Moja dzika Syberia

Wydawnictwo: Psychoskok

Syberia jest powszechnie znaną krainą geograficzną w północnej Azji, wchodzi w skład Rosji. Zachwyca krajobrazami, ale również przeraża panującym tam klimatem. Na Syberię udało się dotrzeć autorce książki „Moja dzika Syberia” – Karolinie Kozioł. Stworzyła ona pasjonujący reportaż, w którym opisała swoje doświadczenia z podróży Koleją Transsyberyjską. Na początku relacji umieściła część...

Stworzyła ona pasjonujący reportaż, w którym opisała swoje doświadczenia z podróży Koleją Transsyberyjską. Na początku relacji umieściła część wprowadzającą, refleksyjną, gdzie można przeczytać m.in. o jej zamiłowaniu do wypraw:

„Miałam 16 lat, kiedy spakowałam plecak, włożyłam do niego marzenia, wystawiłam kciuk na drogę i złapałam pierwszego stopa przez południową część Polski. Od tamtego momentu podróże i adrenalina stały się nieodłączną częścią mnie. Są moim uzależnieniem, narkotykiem, miłością, szczęściem, walką ze sobą, strachem. Mieszanka wszystkiego co najlepsze i najbardziej przerażające. Za to właśnie pokochałam podróże”.

Karolina podróżuje ze swoją przyjaciółką, Lizą. Żadna z nich nie znosi monotonii, a – nie da się ukryć – jej w pociągu zdecydowanie brakuje. Autorka spisała wiele rozmów z napotkanymi pasażerami.

Jej relacja jest pełna głębokich refleksji, niesamowitych, autentycznych historii, życiowych prawd. Każda stacja to inna opowieść. Czytelnik może odnieść wrażenie, że sam podróżuje z pisarką i zatrzymuje się na przystankach Kolei Transsyberyjskiej.

„Moja dzika Syberia” to poruszający reportaż, który sam w sobie jest podróżą po krętych drogach ludzkich losów.

Patronat nad książką objęli: Lubimyczytać.pl, Kulturalne rozmowy, Bookendorfina, Sztukater.pl, Coś na półce, Oaza recenzji.

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia/

Izabela Pycio | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

"Mieszanka wszystkiego co najlepsze i najbardziej przerażające. Za to właśnie pokochałam podróże."

Dwa lata temu objęłam patronatem książkę Karoliny Kozioł "Poszukiwacz marzeń", reportaż o kręceniu filmu dokumentalnego poświęconego brazylijskim fawelom, życiu w dzielnicach zubożenia, nędzy i przestępczości. Autorka w młodzieńczy i pełen entuzjazmu sposób dowiadywała się, czym w odczuciu Carioca jest szczęście, jak można je zdefiniować, z jakiej perspektywy na nie spojrzeć, jak odnieść do uwarunkowań środowiska, w którym przyszło im żyć. W "Mojej dzikiej Syberii" również wyraziście wybrzmiewają nuty nawiązujące do istoty ludzkiego życia, realizowania się i odczuwania satysfakcji.

Sympatyczne zapiski z podróży Koleją Transsyberyjską, ale również wędrówki w głąb siebie. Każdy z nas, na różnych etapach życia, odkrywa to, co w nim najlepsze, co daje mu spełnienie, prowadzi do dni wypełnionych intensywnością i szczęściem. Odwagę do życia według własnych zasad zbiera się stopniowo, rok...

Northman | 2019-02-23
Przeczytana: 15 lutego 2019

Podróż życia :)

Fantastyczny reportaż z podróży, która dla niejednego może być nie lada wyzwaniem. I to wyzwaniem mocno działającym na wyobraźnię, niewiele jest bowiem podróżniczych kierunków i wyzwań większych niż... Syberia (dosłownie i w przenośni ;) ). A jako że podróże kształcą, znajdziemy tutaj nie tylko piękne widoki i wskazówki dla zwiedzających, ale także małą (dużą?) podróż w głąb siebie, na końcu której można znaleźć... coś ciekawego ;) Przedpremierowo na Coś Na Półce - Karolina Kozioł i "Moja dzika Syberia" :)

Już sam pomysł wyprawy Koleją Transsyberyjską budzi szacunek. Niezmierzone przestrzenie, setki kilometrów, a wokół mróz, zima, piękne krajobrazy, pustkowia... Wow :) Po drodze znaleźć także można ciekawe miejsca i wielkie miasta, każde zaś z czegoś słynie i ma się czym poszczycić (jak choćby Moskwa, Krasnojarsk, Irkuck, czy leżący na końcu trasy Władywostok). Podróż Karoliny Kozioł to jednak nie tylko piękne widoki i zwiedzanie. To dużo więcej.

Co takiego kryje...

Carlli | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Jeśli chciałbyś wybrać się w podróż najdłuższą linią kolejową świata, to koniecznie przeczytaj najpierw relacje innych osób, mających już tą przygodę za sobą! Karolina Kozioł - autorka niezwykłego reportażu pt. "Moja dzika Syberia", który właśnie miałam przyjemność przeczytać, jest jedną z nich. Zabiera nas ona w dziką wyprawę koleją Transsyberyjską, która nie tylko pozwala przyjrzeć się życiu mieszkańców Rosji, ale zażyć też trochę z tradycji ich kraju! Mocą wyobraźni przemierzamy wraz z nią przez śnieżną Syberię podziwiając jej niezwykły mroźny krajobraz. Nie jesteśmy jednak jedynymi jej obserwatorami. Towarzyszyć nam będą bowiem nadzwyczajni pasażerowie, gotowi odkryć przed nami cząstkę siebie i opowiedzieć nam swoją własną historię. To dzięki nim podróż ta stanie się "metaforą życia" skłaniającą do cennych refleksji. Zadamy sobie dwa pytania: O czym marzysz? Czego najbardziej żałujesz?

Cała recenzja:...

Sygryda | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Uwielbiam tematykę syberyjską. Począwszy od historii ludów syberyjskich, poprzez gułagi a skończywszy na współczesnych reportażach. W związku z tym, że zapewne nigdy nie zdobędę się na odwagę by odbyć podróż koleją transsyberyjską, zakupiłam niniejszą książkę. By odbyć tę podróż chociaż w ten sposób. Żałuję zakupu. 100 stron nie wnoszące absolutnie niczego. Po pierwsze: dwie osoby, które robiły korektę tej książki, przypuszczam, że pracowały przy wyłączonym świetle. Mnóstwo błędów. Po drugie: styl Pani Karoliny to infantylne zapiski szesnastolatki, która po 10 minutach rozmowy z bezdomnych odkryła sens życia. Chcę wierzyć w to, że ta podróż wniosła w jej życie dużo, ale po prostu nie potrafiła tego w tej książce przekazać.

Mirosława | 2019-02-12
Przeczytana: 02 lutego 2019

Recenzja przedpremierowa

Każdy z nas ma marzenia ale nie każdy je realizuje. Przyczyn jest wiele lecz najważniejsza z nich to chęć podążania za swoimi pragnieniami odważnie i z pasją. Autorka książki „Moja Dzika Syberia“ lubi żyć na pełnych obrotach. Jest uzależniona od podróży, które wypełniają jej życie.
Książka „Moja Dzika Syberia“ ma charakter reportażowy i jest zapisem kolejnych etapów pokonywanej trasy. Nie jest to jednak sucha relacja lecz emocjonalna i pełna pasji opowieść o życiu w drodze. Na 106 stronach autorka dzieli się swoimi wrażeniami i przemyśleniami. Poza walorami turystycznymi, poznawaniem historii odwiedzanych miejsc mamy możliwość przyjrzeć się życiu przeciętnych mieszkańców Rosji.

Cała recenzja: https://oazarecenzji.home.blog/2019/02/11/453-moja-dzika-syberia-recenzja-przedpremierowa/

Aleksandra | 2019-03-10
Przeczytana: 10 marca 2019

Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Sygryda. Błędy, infantylność spostrzeżeń, bardzo marne czarno-białe zdjęcia. Książka jest na poziomie pamiętniczka młodej dziewczyny, którą autorka zresztą jest, być może pisana z myślą o odbiorcy w podobnym wieku, niezbyt wymagającym odbiorcy. Jest to dla mnie nauczka, że zanim kupi się książkę przez internet, koniecznie trzeba wziąć ją do ręki, bo gdy ją rozpakowałam, właściwie nie miałam już złudzeń.

WolneLitery | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

Jest to króciutka książka reportażowa, gdzie autorka pokonuje kolejne etapy podróży koleją Transsyberyjską. Przygoda zaczyna się w Sankt Petersburgu, a kończy w Władywostoku. Książka zdecydowanie dla osób, które kochają przygody i podróże! Autorka nie raz podkreśla jak ważne są one i jak duży wpływ mają one na nas i na nasz charakter. Poza pięknymi widokami i miejscami, poznamy również wartościowych ludzi. Odpowiemy sobie nie raz na pytanie czym dla kogoś jest szczęście. Ta książka poza podróżą wgłąb Syberii, to również podróż wgłąb ludzkiej psychiki i postępowania.
Książka jest na godzinę czytania, mamy tutaj zaledwie 103 strony i mnóstwo zdjęć. Mi brakowało tego, że fotografie w niej nie są kolorowe! Autorka mówi o pięknie przyrody, o krwistoczerwonym niebie i zdecydowanie chciałabym to również zobaczyć w jej barwach, a nie szaro-białe jak jest tutaj. Zdecydowanie książka była dla mnie ciekawą przygodą! Jeśli lubicie książki reportażowo podróżnicze, to i Wam się ona spodoba.

Izabella12 | 2019-03-11

Jak najbardziej polecam. Mogłam jeszcze raz poczuć swoją młodość...Być może autorka jest młoda, infaltywna- ja za to właśnie pokochałam ta książkę.

tomaszpasiak1990 | 2019-03-18
Waldek | 2019-03-14