Góra obietnic

Wydawnictwo: W drodze
religia
sjs

Nazwałem tę książkę "Górą obietnic", ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów, pouczeń i wskazówek, które mają kształtować życie człowieka wierzącego. Jest to swoistego rodzaju kwintesencja moralności. I nie mam wątpliwości, że tak rzeczywiście jest. Ale jednocześnie wydaje mi się to czymś bardzo zawężającym perspektywę i de facto czymś, co obdziera przykazania z ich niezwykłej zawartości i piękna.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1291,Gora_obietnic.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/okladki/20151117113146_Gora_obietnic500.jpg

Dejw | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

W Szustaku niezwykłe jest to, że potrafi przedstawić, zdawać by się mogło utarte, poznane na wylot fundamentalne prawdy w taki sposób, że spojrzymy na nie zupełnie innej, wartościowszej niż ta oklepana, strony. Warto przeczytać, Szustak potrafi wiele namieszać w sposobie naszego myślenia o sobie, innych ludziach i Bogu i to jest niesamowite :)

MsChocolate | 2018-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2018

"Góra obietnic" zmieniła moje myślenie o przykazaniach. Pozytywnie nastawia do życia i wiary. Napisana w prosty sposób, bez zawiłości. Nie jest to jednak podręcznik, w którym autor mówi "z tego się wyspowiadaj, z tamtego nie musisz". To nie jest zbiór prostych wskazówek. Książka ta skłania jednak do refleksji nad bardzo głębokim i nieoczywistym spojrzeniem na Dekalog. Jak wszystkie pozycje ojca Szustaka - świetna!

Nanette | 2016-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Inne spojrzenie na Dekalog. Nie jak na nakazy i zakazy, lecz obietnice. Obietnice miłości. Znalazłam w niej wiele dla siebie, będę do niej wracać.

wioleta | 2018-09-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Ta książka bardzo dużo uświadamia nam jak wiele obietnic składamy Bogu i w jaki sposób mniej lub bardziej je wypełniamy w naszym życiu. Książka skłania do refleksji a także do działania. Poprzez prosty język odkrywamy tzw. "nowości" w wierze do samego Boga.

Febra | 2016-02-07
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Mało kto nie zna dziesięciu przykazań. Ja zaliczałam siebie do tych co znają je dobrze. Mocno zdziwiłam się jednak czytając "Górę obietnic". O. Szustak pokazał mi, że moje podejście do dekalogu cechowało lenistwo, płytkość, schematyzm i niczym nieuzasadnione samozadowolenie. Dla mnie to nie jest książka na jeden raz, z nią się trzeba zaprzyjaźnić i jak najczęściej do niej wracać.

Filip | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Bardzo mądra, pouczająca, poszerzająca wiedzę

zkosmosuwkosmos | 2017-09-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rozwój, 2017
Przeczytana: 08 września 2017

Proste, krótkie i na temat - właśnie taka jest ta książka. Przyznaję, że z Szustakiem raz bywam na tak, raz bywam na nie. Tym razem jest bardzo na tak, to jest wręcz ULTRA TAK. Potrzebowałam innego spojrzenia na dekalog, odświeżenia tego co wiem na jego temat, otwarcia mi oczu tak na chłopski rozum. Teraz mam falę refleksji, które kiełkują od momentu przeczytania i jestem oniemiała po zdaniu sobie sprawy z dotychczasowej ślepoty. Polecam bardzo serdecznie.

Andrzej Żubka | 2016-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wyjatkowe

Świetna, krótka i mądra książka o dziesieciorgu przykazań.

OwocneSerce | 2018-06-03

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Wczytując się w nią, chciałem się dowiedzieć o co chodzi w Dekalogu, humorystycznie opisana opowieść brnąca do wytłumaczenia z czym to się je i jak na to patrzeć, wytłumaczyła mi czym są przykazania z kąta widzenia o. Adama Szustaka. Warto przejrzeć.

eugeniusz | 2017-01-08
Przeczytana: 27 grudnia 2016

książka zmuszająca do refleksji nt. własnej relacji z Bogiem. Autor chwilami zaskakuje swoimi przemyśleniami. Jednak pozostawił we mnie pytanie czy jego interpretacje nie idą zbyt daleko.