Czas na prawdę

publicystyka literacka, eseje
Wektory
2022-01-01
2022-01-01

Jest to opowieść o współczesnej historii Polski. Pan Marek A. Zamorski z wielkim znawstwem wskazuje na jej meandry, jakby charakterystyczne znaki czasu, a w odpowiedzi Pan Józef Białek rozjaśnia je, nadając im sens i ciągłość. Książka niejako prowadzi nas od lat 70-tych XX w. do 2022r. Wraz z Autorami zwiedzamy dobrze nam znane miejsca, przypominamy sobie wydarzenia i osoby. W relacji świadka wszystko staje się realne, ciekawe i prawdziwe.
Z tzw. życia publicznego oraz politycznego, wszystko co obserwowałem, czego się domyślałem, co wydawało mi się podejrzane, przeciw czemu podejmowałem działania i to co ze sobą nie współgrało, autorzy tej książki uporządkowali oraz niejako rozjaśnili. Proszę mnie zrozumieć: gdy prawie cały czas jesteś w jakiejś opozycji do oficjalnych wymuszeń postępowania, to zaczynasz się zastanawiać, czy to większość zwariowała, czy to może z Tobą jest coś nie tak. Ciągłe wewnętrzne debaty i udowodnianie sobie samemu, że chodzenie po lesie nie może spowodować zarażenia wirusem, a dbanie w pierwszej kolejności o nasze dzieci, a nie cudze, to nasze prawo i obowiązek. To tylko przykłady ostatniego czasu, a przecież znajdziemy ich niezliczoną ilość. We mnie taka wewnętrzna walka trwa od dziesięcioleci i ta książka niejako mnie uspokoiła. Pokazała, że nie jestem sam w swoich przemyśleniach, a obrane kierunki działań są słuszne. Powyższe kieruję do wszystkich innych "buntowników" względem powszechnej narracji świata.
Pomimo tego, że "Czas na prawdę" polecam każdemu, to jednak... Żyjący w innym świecie wartości, a zwłaszcza oceniający życie społeczne poprzez emocje (jak nas wychowuje TV i internet) będą zszokowani i prawdopodobnie odrzucą główne tezy Pana Józefa Białka. Gdyby tak się stało, to proponuję "przemęczyć" się do końca książki, a następnie spróbować znaleźć kontrargumenty. Na chłodno, punkt po punkcie, fakt po fakcie, domysł po domyśle. Analizując dostarczone tutaj przesłanki możemy sami dojść do wniosków.
Dziękuję Autorom książki za ich wysiłek, za wskazówki, zachętę i narzędzia do rozumienia otaczającego nas świata.
Dziękuję Panu Jackowi A. za zachętę i pożyczenie książki.

Po jej przeczytaniu człowiek inaczej patrzy na wiele spraw.

Po jej przeczytaniu człowiek inaczej patrzy na wiele spraw.

Koniecznie.

Koniecznie.

Jedna z najlepszych pozycji ostatnich lat w kategorii: ,,literatura faktu". Skondensowana pigułka wiedzy odnośnie wydarzeń ostatniego półwiecza (od lat 70. XX w. do chwili obecnej),podana w przystępnej i ciekawej formie wywiadu. Lektura obowiązkowa dla ,,poszukiwaczy" odpowiedzi na pytanie: ,,Dlaczego jest jak jest...?".

Ta lektura otwiera oczy i naraża na dyskomfort poznawczy zupełnie tak, jak zażycie matrixowej czerwonej pigułki. Genialnie podana prawda o otaczającej nas rzeczywistości. Wyjątkowy talent obu Autorów do konkretnego, skondensowanego i popartego przykładami przedstawiania zjawisk zachodzących wokół nas i przekonującego wskazywania ich przyczyn.
Książkę tę szczególnie polecam na prezent dla krytyków spiskowych teorii dziejów preferujących obraz świata dostępny po zażyciu niebieskiej pigułki :)

Książkę tę szczególnie...

Pan Józef jak zwykle w doskonałej formie. Książka otwiera oczy na wiele spraw, co do których okłamywano nas i mydlono nam oczy. Dowiecie się tu prawdy na temat wielu "bohaterów" takich jak Wałęsa, Kuroń, Michnik. Uważam na serio, że każdy, kto ma chociaż odrobinę ambicji, żeby orientować się, co się działo u władzy naszego kraju po 1989 r. powinien sięgnąć po tę pozycję. Zwłaszcza, że książka nie jest długa i wyjątkowo szybko się ją czyta.

• Prawy
  • Reportaże / Wywiady / Literatura Faktu
  • Teorie spiskowe / Ukryta wiedza o świecie
  • Od kogoś
  • Cywilizacja: Współczesny świat - zagrożenia

Dodaj cytat z książki Czas na prawdę