Miłość

Okładka książki Miłość Tijan
Okładka książki Miłość
Tijan Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Crew (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Crew (tom 3)
Always Crew
Wydawnictwo Kobiece
2021-03-24
2021-03-24
2020-08-25
Sylwia Chojnacka

Zakończenie serii opowiada o życiu Bren i jej przyjaciół w Cain, członkowie jej ekipy studiują, ale to nie dla niej. Szuka swojej drogi, zastanawia się nad tym co chce w życiu robić, zauważa jak bardzo się zmieniła, dojrzała. Poznaje sama siebie. Konfrontuje się z własnym ojcem, zaczyna nową pracę, w której dobrze się czuje. Zaczyna układać sobie życie i .... bum kolejne problemy. Życie Bren i jej rodziny nigdy nie będzie spokojne, nowi wrogowie, nowi przyjaciele. W tej części więcej dzieje się także u Jordana i Tab, a także u Zellmana.

Super seria , dowiadujemy się tu więcej o Bren , siostrze Channinga i jej ekipie. Serie czyta się szybko i jest intrygująca . Autorka dała nam ty wiele emocji i akcji . Polecam .

Świetna ksiazka, polecam.

Świetna ksiazka, polecam.

trzecia część przygód ekipy wilków.. Bren po tym jak wyszedł jej ojciec znów zamknęła się w sobie.. Channing załatwił jej pracę, by tam mogła trochę wyrzucić swoje emocje.. tylko czy na pewno to dobre miejsce dla Bren. czy ona znowu nie wpakuje się w kłopoty? Cross otacza ją prawdziwą miłością, ale czy to pomoże? uwielbiam te ekipy, choć jest to historia młodzieży i studentów przypadła mi do gustu.

Dzień dobry Wszystkim!

Jak się macie? Co czytacie?

Ja teraz czytam książkę "Topielice" pisarki @sylviawilczynska, która poprosiła mnie o recenzję jej książek, więc właśnie się zabrałam za jedną z nich i powiem Wam, że jest dobrze 😁 Więcej Wam nie zdradzę 😜 A tak to jakieś obowiązki i relaks, obowiązki i relaks 😁 Miłego! 😁

⭐RECENZJA⭐

Wszystko zaczyna się zmieniać w życiu Bren. Kobieta zakochała się, a nigdy tego nie planowała. Relacja z bratem wraca na światło dzienne. Cała jej ekipa poszła do college'u, a Bren nie wie jaką drogę chce obrać. Jak potoczy się jej życie?
🥱
"Miłość" to zwieńczenie trylogii "Crew". Tak jak poprzednie dwa tomy "Ekipa" oraz "Księżniczka" nie podobały mi się, tak i ta powieść kompletnie mnie nie porwała. Gałki oczne bolą mnie do teraz przez ciągłe przewracanie nimi. Stwierdzam, że jestem już za stara na powieści młodzieżowe. Po prostu głupota głównych postaci, ich podejście do życia, dobijało mnie 🤦🏻‍♀️ No nie mam siły na takie coś już 🤷🏻‍♀️ Nawet ostatnio pisałam Wam, że naprawdę chyba jestem za stara na takie książki, przy recenzji "Zauroczona, zwariowana, zakochana". Cieszę się tak naprawdę, że to już koniec tej serii i mogę o niej zapomnieć. Ba! Mogę udawać nawet, że jej nie czytałam 😅 Bo tak naprawdę nie ma czego wspominać po niej 😅 Kosmos, nie? Bohaterów nie polubiłam, byli irytujący, wredni, wywyższający się... No po prostu szkoda gadać 🤦🏻‍♀️ Osłabiali mnie na każdym kroku. Mogę powiedzieć, że historia kompletnie bez szału. Już gdzieś takie coś czytałam i dlatego po prostu się nudziłam 🤷🏻‍♀️ Na szczęście dzięki dość fajnemu stylowi pisarki, powieść czytało mi się w miarę szybko i ze strony na stronę, cieszyłam się, że jestem bliżej końca 😅 Osobiście nie polecam Wam tej książki, jak i całej serii. Jak dla mnie szkoda na nią czasu 🤷🏻‍♀️ Jestem przekonana, że na rynku wydawniczym jest o wiele więcej lektur, które są warte uwagi. Ta niestety nie jest 😒
Pe. eS. @agakruczek1985 dzięki za wspólne czytanie i wspieranie mnie w tym ciężkim boju! 😁
🥱
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece 🖤

Dzień dobry Wszystkim!

Jak się macie? Co czytacie?

⭐RECENZJA⭐

Wszystko zaczyna się zmieniać w życiu...

Fajna pozycja, ale jakoś mocno mnie nie porwała...

Fajna pozycja, ale jakoś mocno mnie nie porwała...

„Miłość” to trzeci i zarazem ostatni tom cyklu „Crew” od Tijan. I choć cała seria mi się ogólnie podobała, to jednak uważam, że są to najsłabsze książki autorki. Już przez pierwsze tomy dość ciężko było mi przebrnąć, i tutaj nie było inaczej. Wciąż miałam wrażenie, że historia jest dość chaotyczna i czasami gubiłam się w tym co czytałam. Nie zmienia to jednak faktu, że Tijan do dalej jedna z moich ulubionych autorek, a po jej książki mogę sięgać choćby w ciemno.

I w tym tomie nasi bohaterzy nie mogą narzekać na nudę (my zresztą też nie :D). Autorka stworzyła pełną zwrotów akcji historię, gdzie nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje. I jak już wspomniałam, dla mnie było trochę chaotycznie i czasami trudno było mi się połapać w niektórych sytuacjach, niemniej jednak wszystko śledziłam z całkiem dużym zainteresowaniem. Bo tak właśnie działa na mnie twórczość autorki, każda książka bardzo wciąga, a od czytania naprawdę trudno się oderwać.

Bardzo podoba mi się to, co łączy Ekipę Wilków. To jak bardzo lojalni wszyscy są wobec siebie, to że co by się nie działo stoją za sobą murem, na dobre i na złe. Myślę, że większość z Nas chciałaby mieć takich przyjaciół. Dorosłe życie w jakie powoli wkraczają przyniesie im nowe problemy, z którymi będą musieli sobie poradzić, na szczęście mają jeszcze wokół siebie ludzi, którzy na pewno im pomogą. Związek Bren i Crossa, nie jest czymś co wychodzi na pierwszy plan, w sumie cała historia skupia się na intrygach i tajemnicach, które nieźle namieszają nie tylko w życiu Ekipy ale i innych osób. Relacja tej dwójki to raczej drugorzędna sprawa.

„Miłość” kończy ten cykl, i choć w ogólnym podsumowaniu seria mi się podobała, to raczej nie będę tęsknić za bohaterami. Jeśli lubicie książki gdzie to młodzi ludzie są bohaterami historii, gdzie akcja nie zwalnia nawet na chwilę, że dzieje się tyle, iż czasami może to czytelnika przytłoczyć to myślę, że książki Tijan idealnie się wpasują.

Jestem fanką twórczości Tijan. Fallen Crest mi się podobało, ale to seria Crew zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.

A ostatni tom to już w ogóle wypada najlepiej. Muszę przyznać, że czytało mi się go najlepiej ze wszystkich. Towarzyszymy ekipie Bren podczas studiów - ona sama ich się nie podjęła, ale znajduje pracę, w której z pewnością będzie potrafiła się odnaleźć.

Brakowało mi tutaj tylko trochę chłopaków - Jordan'a i Zellman'a. Dobra, ten pierwszy nawet często się pojawiał, ale ten drugi poszedł trochę w odstawkę, choć miał swój moment, dzięki któremu naprawdę go polubiłam, bo przestałam go widzieć jako tylko grupowego śmieszka.

To, co łączy Cross'a i Bren z pewnością jest rzadko spotykane - to naprawdę bratnie dusze, które rozumieją się bez słów. Wystarczy spojrzenie i już wiedzą, o co chodzi. Choć mam wrażenie, że seksualnie to są od siebie za bardzo uzależnieni. Seks oczywiście został tu też przedstawiony jako sposób na ucieczkę od mrocznych myśli, ale to chyba już cecha charakterystyczna twórczości Tijan.

Nie brakuje tutaj akcji, zagadek, błędów młodości oraz śmiechów. Dla mnie Bren jest dość specyficzną postacią i niekoniecznie bym się z nią zaprzyjaźniła. Mogłabym ją tolerować, ale raczej nic więcej.

Podoba mi się też to, że Autorka nie rozwlekła historii bohaterów na X tomów, tylko zamknęła ją w trzech - przynajmniej taką mam nadzieję. Jako czytelnik jestem usatysfakcjonowana całością, a zakończenie sprawiło, że poczułam ciepło na sercu.

Czytało mi się bardzo dobrze i szybko. Pochłonęłam lekturę w jeden dzień. Narracja była prowadzona głównie z perspektywy Bren, czy Cross'a, ale Autorka dała dojść do głosu także pozostałym bohaterom, co było bardzo fajne.

Całą serię polecam - jak dla mnie wypada lepiej niż Fallen Crest.

„Nie twierdziłam, że czuję się nieszczęśliwa, po prostu byłam zagubiona. Należeliśmy do jednej ekipy, więc byliśmy na siebie skazani. Stworzyliśmy naszą grupę z konieczności, a potem nasze więzi się wzmocniły i stworzyliśmy rodzinę. Ekipy już nie istniały, ani tutaj, ani w Roussou. Zostały zabronione. Władze wygrały, więc kim teraz byliśmy?
Na pewno nie wojownikami. Już nie. Może wydawało się to dziecinne, ale ja wciąż żyłam w świecie przemocy. Dotarło do mnie, że tego potrzebuję.”

Co się dzieje z członkami ekipy po skończeniu liceum?
Jaki czeka ich los?

„Działał spokojnie, metodycznie, ale jednocześnie dało się wyczuć w nim jakąś zmianę. To samo czułam w swoim ciele – to wrażenie rozprzestrzeniało się we mnie, wywołało gęsią skórkę, ale to nie był strach. Raczej niepokój. Cross był naszym przywódcą. To ten sam facet, który powstrzymał nas, kiedy mieliśmy zaatakować Alexa Ryersona na szkolnym parkingu w Roussou. Ten sam facet, którego musiała powstrzymać cała grupa policjantów, kiedy zostałam aresztowana. A to, że teraz pali ubrania wzbudzało niepokój, który wywęszył nawet Jordan.”

„Miłość” to zakończenie trylogii Crew, w której poznajemy losy czworga przyjaciół Zellmanna, Crossa, Bren i Jordana. Byłam bardzo ciekawa, w którym kierunku autorka poprowadzi ich historię. Pierwszy tom podobał mi się bardzo, pochłonęłam go w ekspresowym tempie, drugi zaś początkowo mnie nudził, przez pierwsze 150 stron troszkę mi się ciągnęła i nie mogłam złapać tego czytelniczego bakcyla, co przy poprzednim tomie, ale dalej, gdy zaczęła się akcja, przeczytałam ją z prędkością światła i czułam niedosyt, dlatego z ogromnym zapałem capnęłam zakończenie tej opowiastki. Przeczytanie jej zajęło mi kilka dni, ale nie przez to, że książka była zła, o nie, była naprawdę dobra, szczerze mówiąc, lepszego zakończenia wymarzyć sobie nie mogłam. Dynamiczna akcja, intrygi i tajemnice w połączeniu z pięknym uczuciem i pożądaniem dają nam opowieść, którą pokocha się całym sercem. Autorka w iście mistrzowski sposób przelewa emocje na papier i wszystko to, co odczuwali nasi bohaterowie, odczuwałam i ja. W pierwszych dwóch częściach ta czwórka przyjaciół momentami była lekkomyślna, zbyt narwana i dość nieprzewidywalna, tu już po skończeniu liceum zaszła w nich zmiana, wydorośleli, zmieniło się ich postrzeganie na wiele spraw, ale przy tym nadal pozostali lojalnymi i odważnymi przyjaciółmi na dobre i na złe. Bardzo, ale to naprawdę bardzo się cieszę, że autorka zdecydowała się na większą ilość rozdziałów z punktu widzenia Crossa, oraz dała nam niewiele, ale jednak kilka Zellmanna i Jordana, chociaż nadal i tak w większości towarzyszyła nam Bren, co absolutnie mi nie przeszkadzało, bo naprawdę polubiłam tę dziewczynę, która nie miała w życiu łatwo.

Na tym zakończę moją recenzję, gorąco Was zachęcam do przeczytania trylogii Crew od Tijan. Jest to propozycja idealna dla czytelników oczekujących od lektury dynamicznych zwrotów akcji, narastającego młodzieńczego pożądania i fabuły, która wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Ja dzięki tej pozycji jeszcze bardziej pokochałam twórczość autorki. Daję jej zdecydowane 9/10.
Gorąco polecam!

Paula

Na pewno nie wojownikami. Już...

„Miłość” to już ostatni tom serii, moim zdaniem stanowiący jej idealne zwieńczenie. Wydawać by się mogło, że już mało czym autorka będzie w stanie zaskoczyć, a jednak ta książka uderza w czytelnika zupełnie inaczej niż poprzednie, zaskakując i wywołując naprawdę wiele emocji. Ma znacznie więcej, w najlepszy możliwy sposób, a ja, choć początkowo myślałam, że to niemożliwe, pokochałam twórczość Tijan jeszcze mocniej.

Już od pierwszych stron zostajemy maksymalnie wciągnięci w akcję, i autorka nawet przez chwilę nie pozwala odetchnąć, uderzając raz za razem zaskakującymi zwrotami. Tijan, w znany jedynie sobie sposób, gwarantuje mnóstwo emocji, nie bojąc się poruszać ciężkich tematów, dzięki czemu jej książki są czymś więcej, niż jedynie zwykłymi, banalnymi historiami. „Miłość” jest tego idealnym przykładem. Tijan zamyka tę serię emocjonalnym hukiem, który jeszcze na długo będzie dźwięczał mi w głowie. Sposób, w jaki ewoluuje historia ekipy Bren od pierwszego tomu jest naprawdę genialny, doskonale widać przemianę jaka zaszła w bohaterach, którą widać chociażby po tym, jakie decyzje podejmują i czym się kierują.

Tijan stworzyła przejmującą, ale także pełną napięcia i tajemnic historię, a bohaterowie tak bardzo zawładnęli moim sercem, że po przerzuceniu ostatniej strony poczułam smutek, że to już koniec. Z pewnością jeszcze nie raz wrócę do tej serii!

• Romans

Tijan Miłość Zobacz więcej