MUSASHI. Tom 1. Zwoje Ziemi i Wody

Eiji Yoshikawa Wydawnictwo: Diamond Books Cykl: Musashi (tom 1) powieść historyczna
Miyamoto Musashi
Musashi (tom 1)
powieść historyczna
Bożena Murakami
musashi japonia droga miecza

Epoka Edo, Samuraj dążący do doskonałości, miecz, miłość, zemsta, sake, haiku. Czy to nie wystarczy jako zachęta by zanurzyć się w lekturze ? Dodam jeszcze, że książka nie pozbawiona jest humoru (uwielbiam Jotaro). Klimat Japonii epoki samurajów dosłownie wycieka z każdej przeczytanej strony. W końcu nie może być inaczej, gdy Japończyk pisze o Japonii.

Eiji Yoshikawa był japońskim pisarzem żyjącym w latach 1892-1962. Jego twórczość wypełniają powieści historyczne, do których należy "Musashi". Opowieść o przygodach tytułowej postaci, Musashiego Miyamoto (jest to autentyczny szermierz z przełomu XVI i XVII wieku, gdyby ktoś miał wątpliwości) pierwotnie została wydana w latach 30 ubiegłego stulecia. Trochę polski czytelnik...

Kto choć trochę interesuje się Japonią na pewno słyszał to nazwisko Musashi Miyasmoto niepokonany szermierz, doskonały strateg który podczas swojego życia stoczył 60 udokumentowanych pojedynków i nie przegrał ani razu (pierwszy w wieku 13 lat).
Ale w tej książce poznamy go trochę od innej strony, dostajemy do rąk opowieść drogi o młodym chłopaku który bierze udział w bitwie...

Po przeczytaniu książki cały czas czuje się niedosyt, a czytelnik ma ochotę sięgnąć po więcej. Mnie bardzo się podobała, (być może dlatego, że kocham samurajów i Japonię), ale jestem pewien, że spodoba się też tym, którzy nie przepadają za krajem kwitnącej wiśni. Polecam!

• Japonia
  • Jp / kr