Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku

Okładka książki Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku Dobromiła Agiles
Okładka książki Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku
Dobromiła Agiles Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wydawnictwo Kobiece
2023-05-17
2023-05-17
magia czary wiedźma poradnik

Ostatnio bardzo pochłania mnie zdobywanie wiedzy na temat różnych rodzajów czarownictwa. Tym razem postanowiłam sięgnąć po książkę na temat magii naturalnej. Niesamowicie interesuje mnie ten odłam i naprawdę wiele przydatnych informacji przyswoiłam dzięki lekturze książki Dobromiły Agiles.

Dzięki książce posiądziecie wiedzę o zajęciach czarownic w trakcie każdej z pór roku. Przykładowe zaklęcia i rytuały na wszystkie sezony, dotyczące wielu sfer życia codziennego. Autorka opisała nieco historii sztuki magii naturalnej, która naprawdę jest w stanie zainteresować czytelnika. W książce znajdują się również instrukcje jak postępować gdy chcemy zaprosić do magicznej współpracy konkretny żywioł, wraz z dokładnym opisem ich charakterystyki. W dodatku dużo w niej fragmentów o magii kuchennej, ziołolecznictwie i medytacji w ruchu. A może chcecie się dowiedzieć co nieco o żywiołakach? Jeśli interesuje Was którykolwiek z tych tematów to te i wiele innych znajdziecie w powyższej książce. Nie znajdziecie w niej jednak nieistotnych, zapychających i mylących informacji. Autorka przelała na papier jedynie potrzebną i niesamowicie interesującą wiedzę.

Bez względu na to czy jesteście blisko świata magii, czy może jest on Wam zupełnie obcy, zachęcam Was do regularnych spacerów w celu aktywności fizycznej jak i kontemplacji otaczającej nas pięknej przyrody. Otaczający nas świat jest tak niesamowicie piękny, że ciężko mi jest wyrazić za to swoją wdzięczność. Mam nadzieję, że każdy z Was też potrafi to docenić.

Okropna. 2024 r.

Okropna. 2024 r.

Obok systemów magicznych posiadanych skomplikowane wzory do podążania, rozległy panteon i wytyczne religijne, Magia Naturalna Dobromiły Agiles miała być tą najbardziej praktyczną, bo czerpiącą z dawnych praktyk kulturowych i rytualnych ludów łączących się mocno z naturą i jej cyklami.

Jak pisze autorka, porzuciła w tej książce pomysł na łączenie wiary Słowiańskiej ze współczesnym czarownictwem eklektycznym jak zrobiła w swojej poprzedniej. Nie jest to jednak pozycja wolna od wszelkich naleciałości religijnych, ponieważ widać w niej wpływy wiccańskie.
Lekki styl pisania przywołuje uczucie spokoju i ciekawości wprowadzając w świat magii czerpiącej z tego co nas otacza.
Jednak mam kilka zastrzeżeń co do zawartych tu informacji. We wstępie Dobromiła Agiles ryzykuje stwierdzenie, że obrzędy i rytuały są dla człowieka bardziej naturalne niż zdobycze cywilizacji. W rozdziale o historii magii naturalnej możemy przeczytać, że prehistoryczni ludzie rozwijali praktyki w obrębie magii sympatycznej... jednak nie znajdujemy na to potwierdzenia.
Kluczem do rozwijania magii naturalnej mają być tylko dwie umiejętności- obserwacja i intuicja. Do tego autorka pisze o tym by nie korzystać z książek, bo wiedzę można uzyskać od istot duchowych. Choć nie zgadzam się z tymi informacjami i obawiam się, że mogą być one mylące, można tu znaleźć wskazówki dotyczące aktywności fizycznych.
Dowiemy się jak wpakować magię w kanapki dla dziecka, sprzątać w domu wiosną lub uprawiać seks latem...
Oprócz tego nieco o szamanizmie i animizmie związanym obrządkami z przedstawionymi przez Dobromiłę praktykami.
Całość książki ma nauczyć czarownicę podążać naturalną ścieżką, dlatego dostajemy spis narzędzi oraz oryginalne utworzone przez autorkę rozmaite ćwiczenia i medytacje. Pogłębienie więzi z naturą odgrywa najważniejszą rolę. Ukazano ją tu jako źródło nieskończonych pomysłów, wiedzy, i skarbów takich jak zioła. Im także poświęcono nieco miejsca w książce, by czarownica wiedziała jak z nich korzystać.
Przepisy na herbatki, maseczki i kremy są łatwe do zrobienia w warunkach domowych. Informacje tu zawarte raczej nie wymagają dużo pracy ani budżetu. Korzystamy z tego co dostępnie jest łatwo i dookoła nas w przyrodzie. Jak dla mnie książka do przeczytania raz, ale uważnie by przesiać dobrze informacje i zastanowić się jak my sami rozumiemy rzeczy tu zawarte. Osoby lubiące aktywności znależne od pory roku mogą tutaj poszerzyć swoje listy.

Przepiękna książka pełna wiedzy!
Napisana przystępnym, zrozumiałym językiem. W środku znajdziemy wiele rytuałów, które możemy odprawić w domowym zaciszu powodując, że magia pojawi się w naszym życiu.

Przepiękna książka pełna wiedzy!

Magia Naturalna 🪴 Przewodnik na cztery pory roku 😍

Pomijając cudna okładkę muszę Wam przyznać że książka mnie wciągnęła 🪴
Znajdziecie tutaj ogólne pojęcie magi naturalnej czyli zewnętrzne i wewnętrzne przemiany zachodzące w nas oraz w otaczającym nas świecie.
Poznacie dokładniej pojęcia jak Animizm i Szamanizm✨
Jakie są rodzaje magii✨
Jaka jest rola naszej intuicji oraz jak medytując, .afirmując możemy się rozwinąć ✨
Jak wygląda praca z Żywiołakami ✨
Ogólna rozpiska samych w sobie żywiołów ✨
Powietrze 🌼 źródło inspiracji
Ogień 🔥pasja i namiętność
Woda 🌼płodność i emocje
Ziemia🌼ukorzenienie i stabilizacja
Eter🌼piąty święty żywioł
Mamy tu świetnie rozpisane wszystkie pory roku, co możemy w nich robić, co rozwijać, znajdziecie tu świetne przepisy kulinarne 😍oraz przerobienie zadumy, wsparcie swojej odporności, rozwijanie siebie i świata wokół nas.
I przede wszystkim jak współdziałać razem ze zmianami Koła roku oraz jak zbierać energię i radzić sobie z przytłaczającymi nas rzeczami ✨
Piękna , będę często do niej wracać po inspiracje ✨

Magia Naturalna 🪴 Przewodnik na cztery pory roku 😍

Pomijając cudna okładkę muszę Wam przyznać że książka mnie wciągnęła 🪴
Poznacie dokładniej pojęcia jak Animizm i Szamanizm✨
Jakie są rodzaje magii✨
Jaka jest rola naszej intuicji oraz...

#reklama
#współpracareklamowa

Pięknie dziękuję za egzemplarz @wydawnictwo.kobiece

Nim przejdziemy do książki muszę Wam się wyżalić. Koci modele są okropnie wymagający 🙈 zwłaszcza jak są urodzonymi księżniczkami 🤣

#magianaturalna to przewodnik który obejmuje praktykę medytacji, pracę z ciałem czy snem. Znajdziemy też zaklęcia czy ziołowe remedium, które pozwolą zadbać m.in. o nasze ciało i zdrowie czy naszą przestrzeń.

Magia naturalna przybliża nam związek z naturą.

Jest to naprawdę ciekawa lektura, byłam jej bardzo ciekawa i jak nie lubię poradników, tak słowo magia mnie przyciąga.
Myślę, że jak ktoś chce się dowiedzieć sporo rzeczy o naturze i to jak na nas działa to jest to idealna pozycja

#reklama
#współpracareklamowa

Pięknie dziękuję za egzemplarz @wydawnictwo.kobiece

• Przeczytane w 2023
  • 📗 legimi
  • Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Może przeczytam

Dodaj cytat z książki Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku