Magiczne manifestacje dla czarownic

Okładka książki Magiczne manifestacje dla czarownic Mystic Dylan
Okładka książki Magiczne manifestacje dla czarownic
Mystic Dylan Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
THE WITCH’S GUIDE TO MANIFESTATION
Wydawnictwo Kobiece
2023-04-26
2023-04-26
Patrycja Zarawska

Jestem rozczarowana tą książką. Zapowiadała się konkretnie, ale znajdziesz w niej wszystko i jednocześnie nic. Mam wrażenie, że autor chciał "liznąć" wiele zagadnień, ale w efekcie dosłownie przemknął przez nie i nie wniósł nic nowego. Jeśli temat manifestacji jest dla kogoś zupełnie nowy, to po tej lekturze prawdopodobnie uzna, że to stek bzdur. I absolutnie mu się nie dziwię.
Jedynym plusem tej książki jest przepiękne wydanie - ilustracje, kolorowe strony, wyróżnienia czy czcionka. Aż miło popatrzeć.

"Magiczne manifestacje dla czarownic" to książka idealna dla kogoś, kto dopiero chce zgłębić tego typu tematy.

Są tu wyjaśnione podstawowe pojęcia, takie jak manifestacja, afirmacja, sprawy związane z intencją, wszystko jest wyjaśnione bardzo prosto. Fajnie napisane. Aż żałuję, że nie było to wcześniej wydane 🤣
Bo bym się dowiedziała wielu rzeczy na start z jednego miejsca 🤣

W dodatku sporo miejsca zostało poświęcone symbolice, która jest bardzo ważna w tych sprawach, jest o narzędziach wiedźm, troszkę o ziołach, przykładowe rytuały.

Sporo rzeczy w bardzo skondensowanej postaci, taki przewodnik na sam początek.

Dodam też, że moim zdaniem nie jest to książka tylko dla osób, których kręci magia i rozwój duchowy. Moim zdaniem, zwłaszcza pierwsza część książki, to niezwykle uniwersalny poradnik do podniesienia jakości swojego życia, ogarnięcia psychiki, nabrania zdrowszych nawyków myślenia.

Nie ma to wiele wspólnego z czarami, choć oczywiście wiele zależy od indywidualnego podejścia. Jednak moim zdaniem naprawdę warto podejść do tego z otwartym umysłem, ponieważ nawet osoby sceptyczne mogą sporo skorzystać na tej wiedzy, która moim zdaniem powinna być powszechnie przekazywana.

Każdy z nas żyje swoim życiem, każdy ma problemy czy trudne sytuacje, spotyka toksyczne osoby, ma kontakt z różnymi dziedzinami psychologii. Moim zdaniem przedstawione tu podejście pomaga nabrać takiego życiowego spokoju, opanowania i większej radości z życia, nabrania kierunku, by nie dawać się tak miotać swoim emocjom.

Zatem jeśli ktoś szuka czegoś na start, to ta książka jak najbardziej powinna się sprawdzić w tej roli 😁

Bo bym się dowiedziała wielu rzeczy na start z jednego miejsca...

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałam się tak ciekawie, przystępnie i z empatią napisanej książki o magii, zwłaszcza przez mężczyznę 😅.
Choć tytuł to magiczne manifestacje, to pod tą nazwą kryje się po prostu praktykowanie magii, a autor w tej niewielkiej książeczce, zdołał ująć wiele jej aspektów.
Mystic Dylan zaczyna swoją książkę od krótkiego rysu historycznego magii, dalej mamy niemagiczne sposoby manifestacji, tworzenie tablic marzeń czy dzienników intencji i wdzięczności czy wizualizacji, a nawet prawo przyciągania. Dalej mamy bardzo ciekawe i ważne rozdziały o samoakceptacji i samoświadomości ❤️. Kolejne rozdziały to manifestacja w praktyce i jej metody, napisane w bardzo przystępny sposób i zachęcające do samodzielnego zgłębiania wybranych tematów. Znajdziecie też tutaj kilka prostych i ciekawych zaklęć i rytuałów całodziennych.
Podsumowując to bardzo ciekawa i magiczna lektura. Polecam ją każdemu, kogo interesuje magia i różne jej aspekty, bo pamiętajcie że każdy autor takiej publikacji praktykuje ją na własny sposób i zawsze można się czymś zainspirować, albo dowiedzieć jakiś ciekawostek 😁.

Mystic Dylan zaczyna swoją książkę od krótkiego rysu historycznego magii,...

Magiczne Manifestacje dla Czarownic 🤩

Nie od dziś wiadomo że połączenie manifestacji, afirmacji wizualizacji jest niczym innym jak praca z magia i energia która jest wokół nas.
Każda faza księżyca ma swoje znaczenie, nie tylko wiemy kiedy zadbać o siebie czy dom ale również kiedy przestrzegać się przed wydaniem pieniędzy bądź podjęciem pewnych decyzji.
Wspaniale opisane pory roku, dni tygodnia a nawet rozpisany wpływ świtu ,północy itp.
Znajdziecie tu informacje odnośnie świąt.
Jak możemy pracować z żywiołami, jak używać kolorów które nas otaczają.
Pięknie opisane znaki zodiaku jak również liczby i ich wpływ na nasze życie.
Jak tworzyć cuda wokół nas i je manifestować? Wszystko co tylko chcecie zrealizować siedzi tylko w Was samych bo tak naprawdę każdy z nas ma swoją wewnętrzną siłę która może wykorzystać by tworzyć dobro i szczęście ✨
Powiem szczerze że po raz kolejny jestem bardzo zadowolona z pięknie rozbudowanej książki, która nie tylko pięknie prezentuje się na półce ale również zawiera wiele cennych informacji do których często wrócę ✨🤩
Magicznej nocy 🌌✨

Magiczne Manifestacje dla Czarownic 🤩

Wspaniale opisane...

"Magiczne manifestacje dla czarownic" to lektura tak lekka, tak przyjemna, a przy tym tak bardzo bogata w liczne ciekawostki, tak bardzo wciągająca, że nie sposób się od niej uwolnić. To książka, który uczy akceptacji, która zachęca Czytelnika do podróży w głąb osobistych potrzeb i oczekiwań. Ukierunkowana na piękną oraz niezwykle potrzebną sztukę życia w zgodzie z samym sobą, przepełniona nieprawdopodobną energią, naszpikowana czarującym wręcz mistycyzmem. Dostarczająca praktycznych rozwiązań, skłaniająca do myślenia, stanowiąca źródło najszczerszej inspiracji.

Kolory, zioła, olejki, kamienie, dni tygodnia, znaki zodiaku, fazy księżyca, żywioły... Jeśli chcecie poznać metody manifestacji, a także przydatne zaklęcia i rytuały, które pozwolą Wam zrealizować wewnętrzne pragnienia, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jestem pewna, że odnajdziecie w niej cząstkę siebie. Jestem pewna, że ją docenicie.

Ta przepiękna okładka! Te cudowne ilustracje! Widać tu dbałość o każdy, najmniejszy nawet detal. Widać tu troskę o wszelkie, czytelnicze doznania.

No i nawiązania do mitologii, do folkloru... Kocham taki klimat!

Polecam!

„Magiczne manifestacje dla czarownic” od samego początku przykuwa wzrok swoją przepiękną okładką, ale ta książka ma znacznie więcej do zaoferowania.

Poradnik w przystępny i interesujący sposób pokazuje czytelnikowi jak dzięki wierze w samego siebie i kontakcie z naturą możemy uczynić swoje życie lepszym. Nie ma tam przepisu „jak zostać miliarderem do jutra”, bo to nie o to w tym chodzi, to nie dzieje się na zawołanie, potrzeba czasu i zmian w nas samych. Przedstawiono też, że magia towarzyszy nam w naszym codziennym życiu, tylko już do niej przywykliśmy i nie odbieramy jako czarostwa na przykład wypowiadania życzenia urodzinowego i zdmuchiwania świeczek. Słowa mają ogromną moc i kiedy się już o tym wie, to ostrożnie się je dobiera, bo wszystko, co mówimy, wysyłamy do Wszechświata. ✨ Do tego w książce możemy znaleźć nawiązania do folkloru i mitologii, więc to naprawdę interesująca lektura.

"Magiczne manifestacje dla czarownic" to pięknie wydana książka o manifestacji. Właściwie, to o samej manifestacji jest w niej niewiele, zdecydowanie więcej za to znajdziemy tam informacji, o tym, jak możemy tę manifestację wspomóc magią.

Przeczytacie trochę o oczyszczaniu, fazach księżyca i o pogańskich świętach, a także poznacie różne zaklęcia i rytuały. Wszystko to napisane w prosty, przyjemny w odbiorze sposób.

Czym jest manifestacja? Spotkałam się z wieloma teoriami, a nawet bardzo niepochlebnymi i mocno mijającymi się z prawdziwym celem czy znaczeniem manifestacji (ponoć jest to wytwór szatańskich pokus aby zwieść naszą duszę). Pomijając sferę magii, każdego dnia wszyscy manifestujemy ŻYCIE, skupiamy się na dobrobycie, planujemy i realizujemy cele, marzenia. Bo chcemy żyć godnie, chcemy być szczęśliwi. A czym jest manifestacja dla czarownic? Niczym innym jak skupianie swej energii i ukierunkowanie jej aby osiągnąć to czego pragniemy, aktywnie, krok po kroku niczym skrupulatnie rozpisany plan działania.

"MAGICZNE MANIFESTACJE DLA CZAROWNIC. WYCZARUJ ŻYCIE, KTÓREGO PRAGNIESZ" MYSTIC DYLAN WYD. KOBIECE

Bardzo mi się podoba, że na naszym polskim rynku wydawniczym jest coraz więcej pozycji magicznych dla osób początkujących, które w prosty ale dobitny sposób tłumaczą czym jest magia, co tak naprawdę jest potrzebne do praktykowania, jak ważna jest więź z przyrodą, akceptacja siebie, szacunek do innych oraz ponoszenie odpowiedzialności. Większość z ludzi zapewne, gdy słyszy " jestem czarownicą" przewraca oczami, uśmiecha się pod nosem i mówiąc krótko ma postawę ironiczną. Magia zawsze kojarzyć się będzie z Harrym Potterem, bajkami czy legendami dla dzieci, kostiumem na Halloween czy karnawał. Jednakże nie zapominajmy o tym że od zawsze była częścią ludzkości i wcale nie została zakopana. A co jeżeli powiem ci, że możesz manipulować energią w taki sposób by osiągnąć swój wymarzony cel? Nie zdradzę Ci eliksiru aby wyrosły ci skrzydła, bo taki nie istnieje lecz mogę pomóc ci otworzyć bramę wielu możliwości, realnie osiągalnych. Wszystko zależy od twojego nastawienia, zaangażowania i pracy jaką to włożysz. O tym właśnie jest książka Mystic Dylana.

Kilka słów o autorze: Mystic Dylan profesjonalnie zajmuje się czarami i spirytyzmem od przeszło dziecięciu lat. Jego magiczna podróż rozpoczęła się w wieku dziecięciu lat gdy razem z mamą odwiedzał lokalny sklep okultystyczny w Los Angeles. Doskonali się w sztuce czarów, voodoo, zaklinania i szamanizmu. Opanował również technikę chiromancji i tarota. Nie jest mu obca magia ludowa, a do swojej praktyki włączył też elementy ze swojego dziedzictwa, aby oddać hołd przodkom : kubańskim, irlandzkim, niemieckim, francuskim i rdzennym Amerykanom.

Przyjrzyjmy się zatem książce. Wyobraź sobie, że jesteś w księgarni, przeszukujesz półki z różnymi pozycjami i nagle trafiasz na właśnie książkę Mystic Dylana, bo szata graficzna naprawdę przykuwa uwagę. Pierwsze twoje skojarzenie to kolejny współczesny poradnik, czytasz rewers książki, który zapewnia Cię, że "wykorzystasz moc magicznej manifestacji aby żyć wymarzonym życiem". Czy to nie brzmi wręcz bajecznie? Ale czy aby na pewno ze stron dowiesz się czym jest ta popularna ostatnio manifestacja? Już teraz mogę Tobie powiedzieć, że trzymasz pigułkę wiedzy, jednak jak ją wykorzystasz zależy tylko od Ciebie!

Już w pierwszym rozdziale czytamy
"Magia, w rzeczy samej, jest wszędzie wokół nas, w kamieniach, kwiatach, gwiazdach, porannym wietrze i wieczornym obłoku; potrzeba nam tylko umiejętności, by dostrzec ją i zrozumieć"
DOREEN VALIENTE
Z tym cytatem w stu procentach się zgadzam. Autor książki bardzo umiejętnie i stopniowo prowadzi nas za rękę, zaczynając od przedstawienia nam historii oraz wykorzystania magicznej manifestacji. Jak działa? W jaki sposób możemy ją wprowadzić do naszego życia "niemagicznie", podając nam metody, ćwiczenia, omawiając prawo przyciągania, wizualizacji, omawiając psychologiczny punk widzenia oraz objaśnia dla kogo tak naprawdę jest przeznaczona magia, ponieważ wymaga to od nas poświęcenia, dostrojenia oraz dużej praktyki, zaczynając od samoświadomości i samoakceptacji.

"Magia to głębia naszej duchowej wizji; tworzy światło i cień określający świat, przez który idziemy."
Przede wszystkim należy zacząć od poznania podstaw manifestacji i opanowania ich i w tej lekturze znajdziemy wszystko co tak naprawdę nam do tego potrzeba. Godny uwagi jest fakt, że autor bardzo często podkreśla o odpowiedzialności w czarach. Magia to nie zabawka, którą możemy wykorzystać do zemsty, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Każda nasza energia wraca i dlatego należy mocno się zastanowić co sobie życzymy. Nasza intencja powinna być dokładnie przemyślana, wręcz rozpisana i powinniśmy brać pod uwagę, czy możemy osiągać swój cel bez użycia magii.

Znajdziemy tu też techniki ześrodkowania, uziemienia, osłaniania oraz oczyszczania, które są kluczowe w czarostwie. Techniki dywinacji, omówienie czym jest rytuał oraz co należy robić po naszym praktykowaniu czarów też nie zostały pominięte. Gdy już czytelnik poznał podstawy, autor przechodzi do technik manifestacji. Co znajdziemy w tym rozdziale? Sigile, czym jest ołtarz i jak go stworzyć, magie świec, medytacje oraz prace duchową. Dalej przechodzimy do przygotować do osobistych działań. Ponownie autor zaznacza o szacunku i odpowiedzialności mówiąc

"..traktuj wszelkie narzędzia i składniki z wielkim szacunkiem, zwłaszcza te, które wywodzą się z przyrody ożywionej i nieożywionej (jak świeże zioła, zajęcza łapa, kryształy). Koniecznie poznaj historię i zastosowanie każdego narzędzia i składnika, po który sięgasz. "
W książce mamy umieszczone różnego rodzaju proste zaklęcia, receptury, zastosowanie buteleczek, słoiczków, talizmanów, amuletów i różnego rodzaju fetyszy. Mystic Dylan przedstawił też kilka bóstw, świąt w których wymienione są również nasze Dziady- co jest miłą niespodzianką, ponieważ jest to rzadkość w anglojęzycznych książkach. Szczegółowo zostały omówione odpowiednie pory do czynienia czarów: fazy księżyca, pory roku i dnia czy dni tygodnia. Autor znalazł miejsce w swojej pozycji również dla żywiołów, kolorystyki istotnej w praktykowaniu, zodiaku, numerologii. Naprawdę książka "Magiczne manifestacje dla czarownic" jest bogata w tematyce i jest swoistym poradnikiem dla początkujących, jednakże jest wyważona, prosto napisana, zawierająca mnóstwo ćwiczeń, lekcji, ważnych wskazówek, tabel ułatwiających komponowanie zaklęć, potrzebnych składników czy zamienników.

Dla kogo zatem jest ta książka? Moim zdaniem nie tylko dla czarownic, ponieważ znajdziemy w niej wiele wskazówek do akceptacji, dostrojenia się do świata przyrody, szacunku dla niej oraz przede wszystkim życia w zgodzie ze sobą. Owszem znajdziemy w niej nawiązanie do wicca jednak całość nie skupia się tylko na tym nurcie magicznym choćby ze względu na to, że autor łączy praktyki w sposób odpowiedni zachowując ten SZACUNEK o którym powtarza wielokrotnie.

(współpraca barterowa)

Z racji tego, że interesuję się magią i czarami w moje ręce wpadła oszałamiająco piękna książka z magicznymi manifestacjami🪄
Okładka, wklejka i ilustracje znakomicie podkreślają zarówno ducha tej książki, jak i magiczną tematykę ✨

Jest to bardzo przyjemny i prosty w odbiorze poradnik pokazujący, jak wykorzystać moc magicznych manifestacji, aby żyć swoim wymarzonym życiem✨

Brzmi nieźle...
Ale, jak tego dokonać?

Przede wszystkim trzeba poznać samego siebie i wsłuchać się w swoje pragnienia.
Bo samo wypowiedzenie manifestacji bez wykorzystania samoświadomości niczego za nas nie załatwi.
Manifestacja ma być tylko naszym wsparciem i kierunkowskazem, aby motywować do działania🪄
Dużą rolę odgrywa tutaj pierwiastek wiary w siebie i prawo przyciągania, które skupia nasze myśli na realizacji określonego założenia✨
Manifestacja polega na kierowaniu energii w celu osiągnięcia określonych rezultatów, magia dodatkowo wzmacnia intencję🪄

Podoba mi się też to, że oprócz opisów, instrukcji i zaklęć, autor zadbał także o poczucie wsparcia i podbudowania w czytelniku miłości do siebie❤️

Spróbujcie!
Stwórzcie swój magiczny księżycowy tonik Diany czy proroczą poduszeczkę Apollina i zanurzcie się głęboko w swoim wewnętrznym świecie a na drodze manifestacji osiągnięcie to, czego pragniecie...🪄

Autor na stronach „Magicznych manifestacji..” pomaga nam ogarnąć umysłem współczesną magię - zrozumiałam ją jako silne połączenie naszych zmysłów z naturą. Pokazuje, w jaki sposób korzystać z darów przyrody, aby zyskać jak najwiecej dla własnego samopoczucia. Opisuje, co oznaczają znaki zodiaku, konkretne miesiące, dni, liczby, kamienie. Odnosi się do folkloru, pogańskich tradycji jak i mitologii. Dużo tu o takiej wierze we własne możliwości, o poznaniu siebie, o dążeniu do spełniania marzeń.

Czyta się szybko, godzinka i po książce. Przyjemnie i lekko. Zaciekawiło mnie w niej wiele rzeczy i na pewno sobie do nich wrócę.

Jest pięknie wydana i zdecydowanie przyciąga wzrok.

Co mi się najbardziej podobało? Chyba fragment, że bardzo często korzystamy z magii, chociażby zdmuchując świeczkę na torcie, wrzucając monetę do fontanny czy wizualizując sobie jakieś wydarzenie myśląc: niech się tak stanie.

• Recenzenckie
  • Magia
  • 📗 legimi
  • Może przeczytam
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Wybrane

Dodaj cytat z książki Magiczne manifestacje dla czarownic