Przypadek? Nie sądzę!

Okładka książki Przypadek? Nie sądzę! Michał Krawczyk
Okładka książki Przypadek? Nie sądzę!
Michał Krawczyk Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Przypadek? Nie sądzę!
Dlaczemu
2020-12-07
2020-12-07
powieść komediowa humor śmieszna obyczajowa

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Dzień Kobiet Adam Kopacki, Michał Krawczyk, Paweł J. Sochacki, Tomasz Wilczak, Bogusław Zwoliński
Dzień Kobiet Adam Kopacki, Micha...

Nie moj humor. Postacie mnie irytowaly i z tego powodu nie przeczytalam do konca ksiazki

Uff, zmęczyłam ten "Przypadek..." I nie zaryzykuję kontynuacji. Chaos, humor "na skróty", doprawione toto mnóstwem błędów (!!). Co to, na miłość boską, znaczy: "pomyślał pod nosem"??? Albo: "wykręciła oczami"?! To mnie na ten widok oczy wykręciło... Że nie wspomnę o notorycznym używaniu wyrażenia: "szlak trafi"... Tak, SZLAK!!! Jaki, do pioruna? Górski???
Uff.... Idę na szlak, odreagować. Bo inaczej szlag mnie trafi!!

Uff.... Idę na...

Nie każdemu przypadnie do gustu bo różne humory śmieszą różnych ludzi. Osobiście niejednokrotnie się uśmiałam . Polecam dla rozluźnienia i rozweselenia szarej rzeczywistości..

Tragiczna! Okropny humor bardzo niskich lotów. Ogromna niekonsekwencja w tworzeniu postaci. Rysiek po prostu nie do polubienia, najpierw myśli, że judaistyka to nauka o judo, zaraz potem prowadzi całkiem elokwentna rozmowę z dobrymi ripostami, nastepnie czyta SMS w którym błędy RAZA GO W OCZY, żeby na końcu okazało się że ma dysortografię. Agata wcale nie lepsza. O dwóch starych babach to nawet nie ma co gadać... dno.
Z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy autora i całego teamu redaktorów, szkoda było roboty. Nie polecam, szkoda czasu i nerwów.

Dla mnie arcydzieło humoru. Przypadł mi ten styl do gustu, jednocześnie wiem, że nie każdego musi śmieszyć to samo. Czasem miałem aż wrażenie, że za dużo, że przedawkowałem. To jak z czekoladą można zjeść 5 tabliczek za jednym razem, jednak mnie lepiej smakuje w mniejszych porcjach a częściej. Wręcz na okładce warto dać ostrzeżenie o tym, że przedawkowanie może powodować wstrząśnienie brzucha. Trafiła do mnie w dobrym momencie, kiedy przydało mi się trochę więcej pogody ducha. Ponieważ samopoczucie podąża za myślami, czytając te docinki bohaterów, oraz narratora banan nie schodził mi z twarzy.
Mam ochotę przejrzeć książkę jeszcze raz i wypisać śmieszne cytaty.

Bardzo się zawiodłam. Miało być niesamowicie zabawnie, a były bardzo rozbudowane opisy, niedokończone wątki, niektóre nie wiadomo w jakim celu wprowadzone. Do tego niektóre fragmenty musiałam czytać kilka razy a i tak nie wiedziałam co autor miał na myśli. Nie polecam.

Przyjemna lektura, warto przeczytać ją przed "Na dwoje babka grzeszyła" wtedy ta druga zyskuje. Nie jest tak bardzo śmieszna by łzy leciały jednak na tyle by poprawić sobie humor. Warto czytać między "cięższymi " pozycjami by nie przegrzać styków. Czuć, że są to początki autora ale jest potencjał.

Agata-początkująca aktorka, zostaje wywalona z obsady serialu. Jakby tego było mało, dosłownie chwilę wcześniej, róż rozstała z chłopkiem, z którym już planowała wić wspólne gniazdko.
Rysiek jest pechowcem, nic nie idzie po jego myśli, wiecznie coś się wali i pali a czego się nie dotknie to sknoci. Choć trzeba przyznać, że dowcip ma całkiem niezły.
Agata i Rysiek za sprawą zrządzenia losu lądują w Żyworódce. Każde z nich w innym celu. A jednak łączy ich to, że oboje poszukują spokoju i chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku. Już sama nazwa miejscowości jest trochę absurdalna, bo wioskę zamieszkują sami emeryci. Ale jacy to emeryci... na miarę Babci Czesi z Zadubia.

Zacznę od tego, że to było moje pierwsze spotkanie spotkanie autorem. Wcale nie planowałam 😅skusiła mnie @zaczytana_natka i chwała jej za to, bo ubawiłam się setnie 👌potrzebowałam takiej, lekkiej, pełen humoru i ironi lektury. Jest do debiut autora, ale jakże udany. Pierwsze kilka stron szło ciężko, nie wiedziałam czego się spodziewać. No nie zapowiadało się to dobrze😁ale warto było dać jej szansę, bo już po pojawieniu bohaterow w Żyworódce akcja się rozpędza. Rysiek rzuca takie teksty, że nie sposób się nie uśmiechnąć, ale on jest pikuś. To co odnawiają babcie tej dwójki to jest dopiero armagedon. Dwie szalone staruszki, dopełniają tutaj całość i to one w głównej mierze robią cyrk i hałas na wiosce. Na nich skupia się uwaga o za ich sprawą, wydarzenia mają swój jedyny I niepowtarzalny bieg. W najśmielszych snach nie przyszło by mi do głowy, ci będzie wyprawiać te staruszki... No nie sposób przejść obok tej lektury obojętnie, więc gorąco wam polecam 😁
Lekka, pełna humoru, z dynamiczną akcją i bohaterami, z którymi napewnie nie będziecie się nudzić.

Agata i Rysiek za sprawą...

Tę książkę miałam okazję przeczytać dzięki Book Tour. I dzięki temu BT poznałam w końcu pióro tego autora.

Książka "Przypadek? Nie sądzę!". No powiem Wam, że jak na debiut, to ta książka jest naprawdę świetna! Choć pierwszych kilka stron czytało mi się opornie, sama nie wiem dlaczego. Czy nie umiałam się od razu wczuć w tę historię, czy co? No pojęcia nie mam. Jednak, po tych kilku cięższych stronach szło mi rewelacyjnie, nadążałam za wszystkim co tutaj się działo, bohaterów też nie myliłam i akcja mnie wciągnęła i to jeszcze jak!!! Niby tak działo się tu sporo, ale DZIAĆ ZACZĘŁO SIĘ od momentu poznania babci Ryśka.

Ale zacznę może od początku. W tej książce poznajemy Ryśka, któremu no jakoś tak nie układa się w żadnej pracy, ani w życiu osobistym. Nagle postanawia rzucić to wszystko i wyjechać do Żyworódki, gdzie mieszka jego babcia. Agata właśnie rzuciła aktorstwo i postanowiła odpocząć od tego światka, ale też od facetów. A najlepiej odpoczywa się jej u boku kochanej babci, która mieszka w Żyworódce. Tak więc chcąc nie chcąc, losy tej dwójki przecinają się w tej miejscowości. A babcie obojga to przyjaciółki, które potrafią namącić w życiu nie tylko swoich wnuków, ale i każdemu. Przyznam się szczerze i bez bicia, że to co tutaj TE DWIE BABCIE nawyrabiały, to w szoku byłam. Nie będę Wam dużo zdradzała, ale ubawicie się tutaj nieźle! I będziecie się zastanawiać, tak jak ja się zastanawiałam, czy pomiędzy Agatą i Ryśkiem dojdzie do czegoś?

No przyznam się, że nieźle bawiłam się czytając te wszystkie niedomówienia pomiędzy bohaterami, te ich dialogi mnie rozbawiały, a te nazwiska bohaterów też bawiły. Cała historia super wymyślona i skonstruowana, bohaterowie barwni, niektórzy nawet bardzo! I widać, że autor naoglądał się lub przynajmniej kojarzy sporo programów telewizyjnych, ha, ha, ha :)

Jest tutaj kilka tajemnic, które dopełniają całości. No po prostu jest tutaj wszystko, czego może szukać czytelnik pragnący lekkiej, ciekawej i humorystycznej lektury. I naprawdę warto poczytać o takich nieszablonowych i niestandardowych babciach. Choć zaznaczam, że ja osobiście nie chciałabym, aby któraś z moich babć były takie jak te tutaj! Moje niestety babuleńki już nie żyją, ale te mistrzowsko poprawiają humor i zadziwiają na maksa! Jeśli jeszcze nie czytaliście tej książki, to polecam z czystym i wesołym sumieniem - nuda Wam tutaj nie grozi!

Druga część dużo lepsza. Nie jest zła , ale czuć, że to debiut. Mimo wszystko podoba mi się język i dowcip autora i na pewno sięgnę po kolejne jego książki.

• Audiobooki

Michał Krawczyk Przypadek? Nie sądzę! Zobacz więcej