Australijskie Piekło

Selfpublishing
2021-02-14
2021-02-14
#australijskiepiekło

Przyzwoita pozycja awanturniczo - przygodowa, w dodatku dość wiernie odzwierciadlająca fakty, może nawet za bardzo, ale to już kwestia gustu.

Dobra mocna opowieść w stylu Pan i Władca na końcu świata. Mamy tu kilkoro bohaterów, aptekarza mordercę, kapitana z kłopotami, damę podróżującą do męża. A co ich łączy statek Batavia na którym podróżują pod flagą holenderską płynąć do zamorskiej kolonii. Co się stanie kiedy część załogi postanowi, że czas na bunt, jak wpłynie na ich zachowanie?
Dobrze się ją czyta i szybko.

Dobrze się ją czyta i szybko.

Mam wrażenie, że autor pisał książkę z dużymi przerwami.
Doś nie równo się ją czyta, czasami jest dość ciekawie, a czasami bardzo nurząco.
Jako opowieść przygodowa, marynistyczna w sumie godna przeczytania.
Ocena dobra :)

Mam wrażenie, że autor pisał książkę z dużymi przerwami.
Jako opowieść przygodowa, marynistyczna w sumie godna przeczytania.
Ocena dobra :)

Nie byłam pewna, czy przy obecnym stanie ducha mam ochotę na tego typu książkę... Szczerze? Właściwie to wiedziałam, że nie mam ochoty. A jednak zaczęłam czytać i po kilkudziesięciu stronach nie dość że nabrałam chęci, to jeszcze z kretesem przepadłam!
Powieść napisana z rozmachem. Pięknym językiem. Wartka akcja (zwłaszcza od momentu wypłynięcia!),barwni bohaterowie i znakomite, soczyste dialogi. Przedstawione w "Australijskim piekle" wydarzenia miały miejsce naprawdę; autor przydał im tylko trochę fikcji literackiej. Na koniec coś w rodzaju posłowia, z tłem historycznym i z opisem postaci. Rzadko daję 9 gwiazdek, ale tym razem nie mogę się oprzeć. W pełni zasłużone. Polecam!

Świetnie napisana książka w klimacie anaturniczo marinistycznym.
To mieszanka dramatu opartego na prawdziwych wydarzeniach, historii ludzi, którzy wzięli udział w wyprawie morskiej na pokładzie holenderskiego statku Batavia.
To klimat wielkich podróży morskich z XVII w, przemieszany z ponurą rzeczywistością życia marynarzy, podany w tak przystępny sposób, że czyta się jak najlepszy thriller.

Mroczne wydarzenia miały miejsce na prawdę, i jak to było w rzeczywistości zostało szeroko opisane w ostatnim rozdziale książki. Można się przekonać jak niewiele rzeczywistość odbiegała od opisanej w książce fabuły.

Książka wciągająca, bez dłużyzn, język obrazowy i ciekawy, historia ponura i aż nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa.
I tylko ten tytuł mi nie pasuje, bo powieść niewiele ma wspólnego z Australią. Tyle tylko, że ostatnia część tej historii dzieje się w jej pobliżu.
Poza tym na prawdę warta przeczytania.

Świetnie napisana książka w klimacie anaturniczo marinistycznym.

Książka rewelacyjna. Pisana na podstawie źródeł historycznych, a główne postacie istniały w rzeczywistości (tak jak zdarzenia, które zostały opisane w powieści). Wbrew opiniom poprzedników, powieść nie eskaluje przemocą - można powiedzieć, że jest w normie. Nota historyczna dopełnia całość. Książka wydana bardzo ładnie, miło się czyta

Nie spodziewałam się tak naturalistycznych, wręcz wstrząsających opisów potworności, na jakie zdobywali się marynarze i rozbitkowie. Książka pozostaje w pamięci.

Morska powieść przygodowa na podstawie autentycznych wydarzeń - wyprawa holenderskiego statku kupieckiego "Batavia" na Jawę, w trakcie rejsu bunt załogi i przerażające historie, które miały później miejsce.
Bohaterowie noszą nazwiska prawdziwych uczestników wydarzeń, a miejsca są autentyczne.

To moja pierwsza lektura tego autora, po którą sięgnąłem ze względu na intrygujący oficjalny opis książki - "pierwsi osadnicy w Australii". Bardzo mylący, bo nie o tym jest ta książka.

Powieść zaczyna się od mocnych obrazów, wręcz brutalnych i pojawiają się one praktycznie przez cały czas lektury tak jakby były stałym, zupełnie niezaskakującym dla nich samych elementem życia bohaterów. Cały czas coś się dzieje.

Postacie i miejsca są opisane wystarczająco barwnie aby poczuć atmosferę wydarzeń ale bez dłużyzn czy nadmiernego filozofowania. Autor nie rozwodzi się nad dylematami moralnymi bohaterów.
Miałem też wrażenie, że momentami akcja ma duże skoki na osi czasu np. końcowe rozdziały z pobytu rozbitków na wyspie.

Mimo to, pozostawia pozytywne wrażenia i chętnie spróbuję coś jeszcze tego autora.

To moja pierwsza lektura tego autora, po którą sięgnąłem ze względu na...

Książka bardzo nie równa. Są momenty bardzo dobre i słabiutkie. Generalnie da się przeczytać. Autor ma duży potencjał i następne powieści będą lepsze.

Książka dobrze napisana, ale brutalna, przerażająca nawet i ciężko uwierzyć, że tak się ludzie mogli zachowywać. Co ciekawe bazuje na faktycznych wydarzeniach.
Już po lekturze na Legimi, kupiłem egzemplarz z autografem.

Już po lekturze na Legimi, kupiłem egzemplarz z autografem.

• Historyczne