Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów

Cykl: Felix Net i Nika (tom 3)
Wydawnictwo: Powergraph
przygoda

Warszawę ogarnia tajemnicza epidemia senności. Kolejne osoby popadają w dziwny stan - w nocy męczą je senne koszmary, których po przebudzeniu nie pamiętają,
w dzień za to przysypiają. Epidemia dociera do klasy Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele – sami walcząc z ciągłą sennością – postanawiają rozwiązać tę zagadkę.

źródło opisu: Wydawnictwo Powergraph, 2006

źródło okładki: www.powergraph.pl

Po raz kolejny nie zawiodła mnie powieść kryminalna o trójce oddanych, wspaniałych przyjaciół jakimi są Felix, Net i Nika tym razem Warszawę miasto ogarnia tajemnicza epidemia senności.
Zaczynają ich męczyć senne koszmary.
Uczniowie i nauczyciele są senni,ospali..w dzień za to przysypiają.
Felix, Net i Nika walczą sami z sennością, postanawiają rozwiązać tą zagadkę.
Rozszyfrować ją, dlaczego wszystkich dotknęła ta epidemia.
To już moje trzecie spotkanie z moimi bohaterami ulubionymi, są to moi ulubieńcy.
Zaprzyjaźniłam się z tymi nastolatkami,przeżyłam mnóstwo ciekawych, fajnych przygód.
Akcja zdecydowanie szybko nabiera dobrego tempa, w napięciu trzyma ciągle.
Z radością czytałam tą książkę bardzo dobra, sympatyczna przyjemna to lektura, spędziłam miłe popołudnie przy książce i to wciągnęła mnie.

Moim zdaniem lepsza od 2 cz. Pomysł na główny wątek bardzo ciekawy, wątki poboczne : szkoła i sprawy sercowe przedstawine w ciekawy sposób - z humorem. Nika jest moją ulubioną postacią - to się nie zmieniło. Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości i przenieść do innego świata, a zarazem tak podobnego...

Wkp | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

KOSZMAR Z ULICY SENNEJ

Felix, Net i Nika powracają stawić czoła kolejnemu zagrożeniu. Tym razem mają jeszcze trudniej bowiem wrogiem są ich sny.

Co się dzieje, nie wie nikt. Gdy trójka bohaterów rozpoczyna drugi rok nauki w swoim nietypowym gimnazjum, miasto ogarnia plaga koszmarów, przez które nie wysypiają się chyba wszyscy. Każdy ze śniących w swych wizjach uprowadzany jest przez tajemniczy czarny pojazd. Dla jednych jest nim karoca, dla innych czarny samochód. Zdarza się i pociąg. Niezależne od pojazdu jednak, miejscem docelowym wydaje się tajemnicze miasto wznoszące nad Warszawą. Felix, Net i Nika starają się rozwiązać zagadkę, kiedy oprócz snów trafiają na tajemniczego mężczyznę szpiegującego Nikę, a także na ulicę Senną, która zdaje się w ogóle nie istnieć…

Główny wątek, oś całej akcji, to kolejny popis wyobraźni Kosika. Autor wciąga czytelnika w senny świat pełen absurdów, dziwacznych zdarzeń i niezwykłych postaci, wśród których zdecydowanie rządzi pewien pluszowy miś....

blackbird | 2014-09-08

Zasadniczo lubię SF ani fantasy, szczególnie w polskim, mniej komercyjnym niż angielskim, wydaniu. Dlatego ta powieść, napisana przez Polaka, i w ogóle cała seria, należy do moich ulubionych powieści nie tylko w tym gatunku, ale ogólnie, które czytam i lubię.

O ile poprzednie części działy się na stuprocentowej jawie (acz czasami jawę to nie przypominało) w tej części akcja dzieje się w gimnazjum i w śnie, w którym bohaterowie trafiają do Pałacu Snów. Zmusza to Autora dwuwarstwowości narracji – rozdziały, w których mamy przedstawione (nie)zwykłe dni w gimnazjum są przeplatane tymi, w których przyjaciele wędrują po sennej, dziwnej rzeczywistości. Jest to ciekawe i zaskakujące połączenie, ponieważ w jawie Felix, Net i Nika nie pamiętają wydarzeń z "tamtej strony", a w Pałacu prawie zapominają o wydarzeniach z jawy, co tworzy niekiedy komiczne czy nieprawdopodobne sytuacje.

Wyobraźcie sobie,...

Moim zdaniem, najnudniejsza część FNiN. Po prostu nie przypadła mi do gustu, późniejsze części są o wiele lepsze. :)

eR_ | 2016-05-24
Przeczytana: 23 maja 2016

Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań"Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania trzeci tom tego cyklu.

Tym razem wyobraźnia autora, w czasie, gdy nasza trójka kończy drugi rok gimnazjum przeszła samą siebie.Oto bowiem całe miasto nawiedza, nie bójmy się użyć tego słowa, plaga koszmarów.W owych snach, każdy ze śniących zostaje uprowadzony czy to przez samochód, czy to karocę, a nawet pociąg.Wszystkie w gustownym, czarnym kolorze.Niezależnie od środka transportu, docelowym miejscem, zdaje się tajemnicze...

Estera | 2015-07-06

Nowy rok szkolny może każdego zmęczyć, ale chyba nie całą Warszawę...
Miasto stało się senne, ciężko utrzymać oczy otwarte, nie pomaga nawet kawa. A Superpaczka chce wyjaśnić, dlaczego tak się stało, tymczasem Nikę zaczyna śledzić podejrzany typ z zabytkowym samochodem. Przyjaciele w końcu decydują się działać we śnie i trafiają do Pałacu Snów...

Książka ta mniej mi się podobała niż wcześniejsze tomy serii. Wszystko z początku wydaje się zagmatwane, a w miarę postępowania akcji niewiele zostaje wyjaśnione. Mimo wszystko książka wciąga. Mimo zagmatwania akcji, podobała mi się.

kahori | 2010-06-08

Moja ulubiona (razem z "Trzecią kuzynką") część. Autor miał wspaniały pomysł z Pałacem Snów.

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 25 września 2008

Usypiało mnie jak czytałam, ale ogólnie dobre.