść.

Kochani chciałabym podzielić się moimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Przestroga" autorstwa
Igi Fuerte, którą otrzymałam do recenzji.
W ostatnim czasie to już druga książka, która skłania mnie do rozważań o wyborze pomiędzy niewinnym romansem, a spokojem rodzinnym.

Iga jest spełnioną mamą, żoną, nauczycielką wydaje się mieć wszystko. Wykonuje pracę, którą uwielbia, jednak w życiu brakuje jej uczucia, miłości, namiętności, potrzeby zauważenia i docenienia. Wszystko się zmienia za sprawą kolegi z pracy Artura.
Początkowo spotykają się, aby porozmawiać, stopniowo znajomość wkracza w sferę wypełnionej podniecającej relacji.
Rozpoczyna się szaleńcza namiętność, wyrywane chwile bliskości, oboje mają swoje rodziny.
Wkrótce następuje coś czego nie planowali, ani nie chcieli. Zakochali się w sobie i wszystko przestało mieć znaczenie.
Jakie decyzje podejmą kochankowie?
Czy informacja o romansie dotrze do współmałżonków?
Przed jakimi wyborami i konsekwencjami staną bohaterowie?

Myślę sobie, że uczucie jakie nosi w sobie bohaterka dotyka wielu kobiet. W pogoni za sukcesem, zabezpieczeniem na przyszłość gaśnie iskra, brakuje czułości i wzajemnego zrozumienia.
Wystarczy drobny gest, dotyk, czyjaś uwaga, aby po prostu chciało się żyć.

Moje osobiste rozważania doprowadziły mnie do kilku wniosków, a mianowicie nie jesteśmy w stanie zaaranżować swojego życia, uczuć, nie wystarczy powiedzieć, że ja to nigdy w życiu czegoś nie zrobię, nie poczuję, nie zapragnę. Każdy z nas pragnie kochać i być kochanym. Każdy chce poczuć i dać porwać się uczuciom. Każdy z nas pragnie być zauważonym, docenionym i po prostu być.
Cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za nasze wybory czasem są okrutne, czy warto?
To pytanie pozostawię bez odpowiedzi, to sprawa swojego sumienia i uczuć każdego człowieka.
Istotną informacją jest fakt, że to historia z życia wzięte. Nie oceniam i nie potępiam bohaterów.
Bo któż z nas nie chciałby przeżyć takich uniesień i chwil szczęścia?

"W życiu piękne są tylko chwile".

Igi Fuerte, którą otrzymałam do recenzji.

Iga ma dobre życie - pracę, męża i córeczkę. Pewnego dnia w wyniku przypływu emocji wplątuje się w romans ze swoim kolegą z pracy - Arturem. Od teraz dla kobiety zaczyna się życie pełne namiętności, pożądania, ale również kłamstw i niepewności. Dlaczego Iga zdecydowała się na romans? Czy Artur zostawi swoją rodzinę dla kochanki?

Zacznę od tego, że historia spisana przez autorkę jest prawdziwa. @igafuerte opisała dziewięć miesięcy z życia Igi, kobiety, która postanowiła zdradzić męża z kolegą z pracy. Dla głównej bohaterki chwilę spędzone z Arturem były magiczne, pełne zbliżeń, ale również rozmów o przyszłości, to przygoda życia. Mężczyzna zapewniał Ige, że odejdzie od żony i zwiąże się na stałe z kobietą. Jednak czy wywiązał się że swojej obietnicy?
Nigdy nie byłam w podobnej sytuacji, dlatego kompletnie nie wiem jak bym postąpiła, jednak czytając historię przedstawiona w książce wiem jedno, Artur to perfidny, zakłamany i tchórzliwy facet... Ja rozumiem, że miłość, namiętność... Jednak moim zdaniem Iga wykazała się tutaj naprawdę wielka naiwnością, dodatkowo jak mówi przysłowie "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki".
Wiem, że osób w podobnej sytuacji jak bohaterowie opisani w książce jest wiele... zdradzanych, zdradzających... Wielu z nas mogłoby się z nimi utożsamić. Zastanówmy się jednak czy dla kilku chwil szczęścia warto stawiać na szali swoje dotychczasowe życie?! Jak wiele osób ucierpi w skutek naszych decyzji?
Tak jak napisała autorka książka napisana jest ku przestrodze, więc jeśli zamierzasz uwikłać się w podobną relacje mając rodzinę, ułożone życie koniecznie przeczytaj tą historię, może da Ci do myślenia.
To oczywiście tylko moje przemyślenia, książka jest tak skonstruowana, że możemy zarówno zazdrościć kobiecie tych chwil szczęścia albo ją potępić.

Zacznę od tego, że historia spisana przez...

• WYGRANE KSIĄŻKI W KONKURSIE
  • Wydawnictwo Po Godzinach