Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna

Okładka książki Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Meg Adams, Joanna Gajewczyk, J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf
Okładka książki Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna
Meg AdamsJoanna Gajewczyk Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2021-02-10
2021-02-10
antologia erotyka mafia romans literatura polska

Okładka książki Kasta. Granice pokusy Kinga Litkowiec, Ana Rose
Kasta. Granice... Kinga Litkowiec, An...
Okładka książki Niegrzeczna miłość Nana Bekher, Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, Michał Gołkowski, Vi Keeland, Gabriela L. Orione, Riva Scott, Monika Skabara, Alicja Skirgajłło, Ludka Skrzydlewska, Penelope Ward
Niegrzeczna mi... Nana Bekher, Anna B...
Okładka książki Rozpalone zmysły Agata Czykierda-Grabowska, Melissa Darwood, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Nirali, A.S. Sivar, Karolina Socha, Anna Wolf
Rozpalone zmysły Agata Czykierda-Gra...

Niektóre opowiadania były tak dobre,że aż żałowałam iż są takie krótkie.
11 opowiadań od 11 autorek. Pierwsza polska antologia mafijna.
Przyjemna pozycja,mimo że rzadko sięgam po książki pisane przez kilka autorek.

Niektóre opowiadania były tak dobre,że aż żałowałam iż są takie krótkie.
11 opowiadań od 11 autorek. Pierwsza polska antologia mafijna.
Przyjemna pozycja,mimo że rzadko sięgam po książki pisane przez kilka autorek.

Niektóre opowiadania były tak dobre i tak wciągające, że aż za krótkie. Inne natomiast mogłyby być wycięte z książki. Jak to przy antologii... jedne lepsze, drugie mniej. Niemniej jednak cała książka była całkiem dobra. Ja antologie czytam na raty, tzn każdego dnia minimum jedno opowiadanie, taki obrałam sposób i się u mnie sprawdza. W międzyczasie czytam oczywiście co innego, ale takie opowiadania na raty są dla mnie fajnym przerywnikiem i odskocznią.

Byłam zainteresowana antologią mafijną, ponieważ dzięki tego typu zbiorom można ocenić, książki której autorki mogą przypaść nam do gustu. Niestety jestem bardzo rozczarowana. Większość historii nie została dokończona. Znajdował się przy nich dopisek np. jeśli chcecie więcej, sięgnijcie po 4 tomy historii Morfeusza (umarłam) albo przeczytajcie dalszą część na wattpadzie albo ostatnie zdanie jasno wskazywało, że to będzie dłuższa historia w stylu „to oznacza wojnę” no i stopklatka bez żadnego wyjaśnienia.

„Było przewinienie, musiała być kara, a on był katem.”

Czuję się zniechęcona i jeśli na 11 opowiadań ‘ok’ były jedynie 3, to widzę to mocno słabiutko.

😍😍😍

😍😍😍

Prezent od Zony.
Z obowiązku przeczytany. Jaki byl zamysl nie wiem...
Raczej uraczy Panie, teskniace do "Harlequinow".
Nie moj klimat nie moja bajka. Przeczytane, zeby poddbic ilosc w wyzwaniu. Inaczej trafilo by na półkę, na wieczne kiedys.

Prezent od Zony.
Z obowiązku przeczytany. Jaki byl zamysl nie wiem...
Raczej uraczy Panie, teskniace do "Harlequinow".

Zawiodłam się na tej antologii. Opowiadania były strasznie niedopracowane, brakowało w nich porządnego zakończenia i jakiejś ciekawej fabuły, że też nie wspomnę o seksistowskim i przedmiotowym traktowaniu kobiet, które wręcz raziło w oczy. Jak do tej pory to najgorsza antologia jaką przeczytałam.

Antologia: Prawo mafii
Wydawnictwo: @editio.red

📖Mirrors to... moje piętno - @k.n.haner
To krótkie opowiadanie jest zapowiedzią czwartego tomu serii Mafijna miłość, który nosi tytuł Piętno Morfeusza.
Poznajemy tu ból i cierpienie Adama, które było spowodowane jego własnym postępowaniem.
Kto nie zna jeszcze historii Adama i Cassandry zachęcam do przeczytania.

📖Weekend z diabłem - @rhythm_of_my_life_
Caleb jest gotów spłacić dług firmy Blair, ale nie za darmo. W zamian żąda tego, żeby spędziła z nim weekend.
Czy podczas tych dwóch dni Blair dowie się, jaki ukryty cel w tym wszystkim ma Caleb?
Czy jeden weekend wystarczy, aby uwolniła się od diabła?

📖Niebezpieczne zaproszenie - @annawolf.autor
Lisa przyjmuje zaproszenie od Pietro, gangstera, którego zna jedynie z plotek.
Mimo świadomości, że wkracza w paszczę lwa jest gotowa zaryzykować, gdyż ma pewien cel.
Czy Lisa znajdzie to, czego szuka u Pietro?

📖Podążaj za mną - @alicja_sinicka
Anna, będąc świadkiem pewnej sytuacji w parku znalazła się w posiadłości Adriana.
Co wyniknie z jej znajomości z bossem mafii?
Czy ich historia może mieć szczęśliwe zakończenie?

📖Patrz na mnie - @karina_hiddenstorm
Lana zakochuje się w swoim kliencie, dla którego tańczy. Ich spotkania są pełne perwersyjnych uniesień.
Czy istnieje szansa na to, żeby dziewczyna była ze swoim ukochanym?
Czy James odwzajemnia uczucia dziewczyny?

📖Pięć zmysłów - @jg_latte.gajewczyk
Młoda Giselle potrzebując pieniędzy, pracuje dla kartelu narkotykowego.
Co się stanie, gdy pracownica najniższego szczebla zostanie wezwana na spotkanie z samą górą?

📖Zapłata za grzechy - @meg_adams_autorka
Alison chcąc chronić siostrę, która wpakowała się w kłopoty, bierze na siebie winę.
Co się wydarzy, gdy bezwzględny Hector Corrado zażąda zapłaty?
Czy Alison dane jest szczęśliwe zakończenie?

📖Zniewolona - @ana.rose.autorka
Flavio dostaje zlecenie na danie nauczki córce przyjaciela jego ojca Zarinie, lecz nie zdaje sobie sprawy z czym, a raczej z kim będzie miał do czynienia?
Czy uda mu się zrealizować zlecenie?
Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

📖Kwestia wyboru - @j.b.grajda
On jest mafiozą a ona agentką, która ma zdobyć jego zaufanie, by pozyskać pewne informacje.
Co się jednak stanie, gdy w grę zaczną wchodzić uczucia?
Jakiego wyboru dokona Sylwia?

📖Kurt - @aniela.wilk
Mafioza i terapeutka.
Jak zakończy się kolejne spotkanie Kurta i Niny po jego wyznaniu?

Czy ich dalsza współpraca jest możliwa?
📖Kto igra z ogniem - @e_raj_uczennekromanty
Kelnerka, której uwagę przykuwa stały, ale i niebezpieczny bywalec restauracji.
Mafioza, który ma u niej dług wdzięczności.
Co może wyniknąć z ich znajomości?

❤ Moja opinia: ❤

Prawo mafii to antologia, która zawiera opowiadania pełne niebezpiecznych mężczyzn oraz pięknych kobiet, które odważyły się wkroczyć w mafijny świat.
Znajdziemy tu nieoczekiwane zwroty akcji, niebezpieczeństwo, intrygi, ale również dużą dawkę pożądania i namiętności, co sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem, czekając na dalszy rozwój.
Każde z opowiadań zawartych w tej antologii zasługuje na ciąg dalszy.
Opowiadanie @k.n.haner to zapowiedź 4 tomu serii o Morfeuszu a opowiadanie @e_raj_uczennekromanty ma swoją kontynuację na Wattpad.

Moje top 3 to:
📖Niebezpieczne zaproszenie - @annawolf.autor
📖Patrz na mnie - @karina_hiddenstorm
📖Kto igra z ogniem - @e_raj_uczennekromanty

❤ Moja ocena: ❤
⭐4/5

Książkę przeczytałam w maratonie u @relax_with_a_book

#prawomafii #knhaner #kingalitkowiec
#annawolf #alicjasinicka #kchiddenstorm
#jglatte #megadams #anarose #jbgrajda #anielawilk #eraj #editiored #ksiazka_i_dobre_wino wino #bookstagram #bookphoto #mafia #czytanieuzależnia #książkoholiczka #czytamzrelaxwithabook #mojaopinia

Antologia: Prawo mafii
Wydawnictwo: @editio.red

📖Mirrors to... moje piętno - @k.n.haner
Kto nie zna jeszcze historii Adama i Cassandry zachęcam do przeczytania.

📖Weekend...

„Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna” to zbiór 11 opowiadań polskich autorek, które prezentuje nam wydawnictwo Helion.

Kasia Haner w swoim opowiadaniu wraca do dobrze nam znanego ze swoich wcześniejszych powieści Morfeusza - dość brutalna, namiętna i niebezpieczna historia, która z pewnością zadowoli fanki twórczości Kasi.

Jednak mnie do gustu najbardziej przypadło opowiadanie Alicji Sinickiej "Podążaj za mną", gdzie ze stworzonymi przez autorkę bohaterami wyruszamy na Mazury. Jak jeden z pozoru zwykły wieczór może odmienić naszą przyszłość.

Moim drugim faworytem jest opowiadanie Anieli Wilk "Kurt". Z Niną i Kurtem udamy się na terapię, która będzie zarówno groźna jak i zabawna.

Pozostałe opowiadania przeczytałam z przyjemnością, jednak te przykuły moją szczególna uwagę.
Zachęcam do lektury i podzielenia się własnymi wrażeniami po przeczytaniu. Jestem ciekawa jak Wy odbierzecie ten zbiór.

Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody… W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy… Gdy mężczyzna ten spojrzy na nie władczo pięknymi oczami w kolorze bursztynu… Kiedy każdą z zebranych przy stoliku dam polskiej literatury przeniknie ten sam rozkosznie niepokojący dreszcz…

Wtedy stanie się jasne – powstaje pierwsza polska antologia mafijna pod redakcją K.N. Haner.

I oto jest – droga Czytelniczko, trzymasz w ręku zbiór jedenastu gorących opowiadań, których bohaterki oraz bohaterowie trafiają do niebezpiecznego, lecz fascynującego świata śmiertelnie niebezpiecznych mężczyzn i zabójczo pięknych kobiet. Świata, który, choć funkcjonuje poza oficjalnym prawem, rządzi się własnymi zasadami. Tu pieniądze są przeogromne, zemsta nienasycona, a miłość… Miłość jest dokładnie taka, o jakiej po cichu marzy każda z nas.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jednak mnie do gustu najbardziej...

27/52

U Was jeszcze świątecznie ?U mnie po lekku kończymy sezon :(

Antalogię kupiłam już dawno, jednak koleżanka ostrzegła mnie przed spojlerem nowej części Morfeusza.
Wolałam poczekać na premierę , przeczytać książkę i wziąć się za to.
Nie wiem jak ocenić. Niektóre opowiadania fajne, niektóre aż byłam zła, że nie ma zakończenia. Chciałoby się więcej i więcej.
Chyba zostanę tylko przy świątecznych antalogiach. Tu mi brakowało wszystkiego.

'Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia!
Bo która dziewczyna potrafiłaby oprzeć się władczemu spojrzeniu bruneta o bursztynowych oczach?"

27/52

U Was jeszcze świątecznie ?U mnie po lekku kończymy sezon :(

Wolałam poczekać na premierę , przeczytać książkę i wziąć się za to.
Chyba...

PYTANIE! Czy opowiadanie "Niebezpieczne zaproszenie" A. Wolf ma jakąś kontynuację?
Bardzo ciekawy wątek jak i samo opowiadanie, ale pozostawia wiele pytań na które chciałoby się znać odpowiedź i pewien niedosyt -pozytywny, gdyż historia może mieć bardzo ciekawy ciąg dalszy.

J.B. Grajda Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Zobacz więcej