Lagom. Szwedzki sekret dobrego życia

Marginesy
2017-09-27
2017-09-27
Natalia Mętrak-Ruda
lagom harmonia wewnętrzna równowaga szczęście Szwecja

W sam raz na raz.

W sam raz na raz.

Przewodnik kulturowy po Szwecji, dobra jako pierwsze spotkanie ze skandynawskim stylem życia.

No nie wiem. Według mojego odczucia, miała to być lekka, wesoła książeczka o sposobie życia Szwedów. Fajne zdjęcia i obrazeczki. Wyszła z tego powoli praca naukowa. Ok, może przesadzam, ale było to wszystko bardzo poważne, ciężkie. Można by ten temat przedstawić fajnie i na luzie, w zabawnych anegdotach z życia wziętych. Wyszedł z tego podręcznik i aż się bałam, że nie koniec będę zdawać egzamin. Plusik za bardzo fajne wydanie.

Ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych Szwecją, osobiście znalazłam w niej sporo ciekawostek. Przyjemna lektura na wieczór.

To jest nie poradnik a szwedzka filozofia. Ciekawa i pouczająca ale zdaje się przede wszystkim skierowana do osób, które interesują się Skandynawią, Szwecją i mentalnością Ludów Północy.

Książka bardzo dobrze współgra gra z treścią, ponieważ jest lekka, niezbyt obszerna i przestępna. Ale! Nie wniosła absolutnie nic nowego do mojego życia. Dla ciekawych stylu życia w Szwecji, dobra pozycja. Dla chcących jakoś zmienić swoje życie - nie bardzo.

Ksiazka dobra na jeden dluzszy przejazd pociagiem lub przelot samolotem. Nauczylem sie z niej nowego polskiego slowa - "head hunterka".

Podobała mi się forma tej książki, ale nie przedstawiła mi nic nadzwyczajnego. Dużo powtarzających się informacji i przewidywalne rozdziały. Ładne fotografie.

Nie za dużo, nie za mało - w sam raz. Ta książka jest dokładnie taka jak filozofia lagom - przyjemna, zrównoważona, w sam raz na jesienny wieczór. Nie jest to kompendium wiedzy o Szwecji, ale można co nieco dowiedzieć się o mentalności Szwedów, poczytać inspirujące cytaty i pooglądać ładne zdjęcia. Bez zachwytu, ale nie uważam, że był to stracony czas.

Polecam tą pozycję w szczególności osobom, które planują osiedlić się na stałe w Szwecji tak jak ja. Książka pomaga zrozumieć szwedzką mentalność i myślę, że po jej przeczytaniu łatwiej będzie mi się zaaklimatyzować w tym kraju wiedząc po części czego się spodziewać.
Po tej książce nie należy się spodziewać psychologicznych wywodów, jest ona prosta, zrozumiała. Pokazane jest jak lagom można wprowadzić w prawie każdej dziedzinie życia. Przed przeczytaniem tej książki nawet nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje takie określenie. Na pewno kilka rad zawartych w książce wprowadzę w życie.

Dodaj cytat z książki Lagom. Szwedzki sekret dobrego życia