Dwie kostki cukru

2019-09-17
2019-09-17
9788381892056
opowiadania o miłości

Miłość to opowieść, pisze Autorka. Dla jednego miłość to stan pełen euforii, fajerwerków, pożądania; kogoś innego przytłacza jak płachta pokrzyw.
Dziewięć par, dziewięć historii.
Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kostkę cukru.

Dziewięć par, dziewięć historii.
Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kostkę cukru.

Zbiór opowiadań. Każde o miłości. Każde inne. Autorka przedstawia miłość widzianą z różnych perspektyw życiowych (trochę dramatu, trochę humoru, trochę psychologii). Lekkie pióro, trochę słownej ekwilibrystyki. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że są to historie zupełnie abstrakcyjne, gdzieś z pogranicza snu. Ale po głębszej analizie... nagle okazują się zupełnie zwykłymi, ludzkimi historiami. Dziwna, ciekawa antologia. Polecam.

Cudowne gorzko-słodkie opowiadania o miłości, bardzo prawdziwe i wzruszające

Cudowne gorzko-słodkie opowiadania o miłości, bardzo prawdziwe i wzruszające

Kto lubi dobry obyczaj, ten nie będzie zawiedziony. Kto przeczyta? Ten się chwali.

• Lit. polska
  • "Brakująca Litera" - niezależny konkurs literacki na polską Książkę Roku 2019

Dodaj cytat z książki Dwie kostki cukru