Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!

Okładka książki Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz! Radosław Lewandowski
Okładka książki Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!
Radosław Lewandowski Wydawnictwo: self-publishing poradniki
poradniki
self-publishing
2020-08-01
2020-08-01
warsztat pisarski poradnik

Okładka książki Opowieści przy ognisku - Antologia Samowydawców. Tom3 Robert Batory, Sylwia Gudyka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Stefan Król, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Tomek Miłowicki, Alicja Podgrodzka, Izabela Redesiuk, Michał Wójcik, Andrzej Zarębski
Opowieści przy... Robert Batory, Sylw...
Okładka książki Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2 Izabella Agaczewska, Kamila Goszczyńska, Weronika Karczewska-Kosmatka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Agnieszka Kowalska-Bojar, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Monika Litwinow, Janusz Muzyczyszyn, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski
Ślady na śnieg... Izabella Agaczewska...

Poradnik napisany swobodnym i przystępnym językiem. Autor opowiada o swoich doświadczeniem z pisarstwem. Powołuje się również na słowa znanych pisarskich gigantów. Podaje wiele przydatnych linków do agencji, wydawnictw, pośredników, redaktorów i tak dalej. Omawia trzy drogi wydawania swoich powieści: Poprzez wydawnictwo, vanity i self-publishing.
Polecam :)

Polecam :)

Niedługa, ale przesympatyczna książeczka, w której początkujący (i nie tylko!) pisarze znajdą wiele przydatnych rad dotyczących pisania, wydawania i promocji książek (w tym sporo linków do konkretnych stron!). Plus za cytowanie mojego ulubieńca, Dwighta V. Swaina :)
Końcówka, zawierająca rozważania nad upodobaniami kulinarnymi twórców poszczególnych gatunków literackich moim zdaniem jest zupełnie nietrafiona (ominęłam ją),ale za to można tam znaleźć przepis na pierogi ruskie (a nuż komuś się przyda).
Ogólnie - polecam (poza końcówką ;)).

Ktoś ocenił tę pozycję dając jej 1 punkt?! Naprawdę?! To chyba jakiś "antyfanboj" autora. Z drugiej strony, ma prawo oceniać i nie wahał/wahała się go użyć. Mnie oczarowało prawdziwe pisarskie życie, które wyziera z kartek tego poradnika. Bez cukru i różu. sporo też rad, ale jak mawiają wyspiarze: wstawienie konia do rzeki nie oznacza, że będzie on pił wodę. Polecam, ale na własną odpowiedzialność. Prawda nie zawsze buduje.

• Poradniki
  • Przeczytane 2020
  • Pisanie
  • Nie ma

Dodaj cytat z książki Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!