Wywiad z historią

Audioteka
2018-01-01
2018-01-01
Joanna Ugniewska, Anna Osmólska-Mętrak, Agnieszka Czepnik
wywiady historia XX wiek przywódcy władza

Być może mniej popularny zbiór niż siostrzany "Wywiad z władzą" z powodu wielu mniej popularnych bohaterów. Jednak dla zainteresowanych polityką II połowy XX wieku (zwłaszcza Azji!) pozycja znakomita. Słynny wywiad z Kissingerem wciąż oddaje. Dla niezaznajomionych z niektórymi postaciami - dobra pozycja wyjściowa, zachęcająca do poczytania na temat rozmówców Oriany w innych źródłach.

Wybitna praca dziennikarska.

Wybitna praca dziennikarska.

Bardzo dobra książka, autorka nie obawia się zadawać trudnych pytań.

Bardzo dobra książka, autorka nie obawia się zadawać trudnych pytań.

Równie wybitna co Wywiad z Władzą. Fallaci jak zawsze ostra, szczera, dociekliwa. Wywiady z kobietami-premierami (Indira Gandhi, Golda Meir czy Sirimavo Bandaranaike) inspirujące, aż zapierają dech w piersiach.

Bardzo ciekawe i doglebne wywiady, ktore pokazuje ze swiat i ludzie nim rzadzacy zmieniaja sie bardzo powoli o ile w ogole. Chcialoby sie przeczytac wywiady przeprowadzone przez tak fantastyczna dziennikarke z obecnymi przywodcami. Dla kogos z mlodego pokolenia ciezko sie odniesc do niektorych bohaterow wywiadow - dysukutowane wydarzenia odbyly sie juz dosyc dawno temu i czesto daleko od Polski

Szkoda, że tak późno. A może dopiero dorosłem ? Zaskakująca ilość faktów ze świata lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, dla mnie, nastolatka żyjącego za żelazną kurtyną.

Bardzo ciekawa pozycja.
Świat zasadniczo się nie zmienił, zmienił się "hardware".
Cóż za odważna kobieta! O szerokiej wiedzy pozwalającej zadawać odpowiednie pytania.
(Może odrobinę naiwna w wywiadzie z Colby'm).

Bardzo ciekawa pozycja.
Świat zasadniczo się nie zmienił, zmienił się "hardware".
(Może odrobinę naiwna w wywiadzie z Colby'm).

Jedna z najbardziej znanych dziennikarek XX wieku, która przeprowadzając wywiady z wielkimi tego świata nie bała się zadawać trudnych i niewygodnych pytań. Bezkompromisowa, nie podporządkowana i daleka od obecnie wszechobecnego dążenia do poprawności politycznej.
Prowadząc wywiady ze swoimi rozmówcami, potrafiła wyciągnąć z nich ich najgorsze i najciemniejsze strony.
Choć od jej wywiadów minęło często i pół wieku, wywiady nie straciły nic ze swojej aktualności i świeżości.

Choć...

Warta przeczytania aby docenić co mamy i dzięki Komu, aby nie beredzic niczym Greta ze obecni politycy zniszczyli przyszłość młodym ludziom

Oriana Fallaci - królowa dziennikarstwa , mistrzyni reportażu , ostra jak brzytwa i zawsze szczera do bólu.

W książce widać wyraźnie autorkę w najlepszej formie. Jak zawsze bardzo szczegółowe przygotowanie i fenomenalne prowadzenie wywiadów. Nawet z najbardziej twardych , światowych liderów potrafi wyciągnąć na światło dzienne ich najgorsze cechy i słabości.

Kobieta która nie boi się władzy , często wręcz gardzi swoimi rozmówcami co jest bardzo widoczne . Często nie potrafi być obiektywna ale fani Oriany już dawno to jej wybaczyli a niektórzy za to pokochali.

Świetna lektura bardzo przybliżająca wydarzenia z tamtego okresu i ich konsekwencje.

Kobieta która...

• Literatura faktu