Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

Okładka książki Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje Mateusz Grzesiak
Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Onepress, Sensus poradniki
poradniki
Onepress, Sensus
2020-11-25
2020-11-25

Temat jest ważny i podejście jest umiarkowane do tematu. Jednak nie mogę przełknąć jako katolik, że pokora jest gorsza od pewności siebie wg M.G., ale jest to raczej wartościowa lektura, chociaż autor nie jest wierzący. Lektorem audiobooka jest Maciej Orłoś.

Próg wejścia trudny jak dla mnie ale później już słowa super płynęły. Wejście w klimat troszkę mi zajęło. Wartościowa, dobra z humorem i taki nienachalny szczery przekaz, lubię to ☺️ polecam.

Mateusz Grzesiak w swoim środowisku jest chwalony ale także uważany za hipokrytę i teorie są rozjechane z rzeczywistością. Ja uważam że w tej książce dużo znalazłem swoich cech dlatego typu takie poradniki są kwestią indywidualną i należy sobie samemu wyrazić zdanie.

Naprawdę treściwa i konkretna, bez zbędnych dodatków

Naprawdę treściwa i konkretna, bez zbędnych dodatków

Bardzo praktycne informacje, dużo ćwiczeń. Książka godna polecenia.

Bardzo praktycne informacje, dużo ćwiczeń. Książka godna polecenia.

Pewności siebie może nie nabrałam (nie jest to proste) ale dowiedziałam się jak nad nią pracować, czym w ogóle jest i że warunkuje ją również to gdzie się urodziliśmy. "Polska mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu, tu..." i to ma znaczenie. Warto czytać naszych rodzimych trenerów rozwoju osobistego.

Słuchałam jako audiobooka. Sa fragmenty lepsze oraz te przewidywalne. Ogólnie na tak, bo jednak można coś z niej wynieśc i się zainspirowac do zmian lub zacząć dostrzegać sytuacje, w których możemy bardziej się o siebie zatroszczyć w kontaktach z innymi

Nie jestem fanem coachingu, ale ksiazka mnie "kupiła". Zdecydowanie dla osób interesujących się psychologią, bo nie jest to temat "łopatologiczny" i podany w sposób "podnieś wysoko do góry głowę jak chodzisz, żeby wyglądać na pewnego siebie". Inny sposób patrzenia na pewność siebie, która płynie od wewnątrz.

Jeśli ktoś czerpie z książek tego autora coś pozytywnego, to gratuluję. Dla mnie to cyniczna socjotechnika.

Lektura tej książki uświadomiła jaka jest prawidłowa definicja pewności siebie oraz jak wiele rzeczy na nią wpływa. Np. Nasz język polski i w nim powiedzenia: "Lepiej jest dmuchać na zimne", "gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała" czy też samo podejście do skromności.

• Audiobooki
  • Psychologia
  • Rok 2021

Dodaj cytat z książki Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje