Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację

Okładka książki Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację Józef Białek
Okładka książki Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację
Józef Białek Wydawnictwo: Wektory publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wektory
2020-01-01
2020-01-01
cywilizacja zachodnia rewolucja kulturowa kryzys

Kto finansuje takie zjawiska jak: aborcja, masowa sterylizacja i eugenika, szczepienia, GMO; kto jest odpowiedzialny za niszczenie systemu edukacji, tzw.: gender studies etc. Znajdziemy tu sporo informacji o Fundacji Gatesa i Rockefellera (a tęczowy satanizm). Warto dobrze przestudiować sobie tabelę ze str. 200-201. Dla mnie WIEDZA BEZCENNA.

Bardzo cenna książka, którą TRZEBA przeczytać. Kompendium wiedzy ma temat tego, kto sponsoruje antychrześcijańskie organizacje i tłumaczy wiele aspektów dzisiejszej rzeczywistości. Doskonała analiza problemu, wartościowa i WAŻNA LEKTURA. Polecam.

To mogła być wartościowa książka. Zawiera wiele ciekawostek, zwraca uwagę na ważne problemy i sugeruje, że nie wszystko jest takie jak nam wmawiają.
Szkoda tylko, że Autor miesza prawdziwe fakty z niewiarygodnymi informacjami z blogów internetowych i własnymi (często absurdalnymi) apokaliptycznymi i spiskowymi teoriami.
Już we "wprowadzeniu" przeczytałem, że dobrze to było pół wieku temu: w rodzinie pracował tylko ojciec, który ze swej pensji mógł zaspokoić potrzeby żony i trójki dzieci (w Polsce?).
Przeciwstawianie obecnej tolerancji homoseksualizmu wysokiej kulturze starożytnej Grecji też wydaje się dziwne (przecież to tam uważano, że związki dojrzałych mężczyzn z nastoletnimi młodzieńcami sprawią, że młodszy z partnerów pozna właściwe znaczenie pojęć takich, jak honor, odwaga, wierność ojczyźnie; że starszemu relacja z uczniem pozwoli na realizację cielesnych pragnień, młodszemu zapewni zdobycie wiedzy i odpowiednich znajomości).
Trudno mi zgodzić się z Autorem, że wszystkie fundacje i organizacje międzynarodowe są złe (ONZ pozbawia obywateli suwerennych państw władzy nad swoim życiem, zdrowiem i rodziną, jego agenda UNESCO to źródło indoktrynacji i propagandy i najgorszej ze wszystkiego - edukacji seksualnej, FAO truje nas niezdrową żywnością, a WHO wymyśliło epidemię cowid-19).
No i wreszcie dowiedziałem się, że globalna pandemia wirusa to wymysł, który pozwolił siłom niszczącym "zachodnią cywilizację" (nie wiadomo dokładnie kto to - ale najprawdopodobniej osoby czarnoskóre z żydowskimi korzeniami) wszczepić ludzkości kontrolujące i identyfikujące "chipy" (panie Józefie, pan tak poważnie?).
Jest w książce jednak teza, z którą się w pełni zgadzam: "Mieszkańcy Polski stracili zdrowe odruchy, które jeszcze mieli w czasie PRL. Wtedy niemal każdy wiedział, że telewizja i inne media nie służą do informowania lecz indoktrynowania, w związku z cym głupotą byłoby czerpać z nich wiedzę o świecie".

Już we "wprowadzeniu" przeczytałem, że dobrze to...

Część teorii to po prostu zdanie autora, bez załączników czy źródeł. Przedstawia swój punkt widzenie.

Mam trochę problem z tą książką. Poglądy autora w zasadzie pokrywają się z moimi i wiele nowych rzeczy się dowiedziałem. Jednak momentami Białek popada w kaznodziejski tryb apokalipsy- wszystko prowadzi do zguby, każde działanie organizacji jest złe itp. Czy tak jest w istocie, nie wiem, ale autor jest nader pewny swego. Ogólnie polecam dla otwarcia oczu.

Rzeczywiście jest to czas sodomy. Trafione w punkt.

Rzeczywiście jest to czas sodomy. Trafione w punkt.

Warto było.

Warto było.

Male kompendium tego co nas otacza i buduje "zlotä" klatke!
Moje uznanie dla autora ( autoröw ).
Niestety dla wiekszosci zapewne obojetne...bo za malo czasu,zagonieni,nie widzä nic pröcz swego talerza, lub po prostu glowa za mala

Male kompendium tego co nas otacza i buduje "zlotä" klatke!
Moje uznanie dla autora ( autoröw ).

Problemem tej książki jest to, że jest zbyt radykalna. Wiele, jeżeli nie większośc, informacji w niej zawartych jest rzeczywiście prawdziwa, niestety radykalne stwierdzenia autora robią z niej niezbyt wiarygodnie brzmiące źródło. Nie lubię, gdy autorzy za bardzo przepychają swoją interpretację faktów. Przykładem niech będzie “promocja homoseksualizmu”. Faktem jest, że inne mniejszości np. niepełnosprawni są ostatnio ignorowane w przestrzeni publicznej, faktem jest również to, że ostatnio o środowiskach LGBT słyszy się dużo (za dużo) i być może w dużej mierze jest to zasługa masowego finansowania przeróżnych akcji, ale sama nie nazwałabym tego “promocją homoseksualizmu”, bo to by znaczyło, że orientację można sobie wybrać. Podobnie z działaniem Billa Gates’a. Fakty są takie, że uważa on iż na świecie żyje za dużo ludzi (dowodem jest wystąpienie TED) oraz że inwestuje w wątpliwej jakości szczepionki, ale trochę raziło mnie słowo “depopulacja” w co trzecim zdaniu. Możliwe, że Gates czy Rockefeller rzeczywiście mają spaczone pod tym względem umysły, ale wolałabym, aby czytelnik miał okazję ocenić to sam na podstawie przedstawionych faktów.

Kolejnym zarzutem niech będzie cytowanie wątpliwej jakości źródeł takich jak blogi. Zaciekawiła mnie kwestia samobójstwa Kinseya i postanowiłam sprawdzić ten fakt, niestety poza cytowaną przez autora stroną, nie znalazłam innych źródeł, które by na to wskazywały (przyznaję jednak, że szukałam na szybko, może coś mi umknęło).

Gdybym była nowicjuszką w temacie, przez wspomniany radykalizm i wątpliwe źródła najprawdopodobniej uznałabym, że autor jest "foliarzem".
Czytałam jednak poprzednią książkę autora, a wcześniej bardzo rzetelną “Ukrytą stronę dziejów” Epiphaniusa, więc wiem, że nie są to teorie spiskowe (Epiphanius jest śwetnym źródłem dla kogoś, kto tak uważa, zawiera bowiem oryginalne dokumenty i cytaty).

Ogólnie książka dla mnie przydatna, podrzuciła mi kilka ciekawostek, których nie wiedziałam, usystematyzowała też poniekąd moją wiedzę.

W wielu sprawach moje poglądy są zbieżne z poglądami autora tej książki. Jednak rozczarował mnie on szczególnie w końcowych rozdziałach gdzie odpłynął na rzecz pisania o zaplanowanej depopulacji czy jakiejś mrocznej garstce osób która steruje światem. W przeciwieństwie do autora uważam. że nikt tym nie steruje a cywilizacja wykończy się sama na skutek postępowej głupoty. Gdyby odrzucić niektóre fantazmaty autora jest to na pewno ciekawa książka. Nie trzeba się ze wszystkim w niej zgadzać, niektóre rzeczy zawarte w niej mogą bawić, jednak warto przeczytać i włączyć myślenie. Dla przeciwwagi poczytam Harariego. Także ludzie czytajcie, rozważajcie, myślcie. Przykładowo dla mnie aborcja jest zła, natomiast nie należy demonizować antykoncepcji, która ma zapobiegać tragediom. Ani prawica, ani lewica, ani kościół katolicki, ani wojujący lewacy, ani ten autor czy Bill Gates nie mają monopolu na prawdę. Dobro i prawda są wartościami uniwersalnymi.

• W kolejce
  • Cywilizacja: Współczesny świat - zagrożenia