Tajna agentka Dawn

Wydawnictwo: W.A.B.

Włosy w kolorze bawarki i włóczkowy przyjaciel Clop... Dawn jest zupełnie zwyczajną dziewczynką, której nie przydarza się nic ciekawego. Omija ją nawet epidemia wszy, która wybucha w szkole. W dniu, kiedy znika nauczycielka matematyki, a jej zastępczyni okazuje się pracownikiem organizacji ściśle Tajne, należącej do departamentu Poszukiwanie Podstępnych Szpiegów i zdrajców, w życiu Dawn wszystko się zmienia.

Ametysta | 2015-04-29

Jak to określić najmniejszą ilością słów? Ujmujący lekki kryminalik. Bo nie można tego nazwać kryminałem. W ciekawy sposób opowiada o zwykłej dziewczynie, która stała się prawdziwą agentką. Przedstawia dość nietypowo ukazaną pracę agentów. " Nikt nie jest tym, na kogo wygląda ".
Podobały mi się wszystkie postacie umieszczone w książce i historia opowiedziana ciekawie od początku do końca, zlepiona w spójną całość. Przez cały czas coś się dzieje. Wszystkie elementy umieszczone w
opowieści powoli układają zarys rozwiązania. A zakończenie i tak jest zupełnie niespodziewane. Nie chcę nic więcej pisać, lecz zachęcić do przeczytania. Ja to zrobiłam i nie zawiodłam się.

Julka | 2012-07-24

Każdy nastoletni detektyw czymś się wyróżnia. Zauważyliście? Dawn Buckle ma słabość do musztardowych skarpetek :). Ma też ukochanego przyjaciela - włóczkowego osiołka o imieniu Clop.
Dawn pracuje dla ściśle tajnej organizacji, która jest tak tajna że nikt o niej nigdy nie słyszał :) To ,ze bohaterką jest dziewczyna nie znaczy, ze książki nie mogą przeczytać też chłopcy. Myślę, że spodoba im się postać Felixa i jego uroczego psa o imieniu Haltwhistle .
Wracając jednak do Dawn - dziewczynka jest naprawdę tajną agentką. Wyjeżdżając na misję musi zmienić imię i nazwisko, styl ubierania się, dosłownie wszystko !!! Musi wtopić się w tłum , tak żeby nikt jej nie zauważył. No i musi rozwiązać zagadkę...
Bardzo spodobał mi się słowniczek umieszczony na końcu książki. Wyjaśnia on wiele pojęć związanych ze szpiegostwem i zawiera coś fantastycznego - tajne alfabety !
"Tajna agentka Dawn" to świetna lektura na lato i jeżeli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać tej książki, zróbcie to jak...

Olive | 2011-01-26
Przeczytana: 2008 rok

Ciekawa i lekko kryminalna książka. Niektórzy bohaterowie denerwujący. Sama bohaterka jest na początku nudna. Jednak książka warta polecenia.

Mia-Meow | 2011-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Lubię tajnych agentów.
Dzisiaj wyporzyczyłam ją w bibliotece i zabieram się zaraz do czytania.

LiLi_011_tk | 2010-08-26
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Książka dobra, momentami zadziwiaąca, ale koniec nieco mnie zawiódł

Gabryśka | 2014-10-26

Fajna książka. Nie mogłam się oderwać. Polecam.

laciatymurzyn | 2016-07-31
Jaśmina | 2016-07-21