Książę

Okładka książki Książę Aniela Wilk
Okładka książki Książę
Aniela Wilk Wydawnictwo: Akurat Cykl: Mafia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mafia (tom 2)
Akurat
2022-10-05
2022-10-05

Okładka książki Sześć kolorów. Antologia LGBT Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sześć kolorów.... Małgorzata Garkowsk...
Okładka książki Sekrety orientu Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Beata Majewska, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sekrety orientu Małgorzata Garkowsk...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

♠️♠️♠️♠️♠️♠️ Recenzja ♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Aniela Wilk " Książę " #2
@Aniela.wilk

Seria : Mafia #2

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

"Mogę wsiąść do po­cią­gu byle ja­kie­go, mogę też le­cieć, je­chać, pły­nąć. To jak uro­dzić się jesz­cze raz – tylko z so­lid­nym ba­ga­żem do­świad­czeń.
Je­stem wol­nym czło­wie­kiem... "

" Książę" to druga część seri Mafia

Fabuła jest intrygująca i pełna zwrotów akcji, co utrzymuje czytelnika w napięciu..
Emocje, które towarzyszą historii, są intensywne i poruszające.. Całość jest napisana w sposób, który wciąga od pierwszych stron..

Bohaterowie są interesujący I ciekawi , ale mogliby być bardziej wyrazistymi postaciami..
Mamy Juriego, który próbuje uciec od przeszłości i zacząć nowe życie na Lazurowym Wybrzeżu..
Spotyka Sarę, tancerkę z ekskluzywnego klubu "Motylek", i ich relacja staje się pełna przygód i niebezpieczeństw.. Choć niektóre aspekty ich charakterów mogłyby być bardziej rozwinięte, wciąż są interesujący i trzymają czytelnika w napięciu..

Julian, główny bohater, to mężczyzna pełen sprzeczności - odważny, ale też zagubiony..

Ania, tajemnicza Polka, ma silny charakter i ukrywa wiele sekretów..
Poznajemy również inne postacie, które wpływają na losy bohaterów i dodają kolorytu opowieści..
Każdy z bohaterów ma swoje własne cechy, które sprawiają, że historia staje się bardziej interesująca i nieprzewidywalna..

"– To co będziesz robił? Co potrafisz?
Kraść, kłamać, cudzołożyć, być próżnym, nie zaznawać opamiętania w żarciu, piciu i imprezowaniu. Wszystkie grzechy główne to moja pasja. Hobby..."

Fabuła książki skupia się na Jurim, który jest byłym członkiem mafii.m
Julian, pseudonim Jura, jest synem najważniejszego bossa półświatka..
Postanawia on uciec z własnego ślubu i zacząć nowe życie na Lazurowym Wybrzeżu..
W trakcie swojej ucieczki poznaje Sarę, piękną i tajemniczą kobietę, która również ukrywa swoje własne sekrety.. Ekskluzywny klub, w którym się znajduje, niesie ze sobą śmiertelne zagrożenie..
Jednak jego przeszłość go dogania, gdy mafia zaczyna go ścigać.. Juri musi teraz stawić czoła niebezpieczeństwom i podejmować trudne decyzje, aby ocalić siebie i tych, których kocha..
Julian odkrywa, że mafijne zasady i sumienie są nieodłączne..
Razem muszą stawić czoła niebezpieczeństwom i próbować odbudować swoje życie..

Czy uda im się uciec od mafii ?
Czy zdoła uniknąć niebezpieczeństwa i zachować miłość?

♠️♠️♠️♠️♠️♠️ Recenzja ♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Aniela Wilk " Książę " #2
@Aniela.wilk

Seria : Mafia #2

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Je­stem wol­nym czło­wie­kiem... "

" Książę" to...

Do tej pory przeczytam tylko jedną książkę i była nią "Księżniczka". Ostatnio sięgnęłam po kolejną część jaką jest "Książę".

Tytułowy "Książe" to Julian, brat Blanki - bohaterki pierwszej części, która jako psychoterapeutka odcięła się od rodzinnych interesów. Zaś Julian ucieka z własnego ślubu i wyjeżdża do Francji by uciec od życia pod dyktando ojca i mafijnych interesów. A od takiego życia ciężko jest się odciąć. Można to zrobić tylko na dwa sposoby: śmierć lub ucieczka. Nasz bohater wybrał to drugie rozwiązanie. We Francji zatrzymuje się u swego przyjaciela Łukasza, który udziela mu schronienia. Za sprawą żony kolegi Julian trafia do klubu o nazwie Motylek, gdzie poznaje dziewczynę o imieniu Sara. Do czego doprawadzi znajomość Juliana i Sary ? Czy skutecznie Julianowi uda się odejść od szemranych interesów mafijno rodzinnych ?

"Książę" to lekka, pełna wrażeń i wyborów lektura. Tempo akcji nie pozwala na zaprzestanie czytania choćby na chwilę. Cała akcja dzieje się w Nicei we Francji. Pomysł na bohaterów jest ciekawy. Lekkie pióro autorki pozwala nam na spędzenie czasu z książką przez jedno popołudnie.

"Książe" to powieść, która wprowadza czytelnika w świat gangsterskiego pędu, tajemnic i nieprzewidywalnych wydarzeń. Autorka, Aniela Wilk, stworzyła historię głównego bohatera, Juliana (znanego także jako Jura) Orłowskiego, który porzuca swoje dotychczasowe życie i ucieka na Lazurowe Wybrzeże, pozostawiając za sobą narzeczoną i rozgniewane mafijne rody. Zaczynając od nowa, Julian przyjmuje zasady gangsterskiego świata i rozpoczyna poszukiwania swojego miejsca.

Pisanie Anieli Wilk w "Księciu" jest dynamiczne i pełne energii. Autorka doskonale oddaje tempo akcji, co sprawia, że czytanie tej książki jest niezwykle szybkie. Wciągające wydarzenia i nieprzewidywalne zwroty akcji skutecznie trzymają czytelnika w napięciu, sprawiając, że trudno jest oderwać się od lektury. Wilk potrafi umiejętnie zbudować atmosferę grozy i niepewności, nadając powieści dodatkowej dynamiki.

Jednym z wyróżniających się elementów "Księcia" jest pióro autorki. Aniela Wilk wciąga czytelnika w świat bohaterów, sprawiając, że ich losy stają się dla nas ważne. Jej opisy postaci są plastyczne i głębokie, co pozwala czytelnikowi odczuć ich emocje i przeżywać ich przygody razem z nimi. Wilk precyzyjnie kreśli psychologiczne tło postaci, nadając im autentyczność i realizm. "Książe" to również historia miłosna, która przeplata się z wątkami gangsterskimi. Relacja między Julianem a Sarą, tancerką z klubu "Motylek", wzbogaca fabułę o elementy namiętności i tajemniczości. Autorka zręcznie balansuje między romansami a akcją, tworząc spójną całość, która nie pozwala czytelnikowi się nudzić.

Warto również zauważyć, że "Książe" to powieść, w której bohaterowie muszą stawić czoła swoim lojalnościom i dążeniu do wolności. Czytelnik jest świadkiem wewnętrznych konfliktów i wyborów, które mają wpływ na losy głównych postaci. To element, który dodaje głębi i humanizmu historii.

"Książe" to wciągająca powieść, która przenosi czytelnika w świat gangsterskich intryg, miłości i niebezpieczeństwa. Szybkie tempo akcji, wartka narracja i intrygujące postaci sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Pióro Anieli Wilk jest pełne energii i emocji, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Ta powieść to doskonały wybór dla miłośników dynamicznych historii z nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Gorąco polecam sięgnąć po całą serię!

2026
1962

Książka „Książę” Anieli Wilk to drugi tom cyklu "Mafia".
Poznajemy losy uciekającego pana młodego, który osiadł w Nicei. Zaczyna nowe życie, z czystą kartą, z dużym bagażem doświadczeń. Żona kumpla daje mu wizytówkę i poleca klub, który okazuje się miejscem, do którego nie wszyscy mogą wejść. To ekskluzywna miejscówka dla uprzywilejowanych ze sporą gotówką w kieszeni. Jura w klubie "Motylek" poznaje tancerkę Sarę, której oferuje dużą sumę pieniędzy za jeden taniec na osobności.
Jura jeszcze nie wie jakie kłopoty przyplączą się z nową znajomością. Żyje z dnia na dzień, kradnie i trzyma się daleko od swojego ojca.
Jurga i Sara byli dla mnie bezbarwni, nic ich tak naprawdę nie wyróżniało. Ich relacja była kolorowa. Momenty w których razem musieli zmierzyć się z niebezpieczeństwem były bardzo interesujące.
Książka na jeden wieczór.

Książka „Książę” Anieli Wilk to drugi tom cyklu "Mafia".

Książka to tom drugi serii Mafia. Muszę przyznać, że ciekawiła mnie historia Juliana. Jego siostrę bliźniaczkę poznałam w poprzedniej części, gdzie musiała ponieść konsekwencje wyboru brata. Czy jego historia była równie ciekawa, jak jego siostry?

Julian to młody mężczyzna, który ma dość życia pod dyktando ojca. Jednaka należy do mafii a z niej są tylko dwa sposoby na odejście: śmierć lub ucieczka ale to tak by nikomu nie udało się go wytropić. Julian podejmuje ryzyko ucieczki. Z niewielką pomocą siostry i znajomego ucieka z własnego ślubu. Zanim ktokolwiek się zorientuje on jest już daleko. Ucieka za granicę, zrywając kontakt nawet z własną siostrą. Tam trafia do przyjaciela Łukasz, który udziela mu tymczasowego schronienia. Początkowo wszystko jest fajnie, ale Julian odnosi wrażenie, że Bella żona jego kumpla go nie lubi. To za jej sprawą trafia do klubu Motylek gdzie poznaje Sarę. Wkrótce wszystko się komplikuje.

Sara to młoda dziewczyna, która ma za sobą trudne dzieciństwo. Dzięki przyjaciółce Belli dostaje prace w klubie Motylek. Jak tancerka erotyczna nie ma sobie równych. Przypadkowe spotkanie z Julianem zwanym Jura to początek ognistego romansu, pełnego pasji ale także niebezpieczeństwo.

Historia ciekawa, choć muszę przyznać, że trochę nieoczekiwana. Julian to dość specyficzny gość. Z jednej strony wychowany w mafii z drugiej taki lekkoduch. Działa pod wpływem impulsu. Jego ucieczka także należała do trochę nieoczekiwanych. No bo kto ucieka białym mustangiem? Takie auta przecież zwracają na siebie uwagę. A może taki był plan?
Postacie ciekawe dobrze napisane. Sama fabuła trochę mało intrygująca. Początkowo wszystko kręci się wokół relacji Sary i Juliana. Między nimi wybucha gorący romans,. Który dla Jurty miał być przelotną przygodą. Sam jednak nie bardzo rozumie czemu che więcej. Wszystko się zmienia, gdy w klubie wybucha strzelanina. Ginie przyjaciel Jury a on sam zostaje ranny. Dzięki pomocy Sary udaje mu się przeżyć. Sprawa się komplikuje, gdy odkrywają kto stoi za ta strzelanina. Czy Jura pomści przyjaciela? Czy uda mu się uciec przed wrogiem?

Historia Juliana jest ciekawa, intrygująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji ale odrobinę słabsza niż historia jego siostry. Zabrakło mi tego pazura, który miała Blanka. Autorka ma świetne pióro a książkę czyta się rewelacyjnie. Jest sporo namiętnego seksu, ale także i zabawnych scenek z udziałem pewnej papugi. Dodatkowym plusem jest zmieniająca się akcja. Ze spokojnej na dynamiczną z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Kiedy należy się do mafii, życie wygląda zupełnie inaczej. To świat pełen restrykcyjnych zasad i brutalności. Dosadnie poznała to księżniczka mafii. Blanka swoje przeżyła i musiała zaakceptować nowy stan rzeczy. Teraz pora na jej bliźniaka.
Julian ma dość mafii. Dość bycia marionetką. Dlatego też w dniu własnego ślubu ucieka pannie młodej sprzed ołtarza i wyrusza w poszukiwaniu wolności. Książę w białym Mustangu ładuje na Lazurowym Wybrzeżu. Ten chwilowy postój i złapanie oddechu może zawdzięczać dzięki swojemu przyjacielowi.
Jura trafia do ekskluzywnego klubu Motylek. Tu jest światkiem niezwykle erotycznego i oddziałującego zmysły tańca. Tak bardzo spodobała mu się Sara, że zażyczył sobie prywatnego występu.
Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wkrótce następują komplikacje a wraz z nimi wolność mężczyzny kolejny raz staje pod znakiem zapytania.
Kim jest Sara? Co spotkało tutaj Juliana? Jaka przyszłość czeka na niego?

Przeczytałam jak na razie "Serię z agentem Brucem" i jeden z tomów podobał mi się bardziej. Pierwszy tom serii "Mafia", czyli "Księżniczka", był pozytywny i mocno zastanawiałam się czy sytuacja się powtórzy. I tak samo niestety się stało. "Książę" w moim odczuciu okazał się słabszy. No niestety, kobieta rządzi, hehe.
Jura był zabawny. Odważny, pewny siebie, arogancki i bezczelny. Ale zaimponował mi w przypadku starcia z kobietą przyjaciela. Byłam pewna, że postąpi zupełnie inaczej. Nie do końca jestem tylko w stanie zaakceptować tego, jakim pojazdem uciekał. Ok, rozumiem chęć jak najszybciej dywersji ale kurcze blaszka - tak bardzo rzucającym się w oczy wozem? Trochę to absurdalne było. A poza tym jak na bliźniaka okazał się być inny charakterem, niż swoja siostra. On jawił mi się bardziej jako taki lekkoduch i narwaniec. A w związku z tym faktycznie nie pasujący do mafii.
Sara okazała się być zupełnie inna, niż z początku myślałam, że będzie. Nie będę tutaj niczego opisywać ale nie raz brwi szybowały mi do góry.
Relacja między bohaterami, jak w przypadku serii mafijnej bywa, była baaardzo gorąca. Odważna, zmysłowa, grzeszna. Dynamiczna i pełna erotyzmu. Chemii i pasji. Żądzy, która z każdą kolejną stroną nabierała na sile.
Nie zabrakło elementów zaskoczenia. Takich z wysokiej półki. Jak się coś zaczęło sypać - to konkretnie. Dosadnie i z rozmachem.
Wspomniany w pierwszej części humor i tutaj również miał miejsce. Pojawił się ale nie zawsze powodowało to, że na me usta wypłynął uśmiech. A o salwach śmiechu niestety nie było mowy. Coś trudno tym razem było mnie rozweselić.
I niestety zabrakło mi trochę tej mafii samej w sobie. Coś się tam pojawiło z przeszłości bohatera ale tak jakby zostało w zawieszeniu. W próżni. Pociągnęłabym to osobiście o chociaż jeszcze jeden akapit w tekście, o jeszcze jedną wzmiankę.
Mimo wszystko uważam, że książka jest warta czytania. Dla fanów niegrzecznych i odważnych scen uniesień. Przeczytałam ją na raz - bardzo szybko i sprawnie się przekręca kolejne kartki.
Jak czytać? Zachowaniem kolejności choć uważam, że nie jest to wymagane.

Współpraca Wydawnictwo Muza S.A.

#recenzja

Julian Orłowski znany również jako „Jura” ma dosyć życia pod dyktando mafii. Ma dwa wyjścia pewną śmierć lub ucieczkę z Polski i rozpoczęcie życia na nowo z dala od ojca dyktatora oraz kobiety, która miała zostać jego żoną.

W dniu swojego ślubu Jura postanawia uciec i wyjechać na Lazurowe Wybrzeże.
Będąc w Nicei mężczyzna trafia do klubu o tajemniczej nazwie „Motylek”. To właśnie tam poznaje Sarę Polkę, która pracuje jako tancerka.
Przypadkowe spotkanie z każdym kolejnym zmienia się w gorący romans, niestety młody Orlowski nie ma pojęcia, że poznanie kobiety to dopiero początek jego problemów.

Po pewnym czasie Jura dochodzi do wniosku, że nigdy nie uda mu się odejść z mafii. Nie ważne gdzie będzie zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał mu zaszkodzić.

Czytając pierwszy tom tej serii byłam zachwycona pomysłem na fabułę i z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji. Niestety „Książę” totalnie mnie rozczarował. Miałam wrażenie, że fabuła przez większość książki stoi w miejscu, a bohaterowie sami nie wiedzą co się dzieje wokół nich. Oczywiście było kilka momentów, które wywołały szybsze bicie serca jednak mimo wszystko było ich za mało.

W dniu swojego ślubu Jura postanawia uciec i wyjechać na Lazurowe Wybrzeże.
Będąc w Nicei mężczyzna trafia do klubu o tajemniczej nazwie „Motylek”....

Pamiętacie “Księżniczkę” Anieli Wilk? Główną bohaterką była Blanka, która na początku książki pojawiła się na ślubie swojego brata. Ślubie, z którego on uciekł. I zaczynając “Księcia” miałam takie deja vu, bo znów ślub, kościół. Już zastanawiałam się o co tu chodzi, sprawdziłam czy chwyciłam za dobrą książkę. A tu mamy właśnie historię owego uciekiniera.

Podobno z mafii nikt żywy nie wyjdzie. Nie można tak po prostu odejść tym bardziej gdy tak jak Blanka i Julian, jest się dziećmi tzw bossa. Jednak ona od lat żyje starając się nie mieć z tym półświatkiem nic wspólnego. Nie była świadoma, że Julian też chce się wyrwać z tego otoczenia i zrobi to tak spektakularnie.

Uciekł jak ten książe na białym koniu tylko, że konia zastępuje biały mustang. A my wraz z nim ruszamy w podróż do Francji, na Lazurowe Wybrzeże, do pięknej i gorącej Nicei. I już tu muszę pochwalić autorkę bo czuć ten klimat, dzięki wspaniałym opisom miałam te cudowne krajobrazy wręcz przed oczami. Nawet ten upał kusił. W te chłodne i ponure dni, z pewnością bym na niego nie narzekała.

Julian vel Jura trafia do przyjaciela - Łukasza i okazuje się, że zamieszka pod jednym dachem wraz z nim i jego żoną - Bellą. Jura od początku jest zafascynowany tą kobietą - z pozoru idealna, nieziemsko piękna Włoszka. Jednak coś od początku mu w nim nie pasuje. Czy mężczyźni też mają intuicję ?

Ale Bella daje mu wyjątkową wejściówkę i w ten oto sposób trafia do klubu Motylek, gdzie poznaje równie, o ile nie bardziej kuszącą, Sarę. Zauroczony składa jej ofertę. Czy kobieta się skusi ? I kim ona tak naprawdę jest ?

“Książę” to romans mafijny napisany pięknym językiem, autorka fenomenalnie operuje słowem, łącząc taki wysublimowany styl z typowo gangsterskim sloganem i zaskakująco fajnie to wychodzi. Nie rażą te wstawki w wywodach i przemyśleniach Juliana.

On sam to postać taka wyjątkowo nieidealna. Cwaniaczek, kobieciarz, złodziejaszek - no gangus zwyczajny, że kobiety do niego lgną, ma wszystko czego zapragnie. Nagle musi zaczynać od zera, jest zdany na pomoc przyjaciela i zdobywać kobiety może wyłącznie swoim urokiem osobistym. Tego mu jednak odmówić nie można. Jego wytatuowane, zadbane ciało, przyciąga kobiece spojrzenia. Lecz nie tylko kobietami się interesuje. On uwielbia jazz, ma nawet własny saksofon, któremu nadał imię.

Zastanawiałam się w jakim kierunku ten romans popłynie, czy jego wybranką będzie fascynująca żona przyjaciela, czy intrygująca Sara. Aniela Wilk ciekawie poprowadziła akcję i dodała pod koniec kilka zaskakujących momentów i chwil trzymających w napięciu.

Ale przyznać muszę, że Lord był wybitnym bohaterem i zrobił w tej książce niemałe show, którego absolutnie się nie spodziewałam. Uważajcie bo jak on się pojawi, wybuch śmiechu jest po prostu gwarantowany.

Podsumowując “Książę” to ciekawa, lekka wersja romansu mafijnego. Takich kulminacyjnych momentów nie ma wiele ale mimo to nie jest nudno. Bohaterowie są barwni i wyraziści. Można ich polubić raczej bez problemu. I warto się przekonać czy i Wam przypadną do gustu.

Dziękuję Wydawnictwu Muza oraz @grzeszneksiazki za egzemplarz do recenzji.

Podobno z mafii...

Aniela Wilk znów w formie :) Przysięgam, że nie znam drugiej autorki, która w tak udany sposób potrafi operować inteligentnym humorem, czasem wręcz groteską, a do tego dokłada gorący romans i ciekawe wątki kryminalne. Naprawdę, brawo! "Książę" jest kontynuacją "Księżniczki". Długo czekałam na tę książkę i kiedy w końcu ją dorwałam, pochłonęłam dosłownie w chwilę. Jeśli szukacie zdecydowanie nie-cukierkowego bohatera, o silnym charakterze i wyjątkowo seksownej aparycji, a do tego cenicie sobie dobre dialogi, barwne tło i wciąż trzymającą w napięciu akcję - nie moglibyście wybrać lepiej.

I wciąż czekam na "Królestwo" :) Mam nadzieję, że zostanie wkrótce wydane.

,,Książe”, to kontynuacja losów bohaterów „Księżniczki”. O ile w pierwszej części poznajemy losy Blanki, tak tym razem poznamy historię Juliana „Jury”.
Ciężko wywinąć się ze świata mafii, kiedy jest się synem najważniejszego. Do wyboru są tylko dwie opcje, albo śmierć albo ucieczka. Jura decyduje się na drugą opcję i ucieka podczas własnego ślubu, zaplanowanego przez jego ojca.
Mężczyzna ucieka na Lazurowe wybrzeże, gdzie chce rozpocząć nowe życie z nową czystą kartą, gdzie nikt go nie zna. Trafia jednak do miejsca, gdzie poznaje gorąca i zmysłową Sarę..

Historia Juliana była bardzo intrygująca i zachęcająca do dalszego czytania. Wydaje mi się, że historia Jury była bardziej gorąca i zmysłowa niż Blanki z pierwszej części. W serii, relacje rodzinne są bardzo skomplikowane, ale więź i wsparcie między rodzeństwem są bardzo silne.

Bardzo fajny i lekki styl autorki zdecydowanie sprzyjał czytaniu. Brakowało mi troszeczkę więcej mafijnych porachunków jak na mafię przystało. Jednak historia była bardzo fajna i ciekawa jestem czy będzie 3 część, w której Księżniczka i Książe wspólnie będą zaprowadzać porządek w mieście.

• Mafia
  • Przeczytane w 2022