Lukrecja i dziwny świat dorosłych

Okładka książki Lukrecja i dziwny świat dorosłych Anne Goscinny
Okładka książki Lukrecja i dziwny świat dorosłych
Anne Goscinny Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Lukrecja (Znak) (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lukrecja (Znak) (tom 5)
Znak emotikon
2021-01-04
2021-01-04
Magdalena Talar

Do Lukrecji mam duży sentyment, gdyż to właśnie on umiliła mi czasy pandemii i piątkowe wieczory. Historyjki z tej serii wywołują szeroki uśmiech, odrobinę nostalgii, masa tu przesympatycznych bohaterów, do których powrót przypomina spotkanie dawno niewidzianych przyjaciół, do tego Scarlett. Tak, SCARLETT. Babcia głównej bohaterki zdecydowanie należy do najlepszej literackiej babci, na każdej scenie jej teksty po prostu rozwalają łopatki. A, i duży plus za tłumaczenie, nie porównałam polskiego tłumaczenia z francuskim, ale Paweł Lipiński świetnie przetłumaczył różne żarty, które sprawiały mi uśmiech i przywołały mi masę miłych wspomnień. Taką literaturę dziecięcą chcę, nie jakieś Dzienniki Cwaniaczka czy poradniki po Minecrafcie. Z niecierpliwością czekam na więcej przygód tytułowej dziewczyny. Trzymam kciuki, by kolejne tomy będą trzymały podobny poziom!

8/10 na zakończenie - póki co - przygody z serią, gdyż kolejny tom "Lukrecja poza zasięgiem" ukaże się w październiku wg zapowiedzi wydawnictwa Znak
Bardzo przyjemna, lekka lektura wzbudzająca uśmiech i ciepłe uczucia. Może to i nie jest literackie mistrzostwo świata ale czyta się naprawdę bardzo dobrze. Lubię bohaterów, a to w sympatyzowaniu z książką u mnie podstawa .

Podsunę Lukrecję za jakiś czas mojej córce i myślę że ma szansę się Jej spodobać

Oceniam o oczko wyżej ten tom w porównaniu do dwóch poprzednich może też dlatego że dłuższa przerwa miedzy lekturą tomu 4 i 5 zadziałała po prostu na korzyść

"Lubię w Grzegorzu to, że zawsze jest zadowolony. Daje szansę każdej sytuacji. Mama powinna brać z niego przykład"

Ja lubię takie wstawki w książkach nawet jeśli trącą trochę banałem :)

Aaa i zdecydowanie nie mogłabym być adwokatem, gdyby moja praca miała wyglądać jak mamy Lukrecji czyli że bronię też tych winnych i wymyślam za wszelką cenę linię obrony;)

...

„Lukrecja i dziwny świat dorosłych” Anne Gościnny & Catel to kolejna już pozycja dla nastolatki. Chociaż moim dzieciom 7-10 lat również przypadły do gustu przygody rezolutnie dziewczyny:)
Szczerze mówiąc od kiedy przeczytałam z dziećmi pierwszy tom zwariowanej Lukrecji od razu wiedzieliśmy, że na tym jednym tomie nie poprzestaniemy. Książkę czyta się lekko, w każdej z części są krótkie historyjki przeplecione wspaniałymi rysunkami. Jest śmieszna, życiowa odnosząca się do spraw iście ważnych dla nastolatki, choć i nas dorosłych może czegoś nauczyć :) Polecam ta cześć dla wszystkich dziewczynek! Tych małych oraz tych nieco większych :) Idealna na prezent !!!
_kama_czyta_

"Lukrecja i dziwny świat dorosłych" to dość przyjemna lektura i ładne ilustracje, ale nic poza tym. Podczas lektury czeka się na coś, co nigdy nie następuje - punktu kulminacyjnego nie ma ani w całości zbioru, ani w pojedynczych opowiadaniach. Opowiadania są bezsensowne, bezcelowe i bez jakiegokolwiek przesłania. Ot, po prostu o niczym. Bohaterowie nie mają w sobie krzty charyzmy lub wyrazu, nie licząc zwierząt i postaci drugoplanowych - matki i babci, choć sylwetka tej drugiej została zbudowana, aby przeczyć pewnym stereotypom. Pojawiło się kilka zabawnych momentów, jednak nie były one w stanie uratować ogólnej oceny lektury.

Odkąd ponad roku temu, poznałam świat Lukrecji to z wielką chęcią do niego wracam. Chociaż przyznam się, że nie sięgnęłabym po tę serię gdyby nie została napisana przez córkę autora przygód o Mikołajku. Polubiłam tego gagatka i miałam nadzieję, że Lukrecja także dostarczy mi ciekawych przygód. Tak też się stało. Polubiłam tę bohaterkę już od pierwszego opowiadania. Gdy mam książkę o jej perypetiach w dłoniach, to za każdym razem na mojej twarzy gości uśmiech.
Książka „Lukrecja i dziwny świat dorosłych” nie zaskoczyła mnie niczym. Po raz kolejny otrzymałam zabawne, lekkie historie z życia Lukrecji i jej bliskich. Bohaterowie napotkali nowe problemy do rozwiązania, pojawiły się nowe postacie, miejsca. Z każdej strony tej książki biło ciepło i humor. Ta pozycja sprawiła, że mój wieczór stał się lepszy.
Powrót do świata Lukrecji za każdym razem sprawia mi przyjemność. Każde opowiadanie czyta się szybko i z uśmiechem na ustach. Za każdym razem żałuję, że to już koniec, ale rozwesela mnie wiadomość, że czekają mnie kolejne przygody z Lukrecją. No i zawsze mogę sięgnąć ponownie po te, które już znam. Polecam ten cykl dla starszych jak i młodszych. Mam wrażenie, że każdy znajdzie w niej swojego ulubionego bohatera.

Lukrecja zastąpiła córce ulubioną Basię, która zrobiła się dla niej ciut za dziecinna. Historie i przygody Lukrecji wciągają a długość pojedynczych historii jest optymalna na tyle by utrzymać uwagę nawet 6 latka . Książką napisana fajnym, zrozumiałym językiem.

"Mamo to książka dla dziewczynek!" Zadowolenie mojej córki już na starcie, że to książka skierowana do dziewczynek, do nastolatek. Coś tylko dla nich, wow! Każdy rozdział to fajne opowiadanie o życiu, o codzienności, o rozwiązywaniu problemów ludzi dorosłych oraz dzieci. Dodatkowo ciekawie przedstawia relacje między rodzeństwem. Życie wśród zwierząt domowych też jest ciekawie zaakcentowane. To nasze pierwsze spotkanie, ale dorastająca córka z pewnością zajrzy także do innych tytułów. Polecam bardzo!

"Lukrecja i dziwny świat dorosłych" to kolejna, ciepła i pełna humoru, opowieść o dorastającej nastolatce. Tym razem Lukrecja mierzy się ze światem dorosłych. Już we wcześniejszych tomikach świat dorosłych budził zdziwienie Lukrecji ale w tym tomiku świata dorosłych jest najwiecej. Zabawne sytuacje, zaskakujące spostrzeżenia - to wszystko sprawia, że jest to kolejna pozycja godna polecenia dorastajacej nastolatce, która znajdzie w tej pozycji świat nastolatki a nie świat nastolatki udającej, że jest dorosła.

"Lukrecja i dziwny świat dorosłych" Anne Goscinny.
Wspaniała książka autorstwa córki René Gościnnego, twórcy "Mikolajka", którego nie raz u nas widzieliście. Lukrecja pokazuje nam świat dorosłych, w którym ma szczęście przebywac. Pelne humoru przygody daja jej wiele do myślenia - podejście dorosłych do wieku, ich wytrzymała cierpliwość no i ważne sprawy, które tak naprawde nie są aż tak ważne, jak wyjazd z przyjaciółkami poza miasto.
Książkę czyta się szybko, przyjemnie i w świetnym humorze. Historie są bardzo barwne i na czasie. Pokazują świat taki, jakim jest w oczach Lukrecji - czyli młodej dziewczynki poznajacej wszystko, co ja otacza. Świetny wybór dla każdego, kto lubi poprawić sobie humor!

"Lukrecja i dziwny świat dorosłych" Anne Goscinny.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

• Dla dzieci
  • Ta kreska!
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Lukrecja i dziwny świat dorosłych