Ostatnie lato

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dag, córka Kasi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
83-7023-002-4
powieść polska
Jola_St

Kontynuacja powieści "Dag, córka Kasi".

źródło opisu: Opis autorski

Agnieszka | 2013-07-13
Przeczytana: 24 lipca 2013

Powieść "Ostatnie lato", jest odrębną częścią całości, opowiada o dalszych dziejach bohaterki książki "Dag, córka Kasi".
Dagmara jako nieślubne dziecko przeżywa trudne dzieciństwo. Wysłana do Ameryki jeszcze jako dziecko nie ma lekko, ale dzięki swemu uporowi skończyła dobrą szkołę i zarobiła na dalsze lepsze życie.
Książka "Ostatnie lato" zaczyna się od momentu gdy Kasia wychodzi za pierwszego sekretarza poselstwa w Paryżu. Tam zostaje u boku męża, choć nie jest z nim szczęśliwa. Wraz z Jerzym wracają do Polski gdzie toczy się wojna. Rodzi się ich syn Paweł. Trudne czasy nie pomagają im w małżeństwie. Oddalają się od siebie z każdym dniem coraz bardziej. Dagmara spotyka się z dawnym przyjacielem Andrzejem, jest mu coraz bliższa...
Pierwsza powieść jak dla mnie ciekawsza, ale czasem też fajnie poczytać o trudnych czasach wojny.

Ella48 | 2016-05-23
Beata | 2015-05-08