Lekcja hiszpańskiego 2

Muza
2021-10-06
2021-10-06
Literatura polska

Znowu nie wiem co myśleć...
Z jednej strony, dobrze i lekko się czyta, a z drugiej mam wrażenie, że nie wydarzyło się nic przełomowego.
Taka o, lekka historia, bez większego morału.

Znowu nie wiem co myśleć...
Taka o, lekka historia, bez większego morału.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej. Polecam

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej. Polecam

“Lekcja hiszpańskiego 2” to kontynuacja losów Adrianny i Maksa. Książka zaczyna się wspomnieniami Maksa, dzięki temu krótkiemu rozdziałowi możemy zobaczyć przyjazd Adrianny i jej początki w Ahorze oczami mężczyzny. W tej części dostajemy trochę więcej informacji o życiu i przeszłości Maksa. Wiemy już, co się stało z jego rodzicami i jak to wpłynęło na jego psychikę.

Maks pomimo swoich problemów stara się pomóc Adriannie jak tylko może. Zawsze jest obok niej, wspiera ją w trudnych chwilach, a także pociesza. Ta relacja nie należy do łatwych, bo oboje mają trudne charaktery. Jednak ta dwójka zapewnia świetną zabawę czytelnikowi.

Małecka mimo rozwodu cały czas zmaga się z problemami, które funduje jej były mąż. Jakub nie potrafi pogodzić się z tym, że Ada jest wolna i niezależna od niego. Postanawia zabrać jej prawa rodzicielskie, chce odciąć ją od córki, a tym samym pozbawić jej tego, co dla niej najcenniejsze.

Ada jest psychicznie wykończona, ciągłe smsy i telefony od exa utrudniają jej normalne funkcjonowanie. Dodatkowo nocami śnią jej się koszmary, które są wspomnieniami z życia jakie wiodła z mężem. Na szczęście ma ona wokół siebie ludzi, którzy ją kochają i wspierają.

Do słonecznej Hiszpanii wpadną w odwiedziny Paula i Magda czym sprawią świetną niespodziankę przyjaciółce. Ada zrozumie, że pomimo całej tej beznadziei są ludzie, na których może liczyć, bo oni ją kochają i cały czas wspierają.

Oczywiście nie zabraknie tutaj dobrej zabawy, wina, imprez, muzyki i pysznych dań serwowanych przez Maksa i Pablo. Ahora stanie się dla Ady bezpieczną przystanią, z którą trudno będzie się pożegnać.

Tym razem dostajemy trochę wspomnień z życia Adrianny, kiedy była singielką. Dowiadujemy się, że była wokalistką w zespole oraz mamy okazję dowiedzieć się jak szaloną i pewną siebie dziewczyną była zanim związała się z Jakubem.

Książka jest świetna, bardzo szybko się ją czyta. Pokochałam duet Ada&Maks i jestem ciekawa jaki finał będzie miała ta historia. Wiem, że trzecia część jest dostępna na Wattpadzie i na pewno po nią sięgnę, bo nie wytrzymam z tą niewiedzą.

Wszystkim polecam przeczytanie tej serii, bo naprawdę warto. Dobry humor, ciekawa fabuła i bohaterowie z ognistym temperamentem – dla mnie sztos.

Maks...

Przeczytałam drugą część i brakuje mi słów.
Rewelacyjna. Uważam, że dobre książki powinny mieć obowiązek być napisane w wersji papierowej.
Czekam na kolejną część.

Przeczytałam drugą część i brakuje mi słów.
Czekam na kolejną część.

"Lekcja hiszpańskiego 2" to kontynuacja losów Adrianny, młodej kobiety, która po trudnych przejściach próbuje uporządkować swoje życie i zacząć wszystko od początku. W tej części możemy więcej dowiedzieć się co działo się w małżeństwie Adrianny, a nie było one łatwe. Autorka porusza trudny temat przemocy fizycznej, psychicznej jak i seksualnej, dzięki czemu możemy przekonać się jak wiele musi znosić ofiara. I tak jak w pierwszej części, tak i teraz jestem pod wrażeniem Maksa, tego jak potrafił wspierać Adriannę, jego poczucia humoru i spojrzenia na świat. Trochę dziwiło mnie to, że Adriannie zdarzało się wypominać mu, że jest młodszy i można to było odebrać jako barierę nie do przeskoczenia, a przecież to tylko cztery lata różnicy, tak więc tyle co nic. Tym bardziej, że Maks, kiedy wymagała tego sytuacja okazywał się dojrzałym i mądrym facetem. Delikatną rysę na wizerunku Maksa można było dostrzec w ostatnim rozdziale, ale to i tak nie zmienia mojego zdania o mężczyźnie. Wciąż również uwielbiam ekipę z restauracji, jak i przyjaciół Adrianny, ponieważ tacy ludzie to skarb i trzeba ich doceniać. Książka kończy się tak nieoczekiwanie i w tak emocjonującym momencie, że już nie mogę doczekać się jej trzeciej części. Gorąco polecam!

Aleksandra Pakuła „Lekcja hiszpańskiego 2”

Różne oblicza miłości

Adrianna doświadczyła wiele cierpienia i bólu od byłego męża. On nie daje jej zapomnieć i ponownie puka do drzwi. Robi wszystko, by kobieta wróciła do niego z podkulonym ogonem. Koszmar powraca. Czy uda się Adriannie przeciwstawić i rozpocząć nowe, lepsze życie? Czy miłosna przygoda z Maksem ma szansę na udany związek?

🇪🇸

Wydawać, by się mogło, że miłość uskrzydla. Ale jest też taka, która niszczy ci życie. Aleksandra Pakuła napisała kontynuację, w której mowa o przemocy fizycznej i psychicznej oraz toksycznej relacji między dwojgiem ludzi. To trudny temat, lecz bardzo współczesny. I cieszę się, że autorka podjęła się tego wyzwania. 👏

Zachęcam do przeczytania, bo powieść jest z przesłaniem. Nie należy się poddawać — pamiętajcie o tym. 🙂

Czy czytacie książki, które poruszają poważne problemy?

Aleksandra Pakuła „Lekcja hiszpańskiego 2”

Różne oblicza miłości

Dzisiaj zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książkę autorstwa @aleksandra_pakula_ pt. "Lekcja Hiszpańskiego 2".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Grzeszne książki

Pamiętamy losy naszej bohaterki Adrianny z pierwszej części książki. W drugiej części mamy przedstawione dalsze losy naszych bohaterów z pierwszego tomu lektury, których osobiście byłam bardzo ciekawa.

Ada nadal jest rozdarta pomiędzy gorącą relacją z Maksem a toksyczną relacją z byłym, psychopatycznym mężem Jakubem, który nie odpuszcza, tym razem chce odebrać Adzie prawa rodzicielskie do ich córki Klary...

Uderza to w kobietę ze zdwojoną siłą. Bohaterka ledwo uporała się z demonami przeszłości, a już czekają na nią następne. Dramatyczna przeszłość powraca do Ady w koszmarach sennych. Czy Maks okaże się lekarstwem na demony przeszłości kobiety?

Maks sam dużo przeszedł w życiu i przez to, że jest taki jaki jest, kobiety traktuje dość obcesowo. Zmienia się, gdy na jego drodze staje Ada, która chcąc zarobić pieniądze na życie, pomaga w restauracji u swojego wujka Aureliusza w Hiszpanii. Czy relacja z Adą odmieni go? Czy jej pomoże uporać się z bolesną przeszłością mimo, iż jest wg. niej "dzieciakiem"?

Jakie konsekwencje po powrocie do Polski poniesie Ada w walce o córkę? Czy ją wygra? Czy Maks zdąży wyznać Adzie miłość? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Dawno nie czytałam książki, która zostawiła we mnie tyle emocji po przeczytaniu jej. Patrząc na to, ile Adrianna musiała przejść przez Jakuba chciało mi się 😢. Muszę przyznać, że postać Jakuba jest stworzona doskonale, jego cechami charakterystycznymi są: obsesja na punkcie Ady, przemoc, która wyraźnie sprawia mu przyjemność.
Postać Adrianny na naszych oczach przeszła metamorfozę, jednak Jakub znów zaburza jej spokój, aż się boję co jeszcze wymyśli BY JĄ SKRZYWDZIĆ.
Maks też przeszedł na naszych oczach przemianę wewnętrzną i bardzo pomógł Adzie w walce o siebie.
Autorka aleksandra_pakula_ doskonale ukazuje nam w swojej książce dramat bohaterki, która jest dotknięta przemocą fizyczną oraz psychiczną przez byłego męża. Wielkie 👏 dla aleksandra_pakula_ za obie książki, które ukazują nam czytelnikom ból, przemoc byłego męża, demony przeszłości i miłość oraz przyjaźń. Mam nadzieję, że ukaże się 3 tom książki w wersji papierowej, na który czekam 😉🔥.

P. S. Myślę, że żadna z kobiet nie powinna przechodzić tego co Ada. 😔 Niestety wiele kobiet boi się powiedzieć głośno NIE SWOIM OPRAWCOM, BO MOŻE SIĘ ZMIENI, MOŻE COŚ MU SIĘ PRZESTAWI I BĘDZIE JAK DAWNIEJ, OTÓŻ NIE, BO BĘDZIE JESZCZE GORZEJ. PRZEMOC TO JEST PRZEMOC LEPIEJ NIE BĘDZIE, DLATEGO NIE BÓJMY SIĘ POPROSIĆ O POMOC PRZYJACIÓŁ CZY RODZINY.

Z CAŁEGO SERCA POLECAM KSIĄŻKĘ 😉.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Grzeszne książki

Ada...

"Ta książka to głos kobiet, które nigdy go nie mogły mieć."
---------------------------------
Kontynuacja dalszych losów Ady. Po zaskakującym zakończeniu pierwszej części, gdzie Ada dowiaduje się, że Jakub chce jej odebrać wszelkie prawa rodzicielskie, traci wolę walki..., później jednak zmienia zdanie i zaczyna walczyć.
W tej części poznajemy również przeszłość Maksa, to jak zginęli jego rodzice i to czemu nie przepada za swoim byłym przyjacielem Ramiro. Ada po tym jak dowiedziała się o przeszłości Maksa, postanowiła wyznać mu też całą prawdę o byłym mężu. W późniejszym czasie o swojej sytuacji informuje też chłopaków z Ahory.
Magda i Paula, aby wesprzeć i spędzić miłe chwile z Adą przylatują do Hiszpanii.
Niestety dobry czas minął i przyszedł czas, że Ada musiała wrócić do Polski..

Polska Święta, Ada spędza je z bliskimi, nie ma niestety Klary bo spędza je z ojcem. Po świątecznym czasie wypadają urodziny Pauli, które odbywają się w dawnym klubie, gdzie Ada kiedyś śpiewała.
A w nowym roku, niestety dojdzie do spotkania panów Jakuba i Maksa.
Czas powrotów Maks i Aureliusz muszą wrócić, a po tym jak ich Ada odwiozła i chce wrócić nie może odpalić samochodu i zamawia ubera, ale nie dojechała tam gdzie chciała bo.....

Czy Ada będzie miała prawa rodzicielskie?
Jakie będą relacje Ady i Maksa po tym jak ona wróciła do Polski?
Kogo spotka Ada w klubie na urodzinach Pauli?
Jak zareaguje Jakub na Maksa?
Co jeszcze przydarzy się Adzie?

Jeszcze lepsze zaskakujące zakończenie, niż w pierwszej części. Ta książka jest bardziej emocjonalna. Ukazuje bardziej co musiała przejść Ada, i czytając sceny z przeszłości płakałam..😭
Nie mogę zrozumieć jak ktoś kto mówi że kocha może tak traktować ukochaną..
Polecam każdemu przeczytać, żeby zobaczyć jak nie powinno to wyglądać, i jak ktoś kto jest na miejscu Ady nie bał się uwierzył w Siebie i poszukał pomocy.

A po takim zakończeniu, to trzeba na pewno przeczytać następna część 😉

"Ta książka to głos kobiet, które nigdy go nie mogły mieć."
---------------------------------
W tej części poznajemy również przeszłość Maksa, to...

"Lekcja hiszpańskiego 2" to kontynuacja losów Adrianny, która spędziła lata u boku przemocowego męża, a teraz zaczyna wszystko od nowa jednak on nie zamierza jej tego ułatwiać. Wręcz przeciwnie.

Pierwsza część pomimo czasem dość długich opisów przypadła mi do gustu, jednak tutaj troszkę się rozczarowałam. Książka ma ponad 400 stron, jednak główny wątek, który najbardziej mnie interesował po zakończeniu pierwszego tomu, został jedynie przepleciony pomiędzy relacje Ady z Maksem, posiłki, codzienne spędzanie czasu itd. Sytuacja z byłym mężem i opieki nad Klarą była jedynie gdzieś w tle. Czytało się dość szybko i przyjemnie, jednak spodziewałam się czegoś więcej. Mimo to książki te jako całość są z pewnością ciekawą historią i zdecydowanie chce wiedzieć jak się ona zakończy. Oczywiście drugi tom ponownie zostawia nas w zawieszeniu, więc nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kontynuację, by poznać zakończenie tej historii. Mocno kibicuje Adzie i Maksowi, jak pewnie wiele z Was czytających tę serię, a Jakuba.. No cóż zamknęła bym w jakiejś piwnicy najchętniej 😂 Mam nadzieję, że trzeci tom rozwali system i autorka zakończy te serię z przytupem.

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Lekcja Hiszpańskiego 2
Autor: Aleksandra Pakuła
Wydawnictwo: Muza / Akurat

Ogromnie dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Ta dedykacja dla wszystkich kobiet od autorki jest przecudowna:
“Tę książkę dedykuję wszystkim kobietom, którym tak jak Adriannie nikt szczerze nie powiedział tych słów:
Jesteś piękna, taka jaka jesteś!” te słowa chce usłyszeć każda kobieta. A wiecie ja nigdy takich słów nie usłyszałam. I to jest straszne, że mężczyźni nie potrafią nas kochać za to jakie jesteśmy.

Wiecie co strasznie mi trudno pisać tę recenzje bo dalej emocje we mnie buzują, ręce mi się trzęsą a łzy nie chcą przestać płynąć. Ta książka to wulkan emocji i to ogromny. Ile ta kobieta musiała przejść. Jestem ogromnie poruszona tą częścią jak w pierwszej doznałam szoku tak tutaj moje serce chciało wyskoczyć.

Kochani ta książka to życie. Jak wiele kobiet jest w podobnych sytuacjach i nie potrafią się odezwać i walczyć.

Nie chce wam zdradzać fabuły bo zachęcam was serdecznie do przeczytania tej książki jak i pierwszej części. Główna bohaterka to Adrianna, która niestety się załamuje po tym jak jej były mąż odbiera jej córkę i chce jej odebrać prawa rodzicielskie. A wiecie co to znaczy dla kobiety, kiedy traci się najważniejszą osobę która kocha nas nad życie. Ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Cały czas sama się boję, że kiedyś będę w podobnej sytuacji i ktoś będzie chciał zabrać mi moje szczęście. Nasza bohaterka ma wsparcie w postaci Maksa. Mężczyzna pociesza ją i motywuje do działania. To jest piękne i wiem, że mając takiego przyjaciela można wiele, bo kobieta dostaje wtedy skrzydeł.

Nasza główna bohaterka musi przejść naparwdę wiele ale muszę wam powiedzieć, że jestem z niej ogromnie dumna, że potrafiła pomimo tylu zadanych ciosów podnieść głowę i iść do przodu dalej.

Dużo emocji, łzy i złość to towarzyszyło mi przez cały czas czytając książkę. Jestem ogromnie wdzięczna autorce za napisanie tak wspaniałej historii z przesłaniem.

Słowa to za mało aby opisać fenomen tej książki. Serdecznie polecam każdej kobiecie przeczytać tę historię. Wiem, a właściwie się domyślam, że będzie kolejny tom na który czekam z utęsknieniem.

Aleksandra Pakuła - strona autorska
Wydawnictwo MUZA SA

#recenzja #aleksandrapakula #wydawnictwomuza #wydawnictwoakurat #czytamlegalnie #lekcjahiszpanskiego2 #kochamksiazki #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Lekcja Hiszpańskiego 2
Autor: Aleksandra Pakuła
Wydawnictwo: Muza / Akurat

Ogromnie dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Ta dedykacja dla wszystkich kobiet od autorki jest przecudowna:
Jesteś piękna, taka jaka jesteś!” te...

• Od wydawnictwa

Aleksandra Pakuła Lekcja hiszpańskiego 2 Zobacz więcej