Kochany zwierzyniec

zwierzęta opowiadania dla dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
2021-03-20
zwierzęta opowiadania dla dzieci

Książki Grabowskiego, któż ich nie czytał? Jeśli jest ktoś taki, to niech sięgnie po nie jak najszybciej. Nie jest ważne, że to książeczki dla dzieci. Przecież w każdym z nas zostało coś z dziecka. A panu Grabowskiemu w opisywaniu dziejów wszelkiego zywego stworzenia nikt nie dorówna! Super gawędziarz! Polecam.

Kochałam tę książeczkę całym sercem jako młoda dama :). Ukształtowała moje myślenie o zwierzakach, ciekawość ich świata. Cudowna, ciepła i bardzo ciekawa - tak ją wspominam po latach.

Jan Grabowski potrafi w ciepły i zabawny sposób pisać o zwierzętach.
Oto kilka historii:
- Metka - owieczka, którą po stracie matki wykarmiła suczka wierna. Owieczka trochę spsiała - potrafiła służyć, bawiła się kością, ganiała kury.
- Żoko - historia małpki. Żoko mieszkał przez pewien czas w domu, pośród różnych zwierząt. Polubił Krysię. Potem na wskutek choroby został...

• Dzieciństwo
  • Zwierzęta
  • 1k) historyjki o zwierzętach
  • Książki z dzieciństwa
  • Z dzieciństwa
  • 1j) opowiadania

Dodaj cytat z książki Kochany zwierzyniec