Der kleine Strickladen in den Highlands

Lubię Szkocję, a opis dodatkowo zachęcił mnie do sięgnięcia po tego audiobooka. Ale kiedy niemiecka autorka zabiera się za pisanie książki o Szkocji, którą czasami nazywa Anglią ( prawdopodobnie miała na myśli Wlk. Brytanię, a to nie to samo) – to powinno to być dla mnie ostrzeżeniem. Akcja bardzo przewidywalna, bohaterowie płytcy. Gdyby wykreślić imię głównej bohaterki, tekst skróciłby się o co najmniej ¼. Lektorka z nieprzyjemnym dla ucha wysokim tembrem głosu. Całość nie wymaga pracy mózgu, dobrze, że ręce miałam zajęte czymś pożytecznym. Na pewno nie sięgnę po następne prace tej autorki. Nie polecam.

• Poznaję nowych pisarzy w 2020
  • Obcojezyczne