Drugie imperium

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Cykl: Boże Monarchie (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
The Second Empire?
hawkwood, monarchie, fantasy

Akcja powieści rozgrywa się w czasach schizmy, wypraw Kolumba i upadku Konstantynopola i opowiada o losach żeglarza Hawkwooda. Na tle mechanizmów historycznych rzeczywistej historii Europy przedstawione są tajemnice Kościoła , głęboko ukryte przed oczami współczesnych. Mroźna, mroczna zima zaległa nad światem. Kościół Ramusiański systematycznie umacnia swoją władzę w Normanii, a jego siła i wpływy niemal dorównują nieistniejącemu od lat Imperium Fimbriańskiemu. Ale nawet niektórzy hierarchowie zaczynają powątpiewać w moralny sens działań Kościoła. Na wschodzie ostatnia armia Torunny zajmuje pozycje obronne u wrót stolicy. Na zachodzie król Abeleyn stara się zapanować nad wyniszczonym, pogrążonym w chaosie państwem. W starym porcie w Abrusio spoczywa w doku "Gabrioński Rybołów", który nareszcie wrócił z długiego rejsu. Z dumnej ekspedycji, która niemal rok wcześniej wyruszyła za ocean, została ledwie garstka uczestników. Nie są jednak sami: z dalekiego zachodu przybył z nimi nieproszony gość.

źródło opisu: okładka

kosz1 | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: luty 2016

Paul Kearney: cykl Boże monarchie - kilka osób tu się zacwhwycało, mi się po prostu podobało. Jak dla mnie ta seria to taka solidna robota, jednak bez tego czegoś, co podpowiada - o! to było genialne! Bardzo dobrze przedstawiona historia, konsekwencja fabularna, widać, że autor przemyślał to od początku do końca. Ale mi z początku bardzo przeszkadzały różne klisze z literatury, na szczęście im bardziej się wgłębiałem, tym mniej mnie raziły. Polecam!

Maciej | 2014-04-22
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Boże Monarchie smakują coraz lepiej :)

PR1234 | 2015-07-06
Przeczytana: 25 czerwca 2015