Lot 202

Audioteka, Filia
2020-05-20
2020-05-20
lot 202 katarzyna dąbrowska mariusz bonaszewski michał żurawski

Widzę po opiniach, że są skrajne - od zachwytów po krytykę. Co do aspektu lotniczego nie mogę się wypowiadać, bo się nie znam (ale skłonna jestem uznać krytyczne opinie w tym temacie). Wątek polityczny (główny bohater jest premierem; antagoniści to separatyści czeczeńscy) to trochę nie moja bajka, ale to tylko tło opowiadania. Cała reszta jest do przyjęcia.
Jedna niespójność, która rzuciła mi się w oczy: podczas obławy pod domem Dawida postrzelona zostaje podkomisarz Agnieszka Oliwa, jest opis, że "leży w kałuży krwi" a chwilę dalej, że "rana była powierzchowna - pojawiło się trochę krwi" :-/. No cóż, zdarza się.
Dużo się dzieje, przeskakujemy z akcji w Opolu na pokład samolotu i odwrotnie. Ogólnie książka ciekawa.

Jedna...

Thriller pierwsza klasa.

Mrozowi kolejny raz się udaje napisać świetnego akcyjniaka, gdzie trup ściele się gęsto, bohaterowie klną jak licealna młodzież, stawki są wysokie, a cliffhangery na koniec rozdziałów doceniliby i twórcy Lost, i sam Dan Brown.

Szkoda tylko, że nie wiedziałem, że to sequel trylogii "W kręgach władzy". Tak to bym pewnie sięgnął po nią wcześniej.

Thriller pierwsza klasa.

Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Niestety jest to twórczość z cyklu zabili go i uciekł.
Sporo absurdalnych,nielogicznych rozwiązań powoduje,że trudno potraktować tę historię serio.
Szkoda,bo mogła to być naprawdę super opowieść.

Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Niestety jest to twórczość z cyklu zabili go i uciekł.
Szkoda,bo mogła to być naprawdę super opowieść.

Historia zapowiadała się ciekawie – brakuje nam takich thrillerów dziejących się w środowisku politycznym czy biznesowym. Po intrygującym początku powoli zaczęłam gubić się na kolejnych zakrętach akcji, a niektóre wątki wydawały się nierealistyczne. Zakończenie nieprzewidywalne i pełne napięcia. Na pewno warto przeczytać.

Super Wciągająca sensacja, akcja pędzi jak szalona :) Wielowątkowa, zaskakująca, intrygująca i mocno obrazowa. Polecam!

Poprzednią lekturę powieści pana Remigiusza Mroza przerwałam po kilkudziesięciu stronach. Chodzi o "Chór zapomnianych głosów", z którym nie było mi po drodze. Natomiast w przypadku "Lotu 202" wciągnęłam się od pierwszych stron, by bawić się nieźle do samego końca. I tyle. Nie dziwi mnie stopień zróżnicowania czytelniczych opinii o powieści. Od zachwytów po oceny 2/10😉. Akcja pędzi w zawrotnym tempie, dlatego przyznaję, nie analizowałam jej dogłębnie od strony politycznych realiów czy psychologii postaci. Potraktowana jako rozrywka na dwa deszczowe wieczory spełniła swoje zadanie

E-book💛

W "Locie 202" poznajemy podkomisarz Agnieszkę Oliwę, którą osobiście uwielbiam i chcę jej zdecydowanie więcej. Akcja dzieje się tutaj równolegle właśnie w Opolu gdzie sprawę prowadzi Oliwa i w samolocie, którym do Toronto udaje się Patryk Hauer. Tego Pana z kolei znamy z serii politycznej.
Książka świetna. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do końca , aż ciężko się oderwać. To Remigiusz Mróz na najlepszym poziomie. Myślę, że to jedna z jego lepszych książek. Polecam 💛

E-book💛

Książka świetna. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do końca ,...

zwyczajny lot, zwyczajni pasazerowie - a moze jednak nie. Prosta fabula bez zbednych zawijasow/opisow, wartka akcja pochlania czytelnika po przeczytaniu juz pierwszej strony

Ksiazke czyta sie szybko ze smakiem.Zakonczenie niezbyt udane.

Ksiazke czyta sie szybko ze smakiem.Zakonczenie niezbyt udane.

Ksiazke czyta się w ekspresowym tempie jak to u pana Mroza. Jest to jego znak firmowy-szybkie tempo, mnogość wątków, nagłe, nieprawdopodobne zwroty akcji, bohaterowie który unikają zgładzenia na każdym kroku. Ogólnie historia ciekawa, jednak zbyt wiele jest nieścisłości, czy zwyczajnego braku porządnego przygotowania do tematu. Jeśli przymkniemy oko na te niuanse to otrzymamy powieść z mocno nadanym tempem i zaskakującym zaskoczeniem. Polecam przeczytać samemu i ocenić.

• Przeczytane 2020
  • Remigiusz Mróz