Okręty z zachodu

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Boże Monarchie (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Ships from the West
hawkwood, monarchie, fantasy

Od bitwy pod Armagedirem minęło szesnaście lat. Torunnanie i Merducy są teraz bliskimi sojusznikami, a świat z każdą chwilą staje się dziwniejszy i straszniejszy. Kościół Himeriański włada dwoma trzecimi kontynentu i stał się okrutną skorumpowaną teokracją, która dławi wszelkie niezależne myśli.

źródło opisu: okładka

kosz1 | 2016-10-27
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2016

Paul Kearney: cykl Boże monarchie - kilka osób tu się zacwhwycało, mi się po prostu podobało. Jak dla mnie ta seria to taka solidna robota, jednak bez tego czegoś, co podpowiada - o! to było genialne! Bardzo dobrze przedstawiona historia, konsekwencja fabularna, widać, że autor przemyślał to od początku do końca. Ale mi z początku bardzo przeszkadzały różne klisze z literatury, na szczęście im bardziej się wgłębiałem, tym mniej mnie raziły. Polecam!

Maad | 2011-04-29

Zakończenie nieco poniżej poziomu całości - nie jest słabe, ale nie tak dobre jak reszta trylogii.

PR1234 | 2015-07-06
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Według mnie najsłabszy tom w całej serii.

Maciej Horała | 2017-02-26
Quasar | 2016-02-10