Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2

Jak często sięgacie po zbiory opowiadań? Macie swoje ulubione?
"Ślady na śniegu" to antologia stworzona przez Autorów zrzeszonych w grupie Samowydawcy. Z niektórymi z nich miałam już okazję się spotkać, zarówno w realu jak i na kartach ich książek, innych dopiero poznałam. Za każdym razem było to ciekawe doświadczenie!
W książce znajdziemy dwanaście opowiadań, z których każde zostało napisane w całkowicie innym stylu. Fantasy, horror, romans i wszelkie mixy gatunkowe znajdziecie tuż obok siebie w tym niewielkich rozmiarów tomie. Niezależnie od tego, którą z historii wybierzecie do przeczytania bądźcie gotowi na wciągającą przygodę!
Każde opowiadanie odzwierciedla sposób w jaki pisze jego Twórca. Dlatego jeżeli zastanawiacie się nad sięgnięciem po książki któregoś z Samowydawców ten zbiór może Wam pomóc podjąć decyzję. Dzięki próbce ich możliwości przekonacie się, czy jest szansa na wytworzenie tej specyficznej chemii, która powinna łączyć Autora z książką i Czytelnikiem.
W zbiorze pojawiły się historie mroczne, zabarwione erotyzmem i ociekające humorem. Ciężko jest mi wybrać taką, która najbardziej mi się spodobała, bo w każdej udało mi się dostrzec coś interesującego.
Jeżeli mieliście już okazję czytać "Ślady na śniegu" koniecznie dajcie znać, które opowiadanie najbardziej się Wam podoba. Przede mną jeszcze jedna antologia Samowydawców. Liczę na podobnie przyjemnie spędzony czas!

Jak często sięgacie po zbiory opowiadań? Macie swoje ulubione?
W książce znajdziemy dwanaście opowiadań, z których...

Książkę przeczytalam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". To świetny zestaw opowiadań różnych autorów i różnych gatunków literackich. Jest tutaj obyczaj, fantastyka, kryminał, thriller. W książce znajduje się 12 opowiadań, które łączy jeden wspólny temat - śladów na śniegu. Przed każdym opowiadaniem znajduje się zdjęcie autora, krótka notatka o autorze i kilka słów wprowadzenia o napisanej historii. Opowiadania są różne. Jedne bardziej mi się podobały, inne mniej. Na pewno część tych historii zostanie ze mną na dłużej. Książkę czytało się szybko. Przyjemnie spędziłam przy niej czas. Szczególnie przy opowiadaniach, które mi się spodobały, a były to: "Ślady na śniegu", "Wstań i idź", "Wilkołak" Czytam świetna fantastyka "Pieśń księżyca". Zachęcam do przeczytania tej pozycji i przekonania się, które historie przypadną wam do gustu. Gorąco polecam.

Pierwszy raz miałam w łapkach antologię od samowydawców i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona.
Zbiór opowiadań, który trafia do każdego, bo ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ja dzięki temu zbiorowi, miałam okazje zaczerpnąć ciut twórczości autorów których nie znałam, i poznać ich historie pisane z pasją i oddaniem.

Każde jedno miało coś w sobie. Jedne bawiły, inne wzruszały, jeszcze inne skłaniały do myślenia a kolejne poprostu dawały przyjemność z czytania.

Ja polecam bardzo.

Każde jedno...

Winter is coming... chciałoby się powiedzieć jeszcze przed lekturą Antologii Samowydawców "Ślady na śniegu". I rzeczywiście nadchodzi chłód wszelaki. Taki mrożący krew w żyłach, ale i taki, który jest zdolny doprowadzić ją do wrzenia. Śnieg ściele się gęsto, podobnie jak i trup od czasu do czasu. Niezależnie od tego czy żywy, czy martwy bohater, swoje piętno na białym puchu odciśnie niechybnie, bezwzględnie, nieodwołalnie. Nawet wtedy, bo i takie wypadki chodzą po ludziach, gdy umości się wygodnie przy kominku, otworzy sobie drzwiczki do czyjegoś serca i w nim urządzi sobie życie. Albo będzie szukał spokoju, skazany na wieczną tułaczkę...
To już druga Antologia Samowydawców, po "Własnej ścieżce", która pokazuje drzemiący w niezależnych autorach potencjał. Zbiór otwiera po mistrzowsku i z wielką kulturą (najlepsze słowo jakie mi przychodzi w tym momencie do głowy) Janusz Muzyczyszyn. Prawdziwy mistrz nad mistrze. Wskazuje drogę i kierunek nie tylko młodszym koleżankom i kolegom, ale też czytelnikom. Bo kto zaczął, jak Pan Bóg przykazał, od początku, nie wybierając sobie na rozpęd kryminału, horroru, obyczaju czy fantasy, ten wsiąknie w świat wyobraźni 12 autorów. I nie zboczy nawet na chwilę, tak wyraźne są pozostawione przez nich ślady.
Opowieści są tak różnorodne, jak to tylko możliwe. Niektóre tylko piękne, inne przewrotne i takie, po których już inaczej będziecie patrzeć na księżyc, albo pałającą zwierzęcym seksapilem kobietę, czy mężczyznę...
Wspaniała dwunastka to: Janusz Muzyczyszyn "Ślady na śniegu", Mariusz Łapiński "Duch gór", Izabela Redesiuk "Bluszcz", Paweł Kolarzyk "Rządca czasu", Monika Litwinow "Legenda", Mateusz R.M. Rogalski "Wstań i idź!", Agnieszka Kowalska-Bojar "I tylko śniegu nie brak", Agata Kasiak "Wilkołak", Kamila Goszczyńska "Tropy", Izabella Agaczewska "Obraz", Radosław Lewandowski "Pieśń Księżyca", Weronika Karczewska-Kosmatka "Miłość wśród płatków śniegu".
Elegancko było! Dziękuję.
Książkę przeczytałem dzięki - Book Tour "Czytam dla przyjemności".

To zbiór trzynastu opowiadań takich autorów jak Janusz Muzyczyszyn, Dariusz Łapiński, Izabela Redesiuk, Paweł Kolarzyk, Monika Litwinow, Mateusz R. M. Rogalski, Agnieszka Kowalska-Bojar, Agata Kasiak, Kamila Goszczyńska, Izabella Agaczewska, Radosław Lewandowski i Weronika Karczewska-Kosmatka.

Najbardziej wciągnęło mnie opowiadanie "Duch gór" Mariusza Łapińskiego, które stanowi wstęp do cyklu opowieści awanturniczo-przugodowych. Kiedy się skończyło miałam ochotę gryźć paznokcie z frustracji. Ja chcę więcej!

W "Bluszczu" Izabeli Redesiuk mamy do czynienia z działaniem poltergeista. Autorka twierdzi, że ma osobiste doświadczenia z duchami.

Bohater "Rządcy czasu" Pawła Kolarzyka trafia do ukrytej pod lodowcem komnaty z wehikułem czasu. Możliwość przeniesienia się w dawne wieki i powrotu daje duże możliwości, można nie tylko zarobić, ale i zmienić bieg historii.

"I tylko śniegu nie brak" Agnieszki Kowalskiej-Bojar przedstawia uroczą bajkę jak ze świątecznych powieści.

Ciekawa była zmiana postaci w "Wilkołaku" Agaty Kasiak. Lubię ten wątek w książkach.

Zaskoczył mnie "Obraz" Izabelli Agaczewskiej. To opowiadanie chętnie przeczytałabym rozwinięte do formy powieści.

Każda z historii w zbiorze utrzymana jest w innym klimacie.
"Każdy z nas kroczy własną ścieżką i, zostawia swój ślad na śniegu".

Antolgia przeczytana w booktur Czytam dla przyjemności. Dziękuję za możliwość udziału.

Daję najwyższą ocenę, bo według mnie w tym tomie opowiadań każdy znajdzie coś dla siebie. Tu nie ma monotonii, nie ma statycznych opisów czy nudy w fabule. Za to mamy cały ocean emocji, bo są takie opowieści, gdzie ze zdziwieniem dostrzegamy, że to już koniec, zostajemy ze znakiem zapytania w ręce: no jak to? a co dalej?
Jest tu taka różnorodność w sposobach narracji, w przedstawianiu bohaterów i w ich losach, że nie sposób przejść obojętnie, nie da się przerzucić kartki bez momentu zastanowienia i przemyśleń.
Z twórczością niektórych autorów i autorek spotkałam się po raz pierwszy, ale są tu i tacy, których historie literackie już czytałam i którzy dali mi znowu możliwość przeżycia, w stworzonym przez nich świecie, niezwykłych przygód. Zachęcam niezmiernie do wejścia w ten niezwykły kalejdoskop fikcyjnych... a może i prawdziwych... wydarzeń.

Jest tu taka różnorodność w sposobach narracji, w...

Ciekawe opowiadania, które umiliły mi późne wieczory.Książkę polecam innym czytelnikom.Milej lektury

Książkę przeczytałam w ramach Booktour zorganizowanego przez Kasjenka 7. Po tę książkę sięgnęłam z czystej ciekawości i dzięki rekomendacjom, gdyż antologie czytam bardzo rzadko. W tej antologii można znalezć 12 opowiadań z kilku gatunków literackich. Opowiadania są bardzo ciekawe,niektóre wręcz wstrząsające, niektóre lekkie i przyjemne, a w niektóre historie trudno uwierzyć .Zdecydowana przewaga to opowiadania fantasy i mrożące krew w żyłach. Każde z nich ma swojego głównego bohatera oraz tajemnicę. W każdym z opowiadań myślą przewodnią jest śnieg. Śniego znaczący piętno lub wspomnienie w każdym z bohaterów. Czytałam z ogromnym zainteresowaniem,. Polecam.
" Każdy z nas kroczy własną ścieżką i zostawia swój
ślad na ziemi".
swój ślad na śniegu....

Antologia Samowydawców, czyli zbiór 12 opowiadań z różnych gatunków literackich. Mamy tutaj opowiadania z gatunku obyczajowych, przygodowych, paranormal/groza, science fiction, kryminał, fantasy, historyczny/fanasty, fantasy/ new audit. Każde inny temat ma, chociaż łączą je ślady na śniegu. Czyta się szybko, bo akcja w każdym opowiadaniu wciąga a emocje sięgają zenitu, a czasami dreszczyk strachu po plecach przelatuje. Zakończenia to takie wstępy do konsytuacji jako książki, bo opisane wydarzenia zostają niedopowiedziane, tak jakby coś dopiero miało się zdarzyć, że to jeszcze nie koniec przygód bohaterów.
Przyznaje się, że wszystkie opowiadania mi się podobały. Niektórych autorów twórczość już znałam, innych poznałam i z przyjemnością sięgnę po ich powieści. Żałuję tylko, że nie przeczytałam tomu pierwszego „Własna ścieżka”. Tom drugi POLECAM!!!.

Antologia Samowydawców "Ślady na śniegu"
Jest to dwanaście niesamowitych opowiadań - prawdziwy rollercoaster ☺
Myślę, że każdy znajdzie w tej książce opowiadanie w swoim typie, ponieważ są tu opowieści różnego gatunku: obyczajowe, przygodowo-podróżnicze, nawet awanturnicze, paranormalne i grozy, science fiction, kryminalne, fantasy i romans 😈
Podczas czytania przeniesiemy się w głąb Lodowego Morza, do Anglii, Norwegii i dzikiej przyrody. Przeżyjemy z jednym z bohaterów podróż w czwartym wymiarze, rozwiążemy zagadkę śmierci Michała Roszaka, a wraz z Marcinem pomożemy zgubionemy chłopczykowi. Poznamy klątwę rodziny żołnierza napoleońskiego, niewyjaśnione zagadki i zjawiska nadprzyrodzone oraz uratujemy wraz z Erikiem Laurę . 🥰😍

Opowieści są super ale czuję niedosyt- chciałabym wiedzieć co było dalej i jak potoczyły się losy bohaterów.

@kasienkaj7
@mateusz.r.m.rogalski_pisarz
@samowydawcypl
#śladynaśniegu #booktourpl #lubięczytać
#książki #book

Antologia Samowydawców "Ślady na śniegu"
Jest to dwanaście niesamowitych opowiadań - prawdziwy rollercoaster ☺
Podczas czytania przeniesiemy...