300 ekosposobów na szkodniki i choroby

Okładka książki 300 ekosposobów na szkodniki i choroby Zbigniew Przybylak
Okładka książki 300 ekosposobów na szkodniki i choroby
Zbigniew Przybylak Wydawnictwo: Gaj, Wydawnictwo Gaj Seria: Tradycyjny Ogród Ekologiczny poradniki
poradniki
Tradycyjny Ogród Ekologiczny
Gaj, Wydawnictwo Gaj
2020-04-01
2020-04-01
ogród ekologiczny ogród ekologiczne ogrodnictwo

300 ekosposobów na szkodniki i choroby autorstwa Zbigniewa Przybylaka to pierwszy tom serii Tradycyjny ogród ekologiczny wydanej przez Wydawnictwo Gaj.

W tym tomie, podobnie jak w pozostałych częściach serii, poznajemy tajniki uprawy ekologicznego ogrodu, czyli żyjącego w zgodzie z natura. Przestrzegając 10 przykazań tradycyjnego ogrodu mamy szansę na zdrowe plony i bujną roślinność na naszym skrawku ziemi. W kolejnych rozdziałach książki autor przedstawia zalecenia uprawowe, które pozwalają na ograniczenie chorób i żerowania szkodników roślin uprawnych. Wszystko to przedstawione w formie tabelek, rysunków, gotowych schematów. Autor przedstawia zalety płodozmianu, upraw współrzędnych, korzystnego sąsiedztwa roślin.
300 ekosposobów na szkodniki i choroby, to podobnie jak pozostałe części serii Tradycyjny ogród ekologiczny, lektura obowiązkowa dla osób, które chcą mieć zdrowe warzywa i owoce.

IG malagasylwia

„300 ekosposobów na szkodniki i choroby” jest pierwszą częścią cyklu Tradycyjny Ogród Ekologiczny autorstwa Zbigniewa Przybylaka.
Poradnik jest o tym, w jaki sposób prowadzić ogród, by zapobiegać pojawianiu się szkodników i chorób grzybowych bez użycia środków chemicznych, w jaki sposób rozplanować położenie roślin by wzajemnie chroniły się przed nimi, a także wspierały swój rozwój.
Niestety próżno szukać w niej przepisów na naturalne opryski, gdy już coś zaatakuje nasz ogród, trochę szkoda. Zdjęcia mogłyby być lepszej jakości, wiele z nich jest dość ciemnych, co nie wpływa pozytywnie na odbiór książki.
Wprawdzie książka wydana pięknie nie jest, ale zawarta w niej wiedza jest warta tego, by po nią sięgnąć. Polecam.

IG malagasylwia

• Tato Stasio
  • Z polecenia do kupienia ...
  • A te chcę sobie kupić
  • Przeczytane w 2021