Czas niewolników

Okładka książki Czas niewolników Józef Białek
Okładka książki Czas niewolników
Józef Białek Wydawnictwo: Wektory biznes, finanse
biznes, finanse
Wektory
2019-01-01
2019-01-01
blackrock vanguard state street fidelity finanse franki kredyt we frankach kredyt frankowy lichwa niewolnicy czas spekulantów

Książka jest ciekawa dla ludzi przynajmniej trochę interesujących się ekonomią. Ukazuje że większość dużych prywatnych przedsiębiorstw tego świata należy do w gruncie rzeczy niewielkiej grupy ludzi. Ta grupa to m.in. rodziny: Rockefeller, Rotschild itd. W tle oczywiście masoneria.

Pierwszy raz stykam się z pozycją traktującą o teoriach spiskowych. Było... nie tak źle. Na pewno było rzeczowo i konkretnie.

Mamy tutaj ukazany problem władania lwią częścią finansów przez wąską grupę firm lub jak kto woli grupę ludzi. Autor analizuje historyczne początki bankowości, problem pieniądza bez pokrycia w złocie. W miarę postępu poznajemy etycznie wątpliwe narzędzia finansowe uzależniające nas konsumentów jak i firmy oraz wreszcie rządy państw od korzystania z usług banków i dużych graczy na rynku akcji. Kilka rzeczy jest przykrych, kilka powoduje irytację, z niektórymi się zgodzicie z innymi nie.

Pomijając specyficzne zwroty “golenie owiec”, “czciciele Mamona”, “współczesne niewolnictwo”, to jest to całkiem trafnie ukazany problem na który należy zwrócić uwagę. Odbiór psuje jedynie opieranie tezy autora na domysłach, przypuszczeniach, a o zasadzie domniemania niewinności nie słyszał - szczególnie na końcu mamy dużo nagięć aby spiąć puzle w całość.

Przygnębiające, dystopijne, umiarkowanie stronnicze ale szczerze i napisane z troski - myślę że warto.

🌟 Czas Niewolników: Odkryj Zapomnianą Historię, Która Kształtuje Naszą Teraźniejszość! 📜🔗

Czy wiesz, że nasza teraźniejszość ma swoje korzenie głęboko w przeszłości? Poznaj tajemniczą i często zapomnianą historię, która rzutuje cień na dzisiejsze wydarzenia. Witaj w świecie "Czasu Niewolników" - opowieści, której znaczenie jest ważne jak nigdy wcześniej.

⛓️ Widziane Oczami Historii: "Czas Niewolników" przenosi nas w epokę, w której niewolnictwo kształtowało losy milionów ludzi. To opowieść o krzywdach i heroizmach, które na zawsze wpłynęły na naszą cywilizację.

🌍 Wpływ na Dzisiejszość: Choć niewolnictwo jest już przeszłością, jego skutki wciąż odczuwamy. Książka ta odkrywa, w jaki sposób wydarzenia sprzed wieków wpłynęły na naszą kulturę, społeczeństwo i relacje.

🔍 Tajemnice Zarysowane w Kamieniu: Starożytne ślady niewolnictwa są wciąż obecne w naszej architekturze i dziedzictwie. "Czas Niewolników" odkrywa te mroczne tajemnice, które ukryte są na ulicach naszych miast.

💔 Ludzkie Losy: To nie tylko sucha historia, ale opowieść o ludzkich losach. Książka przedstawia historie niewolników i bohaterów, którzy dali głos tym, których krzywdzono.

🗝️ Klucz do Zrozumienia: Zrozumienie przeszłości jest kluczem do lepszego zrozumienia teraźniejszości. "Czas Niewolników" pomaga nam zobaczyć kontekst, w jakim rozwija się nasza cywilizacja.

🌱 Wzrastające Dążenia: Historie opisane w książce pokazują, jak niewolnictwo wpłynęło na dążenia do wolności i równości. To także opowieść o walce o prawa człowieka.

⚖️ Walka o Sprawiedliwość: "Czas Niewolników" ujawnia, jakie są konsekwencje braku sprawiedliwości i jak wiele jeszcze pracy przed nami, aby osiągnąć pełne zrozumienie i równość.

🔮 Przeszłość i Teraz: Książka ta pokazuje, że przeszłość jest żywa w naszej teraźniejszości. To ostrzeżenie, że historia może się powtarzać, jeśli nie zapomnimy o jej naukach.

🔓 Otwierając Oczy na Historię: "Czas Niewolników" to okno na przeszłość, które pozwala nam zrozumieć naszą współczesność. To lekcja, że każdy ma głos w historii.

📚🔍 Gotowy na podróż przez "Czas Niewolników"? Ta książka to odkrycie smutnej, ale istotnej historii, która kształtuje nasz świat. Poznaj nasze korzenie, zrozum naszą teraźniejszość i zobacz, jak możesz wpłynąć na przyszłość. 🌍⏳

⛓️ Widziane...

Kolejna książka, która nie wiem skąd wzięła się w moim domu. Ale ta okładka to koszmar grafika... Metafora rozrysowana tak, żeby nawet intelektualny jaskiniowiec zrozumiał.
Czyta się dobrze. Momentami jest nawet ekscytująco. Wydaje się, że oto odkrywane są przed nami tajemnice świata. Tylko, że wiedza o długości łańcucha, na którym się wisi nie czyni wolnym. Świadomość własnych ograniczeń czyni rozsądniejszym. Mądrym psem łańcuchowym, który już wie, że nie warto się szarpać do każdego podniecającego świadomość bodźca. A jak będzie bardzo mądry to może awansuje na swobodnego psa podwórzowego. Czasem może porwać go myśl, że 'lepszy na wolności kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki', ale to mądrość z kategorii tych gorzkich. W każdym razie jeśli chodzi o czas niewolników to nie żebym się pchała, ale obecna. Wszyscy obecni. A książkę dam tacie. Ostatnio twierdził, że ma niskie ciśnienie.

Po przeczytaniu książki inaczej patrzy się na świat.

Po przeczytaniu książki inaczej patrzy się na świat.

Bardzo dobra książka. Podobna trochę do "Wojna o pieniądz" Song Hongbinga. Wszyscy wokół wiedzą jak jesteśmy traktowani i manipulowani przez garstkę najbogatszych tego Świata, ale nic z tym nie robimy. Książka powinna być lekturą na lekcjach ekonomii. Polecam

Książka którą powinien przeczytać każdy świadomy człowiek. Autor przedstawia przekręty, manipulacje i wyzysk ludzi stojącymi za wielkimi korporacjami oraz tło historyczne niesławnych rodzin pociągających za sznurki w mrocznym świecie finansów. Na tyle ile to możliwe zostały przedstawione szczegóły mechanizmów okradania „zwykłych” ludzi, mimo okrojonego dostępu do informacji. Pisane lekkim piórem, polecam.

W sumie nic nowego... kredyt=niewolnictwo; korpo=niewolnictwo; konsumcjonizm=niewolnictwo itd. itp. A przecież wolność jest w nas!

Ważna lektura, polecam.

Ważna lektura, polecam.

Jeśli do tej pory nie wiesz kto w dużej mierze kręci światem to koniecznie przeczytaj.

• Ekonomia
  • Finanse
  • Biznes
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Czas niewolników