Nakręceni na miłość

Okładka książki Nakręceni na miłość Michał Krawczyk, Magdalena Ludwiczak, Anna Nowicka-Bala, Agnieszka Rusin, Weronika Tomala, Agnieszka Ziętarska
Okładka książki Nakręceni na miłość
Michał KrawczykMagdalena Ludwiczak Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2021-06-16
2021-06-16
opowiadania antologia romans wakacje obyczajowe morze Gdańsk

Książka - miłe zaskoczenie. Nie spodziewałam się po zbiorze opowiadań czegoś specjalnego, a jednak :) Każda z historii ma swój klimat i wyraźnie da się odczuć odmienne style poszczególnych pisarzy. Bywa więc śmiesznie i zabawnie, ale też refleksyjnie i nostalgicznie. Podsumowując, przyjemna lektura.

Jak widzę,że są to opowiadania to omijam szerokim łukiem, ale skusiła mnie okładka. Miłe zaskoczenie. Wszystkie opowiadania zwięźle i na temat i są fenomenalne.

"Rodzimy się nieudolni, ale się uczymy. Całe życie się uczymy. Podążamy za głosem serca, jednak nie zdziałamy cudu, aby ta druga osoba czuła jak my. By za nami ślepo podążała. Przyzwyczajamy się do niej, do codzienności, którą stworzyliśmy, i któregoś dnia odpuszczamy. Z przyzwyczajenia z wygody.. Zapominamy się przytulić, objąć, pocałować. Najgorzej, gdy już nie ma o co się kłócić…"

Sześć opowiadań, których akcja rozgrywa się w malowniczym Gdańsku i łączy się nie tylko z miłością, ale też z magią pozornie zwykłej atrakcji turystycznej: kołem widokowym AmberSky.

W opowiadaniu "W chmurach" zachwycił mnie pomysł na piękną przyjaźń, która nie zna żadnych granic

Wzruszyło i poruszyło mnie opowiadanie "Gdzie kwitną słoneczniki", w którym bohaterowie musieli uporać się ze swoją przeszłością, by móc dostrzec to, na co wcześniej nie zwracali uwagi

"Drewniana gołębica" pokazała mi, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszystko i nawet upływający czas nie jest w stanie jej pokonać

"Krzysiek! Nie daruję ci tej nocy" bardzo skutecznie poprawiło mi humor, a podczas czytania uśmiech nie znikał mi z twarzy ani na chwilę. To też historia, która pokazuje, że czasami warto oddać się beztrosce i pozwolić miłości samej nas znaleźć

Ostatnie opowiadanie "Będę lepszy" to historia bardzo mądra, w której autorka na przykładzie bohaterów pokazała jak łatwo pozwolić, by życie przemijało i toczyło się obok nas. To, co wyróżnia tą antologię, to ogrom ciepła, które otula podczas czytania, niczym ciepły kocyk w jesienny wieczór. Bardzo polubiłam wszystkie te opowiadania. Ciężko mi wybrać te, które podobało mi się najbardziej, ponieważ i styl autorek i autora bardzo mi podpasował i fabuły okazały się ciekawe, rozczulające, czasami wzruszające, czasami zabawne i na pewno bardzo romantyczne. Bardzo polecam Wam tą antologię, która sprawdzi się nie tylko latem. Sama po jej przeczytaniu nie mogę się doczekać aż znów pojadę do Gdańska i zupełnie inaczej będę patrzeć na AmberSky

Lubicie czytać książki, które skrywają pod swoją okładką kilka niesamowitych historii?
Ja długi czas owe tomiki unikałam.I zupełnie nie wiem dlaczego.
Wydawało mi się, że opowiadania w nich zawarte są zbyt krótkie.A co za tym idzie, nie zdążę się w nie wczuć, poznać ich bohaterów czy emocje, które nimi kierują.
Otóż nic bardziej mylnego ;)
Okazuje się bowiem, że współcześni autorzy mają niezwykłą moc w swoich piórach i tak doskonale nimi władają, że takie rzeczy nie mają już miejsca.
Więcej, potrafią nimi stworzyć pełne uniesień historie mające miejsce tu i teraz.Bez niepotrzebnych ubarwień, wymuszonych powiązań i wątków, które bezsensownie przeciągają w nieskończoność to, co i tak jest oczywiste.

Takimi opowiadaniami porywają nas w obecnej chwili, dając nam to czego niejednokrotnie nie daje nam książka z przerysowana na siłę fabułą.
Dlatego ja szczerze polecam takie zbiory.
Dzisiaj zaś polecam Wam sześć opowiadań zamieszczonych po jednym tytułem "Nakręceni na Miłość"
To rewelacyjna antologia,o różnych smaczkach emocjonalnych.I chociaż swoją premierę miała latem, to ja już zdążyłam ponownie do niej wrócić.;)
A to za sprawą zupełnie odmiennych historii obyczajowych, które równie mocno skłaniają czytelnika do refleksji nad życiem i tym jak różna bywa miłość.
Miłość, którą na swojej drodze nasze bohaterki napotykają nie bez powodu w Gdańsku.Miejscu, które słynie ze swojej magicznej mocy, rozpalającej fale uczuć.Nawet u tych, którzy zupełnie nie wierzą w to, że owe istnieją.

Skusicie się?

Ja długi czas owe tomiki unikałam.I zupełnie nie wiem dlaczego.
Otóż nic bardziej mylnego ;)
Okazuje się bowiem, że współcześni...

Antologia to dla mnie zupełnie coś nowego. Pierwszy raz miałam okazję po nią sięgnąć. I jestem miło zaskoczona.
"Nakręceni na miłość" - 6 różnych autorów,6 różnych opowiadań ale wszystkie łączy wspólny mianownik Gdańsk. Gdańsk to takie polskie miasto zakochanych i nie bez powodu autorzy Antologii osadzili akcje swoich opowiadań właśnie w tym mieście.

"Czy życie nie jest amplitudą radości i smutku, miłości i obojętności, czułości i oziębłości?" - takie pytanie skłania do głębszej refleksji.

"Podążamy za głosem serca, jednak nie zdziałamy cudu, aby ta druga osoba czuła jak my". Czasami warto się zastanowić nad związkiem czy to jest miłość czy przyzwyczajenie?

"Czasami miłość pojawia się tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy". Niby jest blisko ale my zaślepieni patrzymy w złym kierunku i często udaje nam się przegapić to co mamy na wyciągnięcie ręki.

"Bo przecież kiedy człowiek kocha prawdziwie, nic go nie powstrzyma". Zakazy i szantaże nie mają szans z prawdziwą miłością.

"Zresztą jak miałaś nie przytyć, skoro nawet błyszczyk z ust zjadasz". A jak wiadomo błyszczyk tuczy co nie?

"Trzeba celebrować każdą chwilę życia..." Nigdy nie wiadomo czy nie będzie tą ostatnią.

"...życie trzeba przeżyć i czerpać z niego garściami". Jeśli nie teraz to kiedy?

Opowiadania o miłości z Gdańskiem i Kołem Widokowym AmberSky w tle wzruszają, rozśmieszają i zmuszają do zadumy nad przemijającym życiem. Ważne jest to co tu i teraz.

Każde z tych opowiadań jest inne. Najbardziej uśmiałam się podczas czytania "Krzysiek! Nie daruję ci tej nocy!"
Nie żebym w jakikolwiek sposób faworyzowała tutaj Michała Krawczyka ale to dzięki niemu jestem szczęśliwą posiadaczką tej książki. Mogę jeszcze dodać ,że Michała debiut "Przypadek?Nie sądzę" to była moja pierwsza zrecenzowana książka. Michał masz niesamowite poczucie humoru. Uwielbiam Twój styl. Pisz tak dalej.
Ślicznie Ci dziękuję teraz to tylko Kodu... mi na półce brakuje.

Polecam!

"Czy życie nie jest...

"Czasem miłość pojawia się tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy"
Zgadzacie się z tym cytatem?
Sześciu autorów:
@ania_tyleslow
@_michalkrawczyk_
@kto_czyta_zyje_podwojnie
@agnieszkazietarska
@agnieszka.rusin.16_pisarka @magdalena_ludwiczak_pisarka

stworzyło zbiór opowieści o miłości.

🎡
Sześć różnych opowiadań, sześć różnych bohaterek i sześć różnych odcieni miłości ale wszystko to łączy wspólny mianownik - Gdańsk. Bohaterki spotkają tam miłość swojego życia, czasem odważą się na krok, który zupełnie zmieni ich losy lub przeżyją chwile zapomnienia. Niektóre z nich przywołają wspomnienia niezwykłych chwil albo ponownie odkryją to, co w ich życiu jest najcenniejsze.
Historie tu zawarte pozwolą nam cofnąć się do pierwszej miłości, która zostaje w sercu na zawsze, pokażą oblicze miłości, która rodzi się z przyjaźni ale również objawi nam oblicze miłości zakazanej i utraconej.
Opowiadania to coś po co nieczęsto sięgam ponieważ jestem typem, który jak już wejdzie w historię to chce jak najdłużej być z bohaterami ale ten zbiór opowiadań dostarczył mi tyle emocji, że czuję jakbym przeczytała sześć wspaniałych książek. I nie ukrywam, że bardzo chętnie poznałabym dalsze losy niektórych bohaterów.
Gwarantuję, że czytając "Nakręceni na miłość" niejednokrotnie uśmiech zagości na Waszej twarzy ale również niejeden raz zakręci się łezka w oku ze wzruszenia i nostalgii.
Lekkie i przyjemne opowiadania, jedne z dużą dawką emocji, inne z humorem ale wszystkie te historie mogłoby wydarzyć się naprawdę.
Idealna lektura na każdy czas i w każde miejsce!

"Czasem miłość pojawia się tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy"
Zgadzacie się z tym cytatem?
Sześciu autorów:
@ania_tyleslow
@_michalkrawczyk_
@kto_czyta_zyje_podwojnie
@agnieszkazietarska
@agnieszka.rusin.16_pisarka @magdalena_ludwiczak_pisarka

stworzyło zbiór opowieści o miłości.

🎡
Sześć różnych opowiadań, sześć różnych bohaterek i sześć różnych odcieni...

"Nakręceni na miłość"- antologii sześciu opowiadań napisanych przez sześciu autorów. Za egzemplarz dziękuję @_dlaczemu

Książka ma w sobie smutne momenty oraz szczęśliwe chwile. Bardzo polubiłam AmberSky, mimo że nigdy nawet nie widziała, na żywo. Koło Widokowe nabrało innego znaczenia. Każda historia opisana w książce jest zupełnie inna i ma w sobie to COŚ. Chętnie czytałam opowiadania bez wytchnienia. Bardzo rzadko się zdarza, iż każdą opowieść się polubi. Te opowieści sprawiły, że każda trafiła do mego serca. Książka dała do myślenia. Refleksją nad żuciem i uczuciami. Wszystko jest ulotne i w każdej chwili piękna bańka szczęścia może prysnąć. Życie przemija, uczucia są ulotne. Natomiast prawdziwa miłość zawsze sprawia, że serce bije szybciej. Nawet po latach rozłąki.Tą książką nie idzie się znudzić.

Autorzy bardzo pięknie napisali o stracie, przemijaniu, uczuciach. Po przeczytaniu tej książki, na pewno sięgnę po inne książki wszystkich pisarzy i pisarek z tej antologii.

Serdecznie polecam oraz Gratuluje autorom i wydawnictwu za wydanie dobrej antologii 🙂.

Choć w Gdańsku już dawno nie byłam, to na kilka godzin mogłam się tam przenieść dzięki kilku autorom opowiadań. I wiecie co, całkiem dobrze się bawiłam.
Czasem sentymentalnie, kochliwie, ale też i z lekkim humorkiem przeplatane są historie bohaterów.

A te, o którym chciałabym wam wspomnieć, to opowiadanie Michała Krawczyka.

Monia, weź Ty się ogarnij i ustaw swoje życie dziewczyno!
A Ty Michał, rób dalej to, co robisz, bo i Tobie i nam, czytelnikom, sprawia to frajdę!

Zaglądając tu do mnie, powinniście kojarzyć, że czytałam debiutancką książkę autora „Przypadek, nie sądzę”. Ta komedia obyczajowa bardzo przypadła mi do gustu. Niecierpliwie czekam na kolejną powieść sympatycznego warszawiaka 😇Zanim jednak pojawi się ona na świecie, autor sprawił mi niespodziankę i przesłał antologię „Nakręceni na miłość”, w której to znajduje się jego, a jakżeby inaczej, komediowe opowiadanie. Bardzo mi przykro, że takie, tylko na raz…

„Skoro Megi mi to wszystko zorganizuje… A jak jeszcze trafię na Krzyśka, to tylko na moje szczęście”.

Niepracująca Monika, zamieszkująca legalnie/nieleganie u ciotki, twierdząca, że wszystko, co publiczne winno być bezpłatne, wyrusza do Gdańska. A po co tam tak gna? Za miłością, która zowie się Krzyś.
Jednak zanim tam trafi, i jak już tam się znajdzie, jak magnes wciąż przyciąga na siebie same kłopoty i..mandaty.
Toż to z niej chodzące nieszczęście! Zapanować nad nim próbuje jej przyjaciółka Megi, ona jednak nie zawsze jest w pobliżu. Czy to diabelskie koło, przeciwności losu da się zatrzymać?

„Krzysiek! Nie daruje ci tej nocy!” to komediowo-miłosne opowiadanie, które zbyt szybko się skończyło. Karuzela dobrych emocji, inteligentnego humoru i zapach ryby, po nim pozostał 😁
Skosztujcie!

A te, o którym chciałabym wam wspomnieć, to opowiadanie Michała Krawczyka.

Monia, weź Ty się ogarnij i ustaw swoje życie...

Opowiadania wydawnictwa Dlaczemu. Jestem zazwyczaj nastawiona do opowiadań sceptycznie, bo albo mam niedosyt albo opowiadania mi się po prostu nie podobają.

Tutaj było inaczej!

Historie zawarte w książce nie były aż tak krótkie i czytało się je z zapartym tchem!

W książce znajdziemy twórczość:
💙 Anny Nowickiej-Beli
💙 Michała Krawczyka
💙 Weroniki Tomali
💙 Agnieszki Ziętarskiej
💙 Agnieszki Rusin
💙 Magdaleny Ludwiczak

Wszystko toczy się w Gdańsku! A ja uwielbiam to miejsce. Jest to jedne z moich ulubionych polskich miast 😻

Opowiadanie Weroniki Tomali @kto_czyta_zyje_podwojnie "Drewniana gołębica" skradło moje serce! I mam tutaj pytanie do autorki: nie myślisz czasem o kontynuacji albo napisaniu całej książki? Uwielbiam Twoje pióro i tutaj chciałabym poznać kontynuację tej pięknej i niesamowitej historii.

Barbara poczciwa babuszka spędza swoje urodziny bardzo nietypowo. Najbliżsi zabrali ją na AmberSky. Po pełnym atrakcji dniu wraca do domu. Tam sąsiadka wręcza jej list, a w nim znajduje się gołębica... W tym momencie przenosimy się do młodości Barbary i do miłości jej życia z którą nie było dane jej być... oj! Jaka to była piękna i romantyczna historia❤ polecam!

A drugie opowiadanie, które skradło moje serducho to historia niezawodnego Michała @_michalkrawczyk_ pt. "Krzysiek, nie daruje Ci tej nocy!" 😻😍 no świetne to było! Miało wszystko to co lubię: humor i miłość❤

Monika to dziewczyna, która nie pracuje, nie placi za mieszkanie, nie płaci za mandaty..no nazbierało jej się tych długów! Nie ma faceta, bo w jej sercu od dawna gości Krzysiek... Ale gdzie on jest? Znikł bez śladu... przyjaciółka Moniki wpada na pomysł, by ta pojechała szukać go do Gdańska... dlaczego? Nie zdradzę wam tej tajemnicy:) świetne opowiadanie! Przeczytajcie sami :)

Polecam Wam te opowiadania:)
A już na pewno jak wybieracie się na wakacje nad morzem! 💙

Tutaj było inaczej!

W książce znajdziemy twórczość:
💙 Anny Nowickiej-Beli
💙 Michała Krawczyka
💙 Weroniki Tomali
💙 Agnieszki...

„Monika, ja wiem, że jesteś księżniczką i czekasz, aż książę sam zapuka, ale to zdarza się tylko w bajkach. Chociaż jak się tobie przyglądam, to mam wrażenie, że ty cały czas myślisz, że żyjesz w bajce i wszystko ci się należy, a twoje problemy rozwiąże złota rybka.”

Przyznam Wam się szczerze, że to moja pierwsza przeczytana Antologia. Jakoś tak nie potrafiłam zmobilizować się do czytania opowiadań. Na chwilę obecną wydają mi się zbyt krótką formą literacką. Jednak mój kryzys czytelniczy spowodował u mnie zmianę priorytetów, więc sięgnęłam po antologie.
Sześć opowiadań… Sześć kobiet szukających miłości… Sześć rewolucji emocjonalnych… I wszystko to osadzone w pięknym i klimatycznym mieście, jakim jest Gdańsk. Skupione wokół AmberSky – gdańskim kole widokowym. Jestem w Gdańsku przynajmniej raz do roku i jeszcze nie miałam okazji na tym kole być. Może następnym razem.
Ułożyłam opowiadania od tego, które najmniej mi się podobało (ale nie oznacza, że nie podobało mi się wcale) do tego według mnie najlepszego.
Agnieszka Rusin – „Uśmiech Losu”
Ada właśnie się rozwiodła. Mąż kazał wyprowadzić jej się z mieszkania, więc rzuca wszystko, co miała w Warszawie i wyjeżdża do kuzynki – Gośki, do Gdańska. Już pierwszego dnia, na schodach kamienicy kuzynki taranuje ją niezbyt przyjemny mężczyzna. Sytuacja powtarza się następnego dnia. I jeszcze kilka dni później na plaży. Mężczyzną okazuje się sąsiad Gośki – Marcel, który nie do końca jest tak bezczelny, jak się Adzie na początku wydawało.
Kreacja Marcela nie bardzo mi się podobała. Najpierw taki totalnie bezczelny, a nagle wielka miłość? Rozumiem, że sportowcy są wyczuleni, jak ktoś im przeszkadza w treningu jednak wcale się nie dziwię Adzie, że nie miała ochoty mu zaufać.
Anna Nowicka–Bala – „Będę lepszy”
Zosi nie układa się związku. Paweł ją zaniedbuje i nie rozumie jej uczuć. Gdy z powodu wypadku matki musi jechać do Gdańska, w pociągu poznaje Grześka – który okazuje się być lekarzem. Podczas opieki nad matką w szpitalu, Zośka z Grześkiem zbliżają się do siebie. Zosia wreszcie czuje, że ma szansę na prawdziwą miłość, więc postanawia wyprowadzić się od Pawła.
Pozwolę sobie podsumować tylko jednym zdaniem: Niektórzy faceci to jednak szuje.
Agnieszka Ziętarska – „Gdzie kwitną słoneczniki”
Z powodu tragedii sprzed pięciu lat i wyrzutów sumienia, Zuza porzuciła dom, przyjaciół, rodzinę i wyjechała z Gdańska. Teraz wraca by pomóc rodzicom zarządzać pensjonatem. Na miejscu czeka na nią Jacek – jeden z przyjaciół. Dziewczyna szybko przekonuje się, że tylko ona nie była w stanie pogodzić się z przeszłością, a każdy z jej przyjaciół ułożył sobie życie. Poza jednym, który czekał właśnie na nią.
Miałam problem z ta historią. Fabularnie jest naprawdę piękna, ale strasznie gubiłam się w datach. Niby akapit był podpisany że wydarzenia z 2021 a opowiadały wydarzenia z 2016 i na odwrót. I pod koniec już się całkowicie zamotałam.
Magdalena Ludwiczak – „W chmurach”
Lilianna przychodzi co środę na Koło Widokowe, aby w chmurach znaleźć się blisko zmarłych rodziców. Co tydzień się pod nim także z Panem Stanisławem, który opowiada jej historie swojego życia. Pod wpływem tych rozmów, Lila planuje zmiany swoim życiu, które niedługo przyniosą jej prawdziwą rewolucję miłosną.
Piękna historia pokazująca, że w naszym życiu naprawdę zdarzają się niespodziewane zbiegi okoliczności i warto w nie wierzyć.
Michał Krawczyk – „Krzysiek! Nie daruje ci tej nocy”
Monika przyciąga nieszczęście. Nawet facet – Krzysiek uciekł od niej trzy lata temu. Ale ona wciąż o nim myśli. Przyjaciółka zapisuje ją na warsztaty z ustawień Hellingerowskich i tam dowiaduje się, że musi jechać do Gdańska i tam spotka Krzyśka. Tylko zanim dojdzie do tego spotkania, dojdzie też do wielu innych problemowych sytuacji.
Mogłam się spodziewać, że humor Michała doprowadzi mnie do łez, ale nie spodziewałam się, że tym razem będę czytała komedię kryminalną 😉
Weronika Tomala – „Drewniana Gołębica”
Dziewięćdziesięcioletnia Barbara w dniu urodzin otrzymuje kopertę, w której znajduje list i drewnianą gołębice. Dzięki temu wspomina mężczyznę, w którym była zakochana mając osiemnaście lat. Mężczyznę, którego jej matka nie pozwoliła jej poślubić i który z tego powodu po prostu zniknął z jej życia.
Dlaczego, ach dlaczego autorko, skończyłaś w takim momencie!!! Ja chcę to opowiadanie przeczytać w dłuższej formie! Błagam! Chcę wiedzieć, jak to się wszystko skończyło! 🙏

• Antologia
  • Romans
  • TBR
  • MÓJ PATRONAT
  • Zaczęte, niedokończone (bez szału)
  • Polecam

Agnieszka Rusin Nakręceni na miłość Zobacz więcej