Nine. The Tale of Kevin Clearwater

Okładka książki Nine. The Tale of Kevin Clearwater T.M. Frazier
Okładka książki Nine. The Tale of Kevin Clearwater
T.M. Frazier Wydawnictwo: Ingram Spark Cykl: The King (tom 9) literatura obyczajowa, romans
The King (tom 9)
Ingram Spark
2019-06-13
2019-06-13
Romance Dark

No cóż będę się powtarzać, ale uwielbiam książki autorki, a serię King darzę ogromnym uczuciem, gdyż to od niej zaczęła się moja przygoda z twórczością Frazier. Z każdym kolejnym tomem utwierdzam się w przekonaniu, że ta moja miłość jest uzasadniona. I tak też było w tym przypadku.
„N9ne. Opowieść Kevina Clearwatera” to świetna książka, pozwalająca mi bliżej poznać brata Preppy’ego. A nie ukrywam gdy czytałam wcześniejsze części wzbudził moją niemałą ciekawość. Kevin przeszedł wiele w swoim życiu, wiele wycierpiał i musiał nauczyć się żyć ze swoimi demonami – co nie zawsze wychodziło mu najlepiej. Ale taki schemat już jest nam znany, gdyż każdy bohater stworzony przez autorkę ma za sobą wiele. Nie zmienia to faktu, że książkę czyta się jakoś mniej wciągająco. Absolutnie nie. Czyta się fantastycznie i ciężko się choćby na chwilę oderwać. Od samego początku mamy emocjonalną huśtawkę nastrojów. Już na pierwszych tronach dzieje się sporo. I choć są chwile „wyciszenia” to ma się wrażenie, że fabuła jakoś tak pędzi do przodu i nie może się zatrzymać. Mi się to bardzo podoba. Powieść zapewnia dużo wrażeń, pojawiają się ukochani bohaterowie z wcześniejszych części, dzięki temu jest jeszcze lepiej, ciekawiej, zabawniej, mroczniej i straszniej. ;) No ja jestem zakochana i zawsze będę polecać! :)

Świetna jak i wcześniejsze pozycje !! Historia wciąga od pierwszej strony. Wszystkie wątki świetnie tworzą całość. Jak zawsz bardzo ciekawie przewijają się powodzeni bohaterowie.

Serię King uwielbiam całym sercem. Kocham ją za styl pisarski, wartką akcję i niebanalnych bohaterów. Pierwsze cztery części były petardą, trzy części Preppiego już trochę spokojniejsze, Up in Smoke rewelacja, a zamykająca całą serię książka N9in czy utrzymuje poziom poprzedniczek? Według mnie nie, gdyż w tej części zwyczajnie wieje nudą. Bohaterowie zestawieni ze sobą na zasadzie przeciwieństwa, on bad boy, z nizin społecznych i z ogromnym bagażem fatalnych doświadczeń życiowych, ona z dobrego domu, ale w swoim młodym wieku też obarczona wieloma przykrymi doświadczeniami, nie przekonali mnie do siebie. Jak dla mnie ich relacja była mdła i płytka. Sam motyw hate-love był mało wyrazisty. Ja lubię kiedy w książce od emocji aż iskrzy, a akcja nie pozwala odłożyć książki ani na minutę. Tutaj tego brak. W książce też jest sporo absurdów, no bo jak przy hektolitrach wypitej wódki można zachować zdrowie i nie popaść w uzależnienie, a przyjmując na siebie grad kulek, dalej żyć? No cóż jest to fikcja literacka i trzeba pamiętać, że nie koniecznie tak może być w życiu prawdziwym. Generalnie można ją czytać osobno, ale lepiej będzie czytać chronologicznie wszystkie książki po kolei, aby wiedzieć kto z kim i dlaczego. Polecam.

kolejny niegrzeczny, z brudną przeszłością gość.. Kevin braciszek Preppego - może nie tak szalony, ale też oddany.. ciężkie dzieciństwo ukształtowało jego charakter, pewnego dnia.. poznał dziewczynę Banał nie? a jednak to zmieniło go na zawsze? a dziewczyna.. znikła i powróciła w najmniej spodziewanych okolicznościach.. to kolejna historia mówiąca o tym że ludzie ludziom zgotowali ten los a przyjaciół poznaje się w biedzie.

Oo super 8/10
Czyta się rewelacyjnie. Troszkę słabsza od poprzednich części, ale również bardzo fajna. Autorka potrafi utrzymać poziom. Wciąga, od pierwszych stron, tak że nie można się oderwać. Warto , naprawdę warto poświęcić czas dla całej serii. Po prostu mega.

Oo super 8/10

Ten rok zaczęłam z T. M. Frazier i oto przychodzę z kolejną książką autorki 😁

"Nine" opowiada o historii Kevina. Cofamy się kilka lat wstecz biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatniej części o Preppym. Młody, niesforny, zraniony przez świat i bliskich Kevin walczy o przetrwanie. Żył w przekonaniu, że może liczyć tylko na siebie. Nagła wiadomość o posiadaniu brata sprawia, że wszystko nabiera nowego sensu. Po latach do uporządkowanego już życia Kevina wkracza również Lenny. Doświadczona przez los dziewczyna staje się pionkiem w grze o wysoką stawkę.

Zazdrość, zawiść, zdrada i uczucie, które stopniowo się rozwija to już stałe elementy książek Frazier. Ciekawa akcja, dramaturgia i brawura. "Nine" to dobra pozycja jednak historia Kinga wywołała we mnie najwięcej emocji i pozostaje na szczycie rankingu twórczości autorki.

Ten rok zaczęłam z T. M. Frazier i oto przychodzę z kolejną książką autorki 😁

Książka ma to co lubię w takich książkach ale jednocześnie pojawia się wrażliwość i kompletnie nieprzewidziany przeze mnie motyw charakterologiczny tytułowego bohatera. Jasne jego starszy brat też miał przekichane ale Kevin Clearwater ma zupełnie inny pomysł na siebie, co dopiero wychodzi na ostatnich stronach. Ujęło mnie to ;) Poza tym podobało mi się to, że wreszcie bohaterowie są w podobnym wieku. Całość na 8+ ;)

Polecam.

Polecam.

Czasem oczywiste nie jest oczywistym. Każdy ma zapisaną historię życia. Jednak zawsze można zmienić jej bieg swoimi decyzjami.
Zawiść jest czymś nieopisanym. Nieokreślonym ale znaczącym. Sploty liny puszczają jednak zawsze da się je połatać. Trzeba tylko chcieć i na prawdę kochać.

Fajna cala seria, polecam.

Fajna cala seria, polecam.

• Przeczytane 2021

T.M. Frazier Nine. The Tale of Kevin Clearwater Zobacz więcej