Zbudź się Ferdynandzie

Cykl: Ferdynand Wspaniały (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kazimierz Mikulski

Nowe przygody Ferdynanda Wspaniałego. Ciekawe, zabawne, fantastyczne, nieprawdopodobne. Ferdynand staje przed sądem, szuka pracy w cyrku, żeby zarobić na zapłacenie grzywny - świadkiem jest Kaczor Donald. Ferdynand zostaje generałem, poszukuje utraconych guzików do munduru i nie chce mu się przyjmować defilady. Ferdynand bierze udział w polowaniu na zające, ma złotą trąbkę, pilnuje bigosu...

Nowe przygody Ferdynanda Wspaniałego.
Ciekawe, zabawne, fantastyczne, nieprawdopodobne.

Ferdynand bierze udział w polowaniu na zające,
ma złotą trąbkę, pilnuje bigosu myśliwskiego i nie używa strzelby.

Ferdynand stara się o pożyczkę w banku na zakup wymarzonego parasola, odwiedza hodowlę parasoli i zamierza chodzić po deszczu całymi godzinami.

Ilustrował Kazimierz Mikulski.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gorzka | 2016-04-24

Czuję się w obowiązku trochę obronić Ferdynanda, bo mimo całkiem wysokiej średniej gwiazdek, jedyna opinia figurująca przy książce jest dość krytyczna. O przygodach sympatycznego psa, czyta się inaczej będąc dzieckiem a inaczej będąc dorosłym. Dla mnie lektura przygód Ferdynanda była zdecydowanie o wiele bardziej zabawna w drugim, wspomnianym okresie niż w tym pierwszym. Być może dla młodej osoby słowa typu telepajęczarz użyte przez autora nie są nacechowane dowcipem a wydają się raczej dziwaczne, co może być mankamentem. Podobnie epizod bohatera stającego przed sądem, któremu godność zostaje przypisana podług kryterium wzrostu (wskutek czego Ferdynand do niskiego sędziego zwraca się: mały sądzie, a do wysokiego: wysoki sądzie) jest o wiele śmieszniejszy dla czytelnika starszego:). Młodym czytelnikom radzę nie zniechęcać się do Ferdynanda, który jest bardzo sympatycznym bohaterem i jakże uprzejmym. Być może za parę lat przy ponownej lekturze spojrzycie na niego łaskawszym okiem....

alina228 | 2012-03-16
Przeczytana: 02 października 2010

lEKTURA SZKOLNA JAK ZAZWYCZAJ ONE BYWAJĄ NUDNA , A KONIEC JAKI MOGŁO WYMYŚLIĆ KAŻDE DZIECK:(

Molinka | 2017-03-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane