Życie. Instrukcja obsługi

religia
Znak
2020-11-10
2020-11-10
literatura polska Bóg religia serce człowiek życie instrukcja

Chwilami zabawna, jednak w niektórych sprawach uproszczenia sytuacji i opisywanych problemów były dla mnie rażące. Nie tego już mi potrzeba.

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🌷

Macie w swoim życiu takie sytuacje bądź okresy, w których intensywnie poszukujecie wsparcia, natchnienia, a może jakiejkolwiek wskazówki albo po prostu zrozumienia w literaturze?

Tytuł: „Życie. Instrukcja obsługi"
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Wydawnictwo: @wydawnictwoznakpl
Moja ocena: 8/10

Po raz pierwszy sięgnęłam po publikację spod pióra ks. Piotra Pawlukiewicza przede wszystkim z racji tego, że zachęcił mnie sam tytuł: „Życie. Instrukcja obsługi”. Zauważyłam, że niektórzy ludzie mają tendencję do poszukiwania przepisów lub różnego rodzaju instrukcji: na udany związek, szczęśliwe życie, zarobienie dużych pieniędzy przy niewielkim wysiłku czy interesującą pracę itd. Choć mam świadomość, że to w ten sposób nie działa, że nikt nie udostępni nam przepisu na szczęśliwe życie (bo takiego nadzwyczajnej w świecie nie ma),to ciekawość wzięła górę. Zapragnęłam zaznajomić się z instrukcją obsługi mojego życia ❤️
Jestem wdzięczna za tę lekturę, bo tchnęła we mnie iskrę do działania. Jej prostota zawarta w autentyzmie, zrozumiały język, żartobliwy ton i niebywała mądrość sprawiły, że poczułam się zaopiekowana. Warto też podkreślić, że ta książka nie zawiera trudnych, teologicznych kazań – jest raczej życiowym przekazem, na co warto w codzienności zwracać uwagę. Wiele myśli zapamiętałam, zanotowałam. Dzielę się z Wami jedną z nich:
„Lepsze jest życie pełne trudów, szarpania się i niepokojów, jeśli tylko prowadzi do otwartości, niż to, które jest ułożone - porządeczek, koszule na tej, kalesonki na tamtej półce, płyty tutaj, wszystko posprzątane - ale zamknięte na ludzi: nikogo nie potrzebuję, nikomu nie jestem potrzebny. Naprawdę lepsze są szarpanina i kłopoty, bo one przynajmniej nas rozwijają”.

Ja polecam tę pozycję 💛

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🌷

Tytuł: „Życie. Instrukcja obsługi"
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Wydawnictwo: @wydawnictwoznakpl
Moja ocena: 8/10

Po raz pierwszy sięgnęłam po publikację spod...

Polecam polecam polecam :-)

Polecam polecam polecam :-)

To była moja pierwsza książka ks. Pawlukiewicza i to właśnie za jej sprawą zapragnęłam poznać kolejne pozycje. Rewelacyjna, napisana naprawdę prostym i przyjemnym językiem. Skłania do refleksji, ale absolutnie nie za pomocą twardych kazań, bardziej anegdot, żartów i wprost wypływającego z niej ciepła. Naprawdę szczerze polecam.

Bardzo motywująca lektura, która nie jeden raz skłoniła mnie do własnych refleksji nad podjętym w niej tematem. Każdy z jej rozdziałów mówi o niezwykle ważnym elemencie ludzkiego życia, np. o miłości, przyjaźni, wolności czy cierpieniu. Kazania ks. Pawlukiewicza są z jednej strony dość proste w swoim przekazie, a z drugiej niezwykle głębokie i adekwatne. Serdecznie polecam!

"Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu" - książka z przesłaniem.

Warto przeczytać! Ks. Pawlukiewicz kiedy trzeba pisze tak, jak jest bez owijania w bawełnę, bez uciekania w dwuznaczności, co niestety jest charakterystyczne dla współczesnych katocelebrytów.

Humorystyczna książka, przy której nie raz się zaśmiałam, pełna Bożych wartości. Polecam

Moja duchowa uczta ;)

Moja duchowa uczta ;)

Książka mądra, czuła z poczuciem humoru. Rady życiowe proste bez zbędnych h teologicznych wywodów. Lektura warta poświęconego czasu.

• Religia
  • Religijne