Mężczyzna z przeszłością

Okładka książki Mężczyzna z przeszłością Monika Cieluch
Okładka książki Mężczyzna z przeszłością
Monika Cieluch Wydawnictwo: Inanna Cykl: Niepokorni (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Niepokorni (tom 3)
Inanna
2021-04-21
2021-04-21

Najlepsza część serii
Czyta się jednym tchem

Najlepsza część serii
Czyta się jednym tchem

Książka warta przeczytania tak jak poprzednie tomy,troszke długa ale nie wiadomo kiedy się ją skończy 🙈

Trzeci tom cyklu, również skradł mi ❤️
a zwłaszcza główny bohater Wiktor. Mężczyzna, który wiele przeszedł jako dziecko i młody człowiek wkraczający w dorosłe życie, a dorosłe życie też nie było sielanką. Wydarzenia w tej części historii ukazują nam mężczyznę dojrzałego, który z dnia na dzień staje się ojcem trzynastoletniego chłopca i jego zmianę, zmianę priorytetów w życiu i jego wybory. Wachlarz emocji i zwroty akcji pędzą tu jak huragan - nie pozwalają się nudzić! Wiktor i Iga, jego przyjaciele są bardzo realnymi postaciami, które umieją przyznać się do popełnionych błędów i wyciągnąć z nich wnioski i walczyć o miłość.
Czytając ostatnią część z serii w wielu momentach miałam łzy w oczach...
Polecam serdecznie 👍 ❤️
🌷#recenzja 🌷 - podsumowanie SERIA NIEPOKORNI
Tytuł: Mężczyzna z tuszem na dłoni
Tytuł: Mężczyzna z ogniem w sercu
Tytuł: Mężczyzna z przeszłością

W dzisiejszy wieczór małe podsumowanie serii Niepokorni, która już zawsze pozostanie w mojej biblioteczce (...) Nie jest nowością z pierwszych stron wydawnictwa, ale warta przeczytania jesli nie mieliscie jeszcze okazji.
Tom 1 - to historia miłości Jakuba i Hani, o walce o tą miłość przez wiele lat. Pełna zawirowań losu, uniesień serca, cierpienia jakie jest wstanie znieść człowiek, który kocha.
Tom 2 - to historia miłości Miłosza i Agaty, o przeznaczeniu i sile przyciągania i stracie ukochanej osoby.
Tom 3 - to historia Wiktora i Igi, burzliwym związku, o wyborach dobrych i złych, a także ich konsekwencjach.

Ostatni tom jest jednocześnie podsumowaniem, pierwszego i drugiego tomu. Wachlarz emocji w każdej jest niesamowity - od euforii i motyli w brzuchu, przez pożądanie, po uczucie odbierające oddech. Mamy też strach o tą drugą połówkę, błędne decyzje i ich konsekwencje, a także poświęcenie.
Poza relacjami damsko - męskimi mamy tu niesamowitą, bezwarunkową miłość matki i ojca do dziecka.
Jest i toksyczna miłość rodzicielska, która wpływa na naszych bohaterów, przysparza cierpienia, ale i kształtuje ich na plus w relacji z własnymi dziećmi. We wszystkich trzech częściach, jest też przyjaźń taka, której można czasem zazdrościć jej bohaterom i to nie tylko wśród paczki ludzi, którzy na obczyźnie przypadli sobie do gustu i zacieśnili więzy, ale między kobietą i mężczyzną. O czym jeszcze jest? o zaufaniu, bez którego żadna relacja między ludzka nie miała by racji bytu. Zaufanie to podstawa zarówno przyjaźni i każdego związku między kobietą i mężczyzną.

Trzeci tom cyklu, również skradł mi ❤️

W moim odczuciu najlepsza część z serii Nieporni. Od samego początku książka wciąga, historia niebanalna i zaskakująca. Nie jedna łezka zakręci się w oku

Każda książka z tego cyklu przywodziła mi jedną myśl odnośnie autorki i książki.
I tom- "Boże tyle lat zmarnowali!!!"
II tom- "Tak tragiczne zakończenie miłości z przeznaczenia powinno być zakazane"
III tom- "Ile człowiek może w życiu znieść i w dodatku to poukładać"
Teraz mogę to napisać- lepiej by się czytało jeśli autorka zrobiłaby z Miłosza kalekę na wózku i ukazała jeszcze większy wachlarz emocji i kłopotów życiowych niż to jak zakończyła jego żywot. Ten tom pokazuje jak radzić sobie z emocjami i życiem z drugą osobą, jak brać odpowiedzialność za swoje czyny i drugą osobę. Książka wiele ciekawsza niż drugi tom :)

I tom- "Boże tyle lat zmarnowali!!!"
III tom- "Ile człowiek może w życiu znieść i w dodatku to poukładać"

2049

Książka „Mężczyzna z przeszłością” Moniki Cieluch zabiera nas do trzeciego tomu cyklu "Niepokorni".
Wiktor Różycki próbuje godzić wszystko pomiędzy domem, pracą, pomocą Agacie Jastrzębskiej i Jankowi. Pewnego dnia do JJ's Studio trafia Ignacy Franciszek Zarzycki. Trzynastoletni chłopiec twierdzi, że Wiktor jest jego tatą, a mamą Iga. Czy Wiktor stanie na wysokości zadania?Jak ułoży się relacja z Igą? Czy pomoże Agacie w powrocie do codzienności? A co słychać u Hanki i Jakuba?
Czy ostatni tom słynnego i bardzo dobrego cyklu sklei wszystkie historie w całość?
To jeden z moich ulubionych cykli, które gorąco polecam.

Jeśli szukacie książki, która porusza do głębi i zapewnia szeroki wachlarz emocji w związku z nagłymi zwrotami akcji to z całą pewnością "Mężczyzna z przeszłością" jest książką dla Was. Jest to trzecia część trylogii "Niepokorni" opowiadającej o grupce przyjaciół, których wspólną pasją są tatuaże. Każdy z nich ma jednak swoje problemy i demony z przeszłości z którymi musi się mierzyć. W tej części poznajemy historię Wiktora, "bad boy'a", któremu nie w głowie ustatkowanie się i założenie rodziny, aż tu nagle pewien chłopiec odwiedza go w jego salonie i próbuje go przekonać, że jest jego synem. Czy Wiktor mu uwierzy i czy obudzi się w nim instynkt ojcowski? Tego dowiecie się czytając "Mężczyznę z przeszłością". W książce poruszony jest także wątek Miłosza bohatera drugiej części "Mężczyzna z ogniem w sercu". Jeśli chcecie poznać dalsze losy Agaty i dowiedzieć się czy śmierć Miłosza to na pewno był nieszczęśliwy wypadek koniecznie zajrzyjcie do trzeciej części tejże serii.
Zabiegiem, który bardzo spodobał mi się w twórczości Pani Moniki Cieluch jest to, że głowni bohaterowie serii "Niepokorni" są to mężczyźni, którzy z pozoru mogą wydawać się bardzo silni, pewni siebie jednak przy bliższym poznaniu okazuje się, że są to osoby bardzo wrażliwe, borykające się z wieloma problemami z dzieciństwa i młodości, nie wstydzące się swoich łez i słabości. Autorka w ten sposób przełamuje pewne stereotypy, że prawdziwy mężczyzna nie powinien publicznie okazywać swoich uczuć. Pióro autorki jest niezwykle lekkie, bardzo dobrze się je czyta. Powieści wciągają od samego początku, a wykreowani bohaterowie są tak realni, że każdy czytelnik może się z nimi utożsamić. Z całego serca polecam książki Pani Moniki Cieluch:)

„Mężczyzna z przeszłością” to trzeci i ostatni tom trylogii „Niepokorni”, ale można je czytać niezależnie, bo opowiadają o innych bohaterach. Pierwszy tom wzbudził moralne rozterki, drugi złamał serce, a ten bardzo mnie poruszył, zwłaszcza jako matkę.
Wiktor stara się pogodzić pracę, życie z wymagającą narzeczoną i pomoc rodzinie zmarłego przyjaciela. Jego codzienność staje na głowie, gdy do studia tatuażu, w którym pracuje, przychodzi 13-letni Ignacy, który twierdzi, że jest jego synem. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że matką Ignacego jest Iga, z którą Wiktor był krótko i był to bardzo burzliwy związek.
Bardzo poruszający jest tu ten wątek rozwoju relacji Wiktora i Ignacego, gdy Wiktor powoli godzi się z myślą o ojcostwie i naturalnie przyjmuje nową rolę, choć nie ma pojęcia na ten temat, bo jego dzieciństwo było dramatyczne – retrospekcje wywoływały morza łez.
Mamy też relację z Igą – to nie jest klasyczne hate-love. Raczej love-hate-care-love.
Bardzo poruszający okazał się też wątek choroby Igi – nie będzie wielkim spojlerem, jeśli napiszę o jej raku piersi, bo to jest jeden z głównych motywów tutaj. Przyznam, że nie miałam pojęcia, jak dokładnie wygląda leczenie w takiej sytuacji, więc czytanie tej części historii było dla mnie bardzo poruszające i ciekawe, jeśli można tak określić tak dramatyczny wątek.
To, co mi się nie podobało, to nagły wtręt rodem z filmu akcji pod koniec, jakoś zgrzytał mi z całą resztą fabuły.
Plusem za to jest jeszcze fakt pięknego zamknięcia wątków z dwóch pierwszych tomów.
Krótko mówiąc – dużo emocji, łez. Jeśli chcecie „przeżywać” książkę, ta seria jest dla Was.

20/2022

3 tom serii Niepokorni

Świetna seria.
Historia Wiktora jest moją ulubioną 🔥🔥🔥
Najsmutniejszy niestety tom o Miłoszu, który złamał mi serce 😭😭😭 Z Wiktorem dużo emocji i wzruszeń.
Polecam wszystkie książki autorki, pędzę do jej kolejnych pozycji

20/2022

3 tom serii Niepokorni

Świetna seria.
Historia Wiktora jest moją ulubioną 🔥🔥🔥
Polecam wszystkie książki autorki, pędzę do jej kolejnych pozycji

„Chociaż raz w życiu zrób,do cholery,to,na co masz ochotę.I nie myśl o konsekwencjach.Po prostu zamknij oczy,rozchyl usta i całuj.Całuj tak,jak jeszcze nigdy tego nie robiłaś: z zatraceniem i porywczością.Całuj prawdziwie i niezapomnianie .A wówczas zrozumiesz, że szczęście rodzi się wewnątrz nas.To od ciebie zależy,czy jutro świat rozbłyśnie milionem barw.Zawalcz, Iga! Ten jeden raz! Bo nicnie boli bardziej, niż żal niewykorzystanych szans.”
Tym pięknym cytatem chcę podsumować całą tę cudowną serię, bo cała mówi o tym że musimy walczyć o swoje szczęście i wykorzystywać dane nam od losu szanse❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️