MUSASHI. Tom 5. Zwój Dwóch Światów

Okładka książki MUSASHI. Tom 5. Zwój Dwóch Światów Eiji Yoshikawa
Okładka książki MUSASHI. Tom 5. Zwój Dwóch Światów
Eiji Yoshikawa Wydawnictwo: Diamond Books Cykl: Musashi (tom 5) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Musashi (tom 5)
Miyamoto Musashi
Diamond Books
2020-01-01
2020-01-01
Bożena Murakami
japonia musashi droga miecza samuraje

z babka sugi mam taki typowy love-hate relationship, ogolnie podziwiam ja za wytrwalosc i jednoczesnie nienawidze za to, ze jest starym zgryzliwym moherem. czytanie o niej sprawia mi duzo przyjemnosci przez to emocjonalne napiecie)) ale! brakuje mi samego musashiego, czasem cos sie dzieje i mamy piekna akcje, a potem musashi przez wiele rozdzialow sieje ryz albo medytuje. bardzo spodobala mi sie ta seria i ciekawi mnie jej zakonczenie w 6 tomie, ale zdazylam sie nia juz troszke zmeczyc. nie usatysfakcjonowal mnie watek z relacja musashiego i tsu, na poczatku jeszcze trzymalo w napieciu ale potem dalam sobie spokoj z tym pairingiem jak to ma tak wygladac. na szczescie nie jest to rzecz kluczowa dla fabuly i cokolwiek sie stanie, i tak najbardziej czekam na starcie babki sugi z musashim))

To już 5 tom przygód Musashiego a on nadal stanowi tło tej książki są rozdziały o tym co on robi ale poprzedzielane są rozdziałami o tym co robi babka, jego dwaj porzuceni uczniowie, zakochana w nim kobieta czy jego najwięksi wrogowie. Jak już pisałem uzupełnia to tło historii ale obawiam się ile części będzie miała ta książka skoro jeszcze nasz bohater nie stoczył swojego najsławniejszego pojedynku z Kojirō chociaż ich drogi się mijały.
W sumie ciekawie się czyta tą serię gdyż daje ona nam wgląd w duchową przemianę nie tylko Musashiego ale także całego stanu samurajskiego który powoli musi pogodzić się z żelazną ręką Tokugawów i ich rządami w Japonii.
Czas na tom 6 i jak na razie ostatni.

• Japonia
  • Beletrystyka Historyczna
  • NA PÓŁKACH
  • Powieść historyczna
  • Książka

Dodaj cytat z książki MUSASHI. Tom 5. Zwój Dwóch Światów