Anioły są wokół nas + CD

Psychoskok
2020-09-28
2020-09-28
9788381196604
anioł duchowość ezoteryka rozwój duchowy

Anielska duchowość.

Tytuł książki autorstwa Elwiry Wereckiej już sam w sobie budzi kontrowersje. Sugeruje on bowiem, że anioły jako takie rzeczywiście istnieją, że autentycznie otaczają nas one swoją opieką egzystują nieustannie tuż obok nas. Teza ta czyni z tej książki już na starcie raczej lekturę mającą przemawiać do naszej wiary, niż do naszego rozumu, ale… być może to wszystko jest rzeczywiście prawdą?

„Anioły są wśród nas” to swoisty rodzaj duchowego dziennika autorki, która w 2018 roku doświadczyła bardzo wyraźnie anielskiej obecności oraz pomocy. Dziennik obejmuje także zapis duchowej podróży Elwiry Wereckiej, którą odbyła ona w 2019 roku podróżując w najbardziej odległe zakątki świata w poszukiwaniu źródeł mocy, a także mających zbawienny wpływ na ludzkie funkcjonowanie wibracji energetycznych...

… Podejrzewam, że po powyższym akapicie część publiki parsknie śmiechem i przejdzie do lektury innej recenzji. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, jak brzmią powyższe rewelacje :) … Dla ateisty lub agnostyka, a nawet dla racjonalnie myślącego zwykłego człowieka wszystko to pachnie nadużyciem, szarlataństwem i przesadną duchowością, która mitologizuje samą siebie. Być może tak właśnie jest, jednak z drugiej strony patrząc wywody autorki są na tyle spójne, że aż intrygujące – może warto zatem chociaż spróbować przez nie przebrnąć? (i to tym bardziej, że książka liczy sobie zaledwie 64 strony).

Elwira Werecka opisuje na kolejnych stronach anioły (w tym aniołów stróży) oraz Archanioły i ich eteryczne siedziby. Następnie przechodzi do opisów związanych z popularnymi na świecie miejscami mocy oraz ze wspomnianymi już wibracjami energetycznymi, które według pewnej teorii są ze sobą połączone i opasają całą kulę ziemską, objawiając swą moc w miejscach szczególnych jak Bazylika św. Piotra w Rzymie, jak Partenon, Kreta, Londyn, Glantosbury, Stonehenge, Machu Picchu, Trójkąt Bermudzki, czy chociażby piramida Cheopsa. Wszystko to pełne jest mistyki, tajemniczej ezoteryki i pojawiających się na każdym kroku odwołań do duchowości oraz do dawno zapomnianych tajemnic (w tym do mitycznej Atlantydy…).

Nie chciałbym (wyjątkowo) w przypadku tego tytułu wyrażać żadnych sądów o charakterze ocennym. Czynię tak z tego powodu, że lektura ta w sposób wybitny odwołuje się do mistyki i do indywidualnej duchowości każdego z nas. Każdy racjonalny argument pochodzący ze świata nauki jest w stanie zetrzeć linię argumentacji autorki na proch i pył (i to tym bardziej, że konkretów na temat „badań” nie ma tutaj w zasadzie żadnych – wszystko co tu opisano jest kwestią własnych mistycznych przeżyć autorki, którym damy wiarę… albo i nie). Sądzę więc, że najlepiej będzie, jeśli poprzestanę na przytoczonym powyżej opisie tego, co znajdziemy w środku. Ocenę tej zawartości pozostawiam każdemu z Was – o ile oczywiście zdecydujecie się po tę lekturę w ogóle sięgnąć.

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki.

#AniołySąWokółNas #Psychoskok #ElwiraWerecka

Anielska duchowość.

"Anioły są wokół nas" to niewielka objętościowo książka licząca sobie 64 strony wypełniona konkretnymi informacjami podzielonymi na krótkie rozdziały ukazujące duchową stronę życia każdego z nas. Pani Elwira zamieściła przykłady z września 2018 roku pokazujące w jaki sposób anioły udzielały wsparcia zarówno jej bliskim, znajomym i samej autorce. Na kolejnych stronach zabiera nas w podróż do najbardziej popularnych miejsc mocy, opisuje eteryczne siedziby Archaniołów, czakry i portale Ziemi oraz zaginione miasta Majów. Są to krótkie relacje, złożone z najważniejszych informacji na ten temat oraz zwięzłe opisy jej pobytu w niektórych z nich. Autorka potraktowała je bardzo skrótowo a są to tematy niezwykle interesujące, dlatego warto byłoby je rozwinąć nieco szerzej.

Książka na jeden wieczór dodająca otuchy i nadzieję.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/658-anioy-sa-wsrod-nas.html#comment-form

Niektórym czytelnikom Elwira Werecka znana jest już z Anielskiej podróży. Jeśli ją polubili, sięgną pewnie z przyjemnością po kolejną część opisującą świat nieprzedstawiony, a przez to wciąż mało znany – Anioły wokół nas. Jeśli jeszcze jej nie polubili, z tej prostej przyczyny, że dotąd nie poznali, mogą zrobić to teraz, w dowolnym miejscu. Tym, co powinno ich zaintrygować, są doświadczenia autorki i wiedza „innych autorów zajmujących się duchowością”. Doświadczenia i wiedza, które wykraczają poza to, co ogarnia „mędrca szkiełko i oko” – dokładnie tak, jak w znanym (być może) rysunku przedstawiającym dociekliwą osobę „przebijającą” głową nieboskłon stykający się z horyzontem płaskiej jeszcze wtedy Ziemi.
Dziennik duchowy autorki z września 2018 r. splata się tu z dziennikiem podróży do Ameryki Środkowej (zaginione miasta Majów) z lutego 2019 r. i wędrówką indywidualnym szlakiem mocy, czyli do miejsc o zwiększonej wibracji energetycznej, połączonych liniami otaczającymi całą kulę ziemską – tzw. lay lines. Należą do nich m.in. Partenon, Santorini, Kreta i Fajstos (Grecja) Londyn, Stonehenge, Glastonbury i Avebury (Anglia),Carnac, Notre-Dame, Lourdes, Chartres (Francja),Wyspy Kanaryjskie, Madera, El Montgó (Hiszpania),Bazylika św. Piotra w Rzymie (Włochy) i Wawel (Polska) w Europie, Machu Picchu, Płaskowyż Nazca, jezioro Titicaca (Peru),Tikal (Gwatemala),Bazylika NMP z Gwadelupy, Chichén Itzá, Teotihuacan (Meksyk) w Ameryce Łacińskiej, piramida Cheopsa (pod którą „ma miejsce najsilniejsza emanacja energii na kuli ziemskiej),Sfinks, Luksor i Góra Synaj w Egipcie oraz Jerozolima w Izraelu i Petra w Jordanii, ale też Trójkąt Bermudzki na Oceanie Atlantyckim, Hawaje, Mount Shasta i Sedona (USA).
W ich cieniu znajduje się jeszcze jedno miejsce mocy – Atlantyda.
Prowadzi też do innych ważnych i ciekawych miejsc i światów, jakimi są książki autorek zajmujących się tematyką duchowości – Diany Cooper i Małgorzaty Król (Miłość ponad wszystko wydana przez Znak),jak również autorów zgłębiających tematykę świata Aniołów i Archaniołów – Marka L. Propheta i Elizabeth Claire Prophet (The Masters and Their Retreats).
Jeśli chodzi o ten ostatni wymiar – na pozór inny od ziemskiego (a na pewno przyziemnego) – czytelnik pozna nie tylko eteryczne siedziby ośmiu Archaniołów zarządzających głównymi energiami Kosmosu (kosmicznymi promieniami),ale też dwanaście czakr Ziemi i dwanaście portali Ziemi mających połączenie z planetami i konstelacjami gwiezdnymi. Taką wiedzę i taki świat określa się jako ezoteryczne. Podróże w niematerialnej rzeczywistości to nie tylko „życie po życiu”, choć wiadomo, że tak czy owak jest trudniej, mimo że znacznie ciekawiej – bo trudniej o przewodniki i nawigację tak przydatne w ziemskich wędrówkach. Ale „trudniej” oznacza, ze coś jednak jest. Elwira Werecka wskazuje chociażby pracę dr. Patricka Theillier Za progiem śmierci. O tych, którzy widzieli zaświaty, wspomina też irlandzką mistyczkę Lornę Byrne i szkockiego eksperta od świata anielskiego – Kyle’a Graya.
Anioły wokół nas – to nie tylko tytuł książki, ale również rozdziału, w którym autorka wyjaśnia, że są one nie tylko wokół, ale i w nas: „Zamieszkują nasze serca, będąc częścią naszego życia”. To pozwala zakończyć jej książkę „Przesłaniem” (szczególnym rodzajem posłowia) o tym, że „wokół nas przebywają nie tylko Anioły, ale również inne Istoty z różnych wymiarów rzeczywistości, niosące przesłanie o kierowaniu się prawdziwą, bezwarunkową Miłością”.

• Anioły
  • Współpraca