Prządki Księżycowe

The Moon-Spinners
83-207-1346-3
romans
villi

Dwudziestoletnia Angielka Nicole postanawia spędzić swój urlop na Krecie, w odludnej wiosce Agios Georgios. Nie przypuszczała, że dzika sceneria wyspy stanie się tłem niebezpiecznej przygody, w którą dziewczyna zostanie mimo swojej woli wmieszana. Szybki rozwój wypadków wymaga od Nicoli zimnej krwi i odwagi, stawką bowiem jest ludzkie życie.

betsy | 2018-04-10
Przeczytana: 1982 rok

Ulubiona książka mojej młodości. Po niej zapragnęłam pojechać do Grecji, co w głębokiej komunie było prawie niemożliwe i udało mi się dopiero wiele lat później.

Dorotka_eu | 2016-02-29

Jedna z ważniejszych książek mojej młodości. Nie wiem, dlaczego tak bardzo podziałała na moja nastoletnią wówczas wyobraźnię, ale czytałam ją wielokrotnie i zabierałam na wszystkie kolonie i obozy, jakby miała zapewnić mi bezpieczeństwo.

Danuta | 2018-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książka tzw. przygodowa, czytana w dzieciństwie, teraz przeczytana po raz nie wiem który. Po paru latach pamiętam z treści tak mało, że wracam by przypomnieć sobie o co chodziło i co mi się w niej podobało :-).

Anna | 2012-09-08

Książka, do której non stop wracam. Ma swój ciepły klimat (pięknie opisana Kreta), ciekawie opisaną zagadkę kryminalną i to, co najważniejsze - główna bohaterka zupełnie niespodziewanie spotyka miłość.

Kasia_Edi | 2010-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Cudowna książka do której wracam co roku.

Sympatyczne, ale już niedzisiejsze.

MagdalenaZ | 2018-06-10
Przeczytana: listopad 2006
Ewa | 2017-05-03
zdomukowalska | 2016-08-05
CorpoAnt | 2015-07-30

Weekend na Krecie

Ponoć Kreta jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, jakie wybierają Polacy. Może to prawda, może nie, jedno jest pewne: Kreta to piękna wyspa. Dla tych, którzy planują wakacje na Krecie lub dla tych, którzy po prostu chcieliby się przenieść myślami w to rozgrzane słońcem miejsce, polecamy 8 książek, których akcja toczy się w tej części Grecji.