Uważaj, czego pragniesz

Uważaj, czego pragniesz
JakBook
2021-06-01
2021-06-01
miłość dramat szaleństwo love thriller new adult

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Była to książka, w której ciągle się coś dzieje. Gdy bohaterowie radzą sobie z jakimś problemem, nagle nadchodzi fala kolejnych. Zakończenie zupełnie nieprzewidywalne i zaskakujące. Obstawiałam coś całkiem innego.

W ciekawy sposób przedstawiona walka ze schizofrenia. Już od początku czytelnik wie,że główny bohater przejawia jakąś chorobe-to nie jest zwykły "dziwak stroniacy od ludzi", wstawki pokazujące co aktualnie dzieje się w jego głowie pozwalają wyobrazić sobie potworna walkę, ktora toczy sam ze sobą każdego dnia.
Aleks zakochuje się w koleżance z klasy, choć początkowo sam nie wie co to za uczucie, wodzony pierwotnym instynktem-chce ja chronic- przed ojcem alkoholikiem, przed nieporadna matka, fałszywym chłopakiem... ich przyjaźń dojrzewa powoli i naturalnie, dopiero pod koniec czytelnik orientuje się co się działo tak naprawdę od początku.
Super zaskakujący przebieg końcowych wydarzeń sprawia,że głównego bohatera nie da się nie lubić. Bardzo ciepła, przejmująca opowieść dwójki "zwyczajnych" nastolatków.

Aleks zakochuje się w koleżance z klasy, choć początkowo sam nie...

Jestem oszołomiona!!!!! Właśnie skończyłam czytać. Takiego przebiegu akcji zdecydowanie się nie spodziewałam. Kiedy już wszystko tak pięknie się układało, jebut coś musiało się stać. Tyle emocji, takie kontrowersje, szok. Piękne, przerażające i paraliżujące. Czytając tą książkę odczułam wszystkie emocje i stany psychiczne bohaterów co było ciekawe i straszne jednocześnie. Serdecznie polecam!

(Jedyne co mi przeszkadza to zbyt drobiazgowe opisy w niektórych scenach i zdecydowanie za krótki Epilog.)

Piękna książka o miłości, o walce z trudnościami, ale przede wszystkim o piętnowaniu osób, które odróżniają się od rówieśników.
Zdecydowanie warto przeczytać.

Zdecydowanie warto przeczytać.

Tym razem podzielę się opinią o książce, którą czytałam w grudniu w ramach akcji #polskietakpoprostu u @zaczytana_tak_po_prostu

"Uważaj czego pragniesz" autorstwa @annaszafranskaauthor to powieść godna polecenia 😍 Jest to historia o nastolatkach. Julia i Aleks chodzą do Liceum, mają swoje sekrety i problemy. Autorka w bardzo ciekawy sposób poprowadziła rozwijanie się relacji między tą dwójką, z wielkim zainteresowaniem czytałam jak to się wszystko potoczy.
Lubię gdy w książce pojawia się wątek zakazanej miłości i tu on jest świetnie poprowadzony, a do tego postać Aleksa została najlepiej wykreowana, jego zachowanie było dla mnie totalnym zaskoczeniem, nie zdradzę Wam co zrobił..🤭 Autorka stopniowo dawkuje nam wszelkie informacje o przeszłości bohaterów, dzięki czemu na samym końcu dostajemy niespodziewany zwrot akcji, którego w ogóle bym się nie spodziewała. W trakcie czytania pojawiał się u mnie wachlarz pełen emocji.

To była piękna, wzruszająca i mroczniejsza historia jaka wyszła spod pióra autorki. Polecam z całego serducha ❤️

Po książki autorki sięgam w ciemno a Ty?

📚MOJA OPINIA 📚
Tytuł:"Uważaj, czego pragniesz"
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo:@wydawnictwo_jakbook
(Książka pochodzi z prywatnej kolekcji)
18-letni Aleks po traumatycznych wydarzeniach w Warszawie przeprowadza się wraz ze swoją mamą do Biedruska pod Poznaniem. Jest on wycofanym i skrytym chłopcem.Nie pozwala się nikomu do siebie zbliżyć. Jedyną osobą której się to udało jest Julia. Dziewczyna nie ma łatwego życia.Wychowana w patologicznej rodzinie.Jej ojciec nadużywa alkoholu i znęca się nad nią fizycznie i psychicznie.Ukrywa to w sekrecie przed wszystkimi. Tylko jej przyjaciółka Wiki wie co tak naprawdę dzieje się w jej domu.Julia jedynie czego pragnie to uciec z tego pełnego przemocy i brudu świata.Julia i Aleks od samego początku bardzo dobrze się dogadują. On jedyny ja rozumie i to do niego zawsze może zwrócić się o pomoc. Po tym jak jej chłopak Leon zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką, Julia zaczęła coraz więcej czasu spędzać z Aleksemu. Z czasem ich relacja przeradza się w przyjaźń. Lecz czy to dobre posunięcie? Kim tak naprawdę jest Aleks i jakie tajemnice skrywa? Czy miłość jest w stanie pokonać strach? I wreszcie...kim są ONI?
"Uważaj, czego pragniesz" to poruszająca historia o miłości, pragnieniu wolności,życiu w strachu i szaleństwie. Ta książka bezlitośnie ukazuje ciemna stronę ludzkiej natury,umysł gnębiony chorobą i miłość która rodzi się w świecie pozbawionym kolorów. Autorka porusza w książce bardzo ważne problemy: przemoc w rodzinie.Porusza problemy z którymi mierzy się młodzież oraz jak okrutni potrafią być rówieśnicy.Gdzie ludzkości pogubiła zasady kierujące naszym społeczeństwem? Normy,etykę,dzięki której wiedzieliśmy co jest dobre ,a co złe.Ci którzy stają w obronie słabszych,nie są uważani za bohaterów,a za słabeuszy. Powinno być odwrotnie. Osoby które krzywdzą innych powinni być szykanowani i pociągnięci do odpowiedzialności, a tym czasem niewinni płaca najwyższą cenę. Jeśli młodzi w wieku nastu lat potrafią tylko stać i naśmiewać się z innych, szydzić z ich wrażliwości na ludzką krzywdę... to jaki będą dawać przykład jako dorośli?Tą książka rozwaliła mnie emocjonalnie. Długo nie mogłam dojść do siebie po jej przeczytaniu. Wielkie ukłony dla autorki za stworzenie tak wspaniałej książki ❤️ To było coś pięknego ❤️ Polecam przeczytać bo naprawdę warto ☺️🥰

📚MOJA OPINIA 📚
Tytuł:"Uważaj, czego pragniesz"
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo:@wydawnictwo_jakbook
(Książka pochodzi z prywatnej kolekcji)

Uważaj, czego pragniesz... Bo możesz to dostać.
Dwoje młodych ludzi. Dwie osoby, które życie doświadcza na wielu płaszczyznach. Ona - śliczna, młoda, mądra dziewczyna, przewodnicząca klasy, która chętnie się udziela i pomaga innym uczniom. On - przystojny, dość tajemniczy, utalentowany, choć bardzo zagubiony, pojawia się w jej szkole jako nowy uczeń i od razu zwraca na siebie uwagę.
Ona - stara się zbudować zdrową, dobrą relacje z Leonem, jej chłopakiem, który ma problem z agresją i ojcem, który pod wpływem alkoholu stosuje przemoc wobec niej i jej matki.
On - samotnik, próbujący trzymać się zdala od rówieśników, w końcu otwiera się przed Julią, pragnie ją ochronić przed wszelkim złem, przed Nimi.

Historia tych dwojga pokazuje, jak rodzi się więź, jak silna może być miłość, ale też jak niebezpieczna i niepozorna może być choroba psychiczna. Fabuła tej książki jest bardzo ciekawa, wciągająca. To dość trudna i smutna historia, ale warto się z nią zapoznać.

Uważaj, czego pragniesz... Bo możesz to dostać.

Pierwszy raz zaniemówiłam i jestem pod takim wrażeniem, po przeczytaniu książki, że nawet moje ulubione autorki Brittany C. Cherry i Colleen Hoover, powinny uklęknąć i złożyć pokłony dla Pani Ani za to dzieło. To była tak wzruszająca i przepełniona emocjami historia, że nadal mam ciarki i nie potrafię dojść do siebie. NIGDY nie czytałam czegoś tak DOBREGO, a pochłonęłam tysiące książek.
Pani Aniu SZACUN OGROMNY 👍👏. To zdecydowanie najlepsza z Pani książek i najlepsza jakie dotąd czytałam ❗❗❗

Jeśli lubicie książki w których są poruszane trudne tematy życiowe, a nie przesłodzone romanse, to koniecznie musicie sięgnąć po książki twórczości Pani Ani. W nich nie ma tematów tabu. Są prawdziwe, mocne, a i dość bolesne. Julka młoda, ambitna dziewczyna. Nigdy nie odmówi pomocy jeśli ktoś o nią poprosi. Od lat zaprzyjaźniona z Wiktorią i po uszy zakochana w Leonie. Jednak nikt z jej bliskich nie wie jakie piekło odgrywa się w jej domu. Jak brutalny potrafi być jej ojciec alkoholik. Pewnego dnia do ich szkoły przenosi się tajemniczy Aleks. Chłopak bardzo zamknięty w sobie. Unikający towarzystwa ludzi, trzymający się na uboczu. Tylko Julii udaje się nawiązać z nim jakikolwiek kontakt. Zaprzyjaźniają się. To jemu jako jedynemu się zwierza ze swoich problemów.

Byłam pewna, że sięgam po romans i byłam zaskoczona dokąd ta historia mnie poprowadziła.

Julia obraca się wśród ludzi, którym jak się okazuję nie można ufać. Chłopak i przyjaciółka zawodzą ją. Ojciec alkoholik wyładowuje na niej swoją złość.

Jedyną osobą, do której może zwrócić się dziewczyna jest Olek.
Aleksander jest nowym uczniem, zamkniętym w sobie, unikającym towarzystwa. Jednak po pewnym czasie wydaję się, że są oni dla siebie wsparciem i łączy ich przyjaźń?

Czy przy Aleksandrze dziewczyna jest bezpieczna?

Jaką przeszłość chłopak ukrywa?

Ooo kurczę zdecydowanie nie spodziewałam się tego co dostanę przy lekturze jej książki... taki ładunek emocjonalny jak zwrot,.którego zupełnie się nie spodziewałam. Co prawda myślałam, że będę bardziej zaangażowana w historię jednak mimo wszystko uważam, że była to niespodziewana i zaskakująca przygoda literacka.

Jeśli chcecie się przekonać jaka relacja łączyła Julię i Aleksa oraz jak potoczyły się ich losy polecam.

Jedyną osobą, do której może zwrócić się dziewczyna jest Olek.
Aleksander jest nowym uczniem, zamkniętym w sobie, unikającym...