Bądź moim szczęściem

Okładka książki Uwierz w nas J. Dean, Julita Dziekańska
Uwierz w nas J. Dean, Julita Dzi...
Okładka książki Speedlove J. Dean, Julita Dziekańska
Speedlove J. Dean, Julita Dzi...

"Chciałam mu wierzyć. Marzyłam, żeby każde jego słowo było prawdą."

Heidi spełniła swoje marzenie. Dostała się do drużyny, z którą ma szansę na mistrzostwo. Decyduje się na przeprowadzkę, gotowa na to co przed nią. Po drodze, na stacji benzynowej wdaje się w niewinny flirt z przystojnym Garettem. Jak bardzo jest zaskoczona, gdy okazuje się, że jest on jednym z jej trenerów. Miejsce w drużynie jednak jest zależne od podpisanego przez nią kontraktu, który wyraźnie zabrania jakichkolwiek relacji między nimi. Heidi musi zdecydować, czy miłość do siatkówki jest silniejsza niż rozwijające się uczucie wobec Garetta. Niestety obojgu, wbrew zasadom, bardzo trudno oprzeć się temu, co zakazane i co kusi najbardziej, co sprawi, że przyjdzie im się zmierzyć z konsekwencjami swoich decyzji.

"Bądź moim szczęściem" to bardzo udana książka, w której autorka pokazuje moc poświęcenia w imię miłości. Dzięki lekkiemu, przyjemnemu stylowi Julity Dziekańskiej, która wydała tą książkę pod pseudonimem J.Dean, jak i krótkim rozdziałom pisanym z punktu widzenia obojga bohaterów, książkę czytało mi się bardzo szybko, mimo iż nie należy do najcieńszych. Fabuła opiera się o świat siatkarskich rozgrywek sportowych. Nie brakuje w niej opisów przygotowań, treningów, struktury drużyny, rehabilitacji po kontuzji, czy samych meczów, co w mojej ocenie nadaje całości realizmu. Autorka fajnie wplotła w fabułę emocje towarzyszące bohaterom, którzy mimo różnorodnych komplikacji życiowych, prywatnych, to siatkówce oddali całe swoje serce i to jej wszystko podporządkowują. Głównych bohaterów da się lubić, chociaż przyznaję, że Heidi i jej koleżanki, a zwłaszcza dialogi między nimi, momentami wydawały mi się mało naturalne. Jednak jako całość książkę oceniam naprawdę pozytywnie, były w niej momenty i zabawne i wzruszające, a ja spędziłam z nią miły czas, dlatego jeśli jeszcze jej nie czytaliście, ze swojej strony polecam

"Chciałam mu wierzyć. Marzyłam, żeby każde jego słowo było prawdą."

Heidi zawsze marzyła żeby zostać gwiazdą siatkówki. Pewnego dnia dostaje szansę od losu i jej marzenie zaczyna się spełniać. Czy nowa miłość zaszkodzi w dążeniu do celu? A może wręcz przeciwnie będzie ją napędzać w spełnieniu marzeń.
Książka ma w sobie za dużo opisów rozgrywek ale w sumie to jest jej jedyny minus, bo ogólnie czyta się ją bardzo szybko, jest wciągająca. W domowej bibliotece czeka już na mnie 2 część

Przyjemna książka. Dobrze czytało się w końcu o czymś innym niż futbol, hokej albo koszykówka.

Uprawiacie jakiś sport? Lubicie połączenie sportu i romansu w książkach?

Ja lubię, dlatego bez wahania sięgnęłam po powieść J. Dean "Bądź moim szczęściem". Drugim powodem, nie ukrywam, jest zbliżająca się premiera kolejnej części serii i choć autorka zapewnia, że to będzie historia o innych bohaterach, którą można czytać osobno, to nie mogłam się powstrzymać, by po nią nie sięgnąć.

Heidi Bliss wiąże swoją przyszłość ze sportem, a dokładniej z siatkówką. Kiedy więc pojawia się propozycja zagrania w reprezentacji University Detroid Mercy dziewczyna nie zastanawia się ani chwili. Opuszcza rodzinne Auburn i z duszą na ramieniu wyjeżdża do innego stanu by spełniać swoje marzenia.
Po drodze na jednej ze stacji poznaje pewnego mężczyznę. Kim jest i jaką rolę odegra w jej życiu?

J. Dean zdecydowanie ma dar do tworzenia wciągających i pełnych emocji powieści. Przekonałam się o tym już przy lekturze "Speed love", którą uwielbiam.

Sam fakt, że pochłonęłam tę powieść w jedno popołudnie, a przyznać trzeba, że do chudzinek książka nie należy, mówi już wiele. Historia Heidi i Garetta wciągnęła mnie bez reszty. Z ogromnym zaciekawieniem przekładałam strona za stroną i mocno im kibicowałam zarówno w sferze zawodowej jak i uczuciowej. Tych dwoje po prostu nie da się nie lubić.

Wiecie co podobało mi się w tej książce najbardziej? To, że autorka nie przydusiła wątku sportu, jakkolwiek to brzmi. W romansach często jest tak, że to relacja między bohaterami stawiana jest na pierwszym miejscu i oczywiście nie jest w tym nic złego, dopóki nie przysłoni ona całej reszty. W "Bądź moim szczęściem" sport odgrywa ważną rolę w życiu bohaterów i to czuć. Oddają mu całe swoje serce. Są gotowi poświęcić dla niego naprawdę wiele.

"Bądź moim szczęściem" to nie tylko romans, to historia przede wszystkim o spełnianiu marzeń. O pasji, która staje się miłością i motywuje do ciężkiej pracy i sięgania po najwyższe wyniki. To książka pokazująca, że tylko wytrwałością i determinacją osiągnąć możemy to co wcześniej sobie zaplanowaliśmy. Książka uświadamiająca jak ważne dla każdego człowieka jest wsparcie bliskich i jakiego kopa do dalszego działania potrafi to wsparcie dać. To historia o poświęceniu zarówno dla sportu jak i osoby, którą się kocha. Gorąco polecam.

Uprawiacie jakiś sport? Lubicie połączenie sportu i romansu w książkach?

Zostało mi jeszcze połowa ale rozkoszuję się książka która jest ciekawa zabawna i wciąga bez reszty nie można się oderwać a Garret to facet jakiego wszystkie kobiety by chciały .Nie ma co dużo zdradzać bo szkoda a naprawdę warto przeczytać i zapoznać się z bohaterami ♥️♥️♥️♥️😍👍👍🥰💞

Meega. Strasznie wciągająca.

Meega. Strasznie wciągająca.

"Bądź moim szczęściem" to świetny debiut @j.dean_autorka. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić.

O jejku co to za książka. Jestem nią zachwycona ❤️. Nie spodziewałam się tak dobrej książki.

Lubicie romanse sportowe?? Ja uwielbiam. Szkoda, że tak rzadko na nie trafiam. Dlatego bardzo się cieszę, że ta książka wpadła w moje ręce. Fabuła jest wciągająca, od której nie mogłam się oderwać. A powiem, że trochę się w niej dzieje. Oj dzieje się, dzieje. Jest napięcie ⚡... A wszystko za sprawą świetnie wykreowanych bohaterów. Zabawne dialogi, śmieszne sytuację i zakazane uczucie. Bomba. Coś co ja lubię. A przy tym sama się czyta.

Ta książka to strzał w dziesiątkę. Po prostu obok niej nie można przejść obojętnie. Oby więcej takich debiutów. To była czysta przyjemność. Serdecznie ją polecam.

Za egzemplarz dziękuję @waspos

Nie będę tym razem za bardzo pisać wam o fabule, bo boję się, że za dużo wam zdradzę. Napiszę tylko, że jest to książka o pasji do sportu, zwłaszcza siatkówki, o dylematach, o trudnych wyborach i miłości. Sama nie spodziewałam się, że tak mi się ta historia spodoba. Jak zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać. Autorka świetnie przedstawiła nam ten świat, świat miłośników sportu, gdzie siatkówka jest najważniejszą rzeczą, a ambicja i upór decyduję o wszystkim. Mamy tu wszystko co powinno się znajść w swietnej książkę, mamy pasję, nutę humoru, świetnych bohaterów, tych drugoplanowych też, zakazane uczucie, wielkie dylematy. A co najważniejsze, wszystkie te emocje da się odczuć, autorka ma świetne pióro. Książka napisana jest przystepnym jezykiem, wszystko mamy tu pięknie opisane. Bardzo polubiłam głównych bohaterów Heidi i Garetta, od pierwszego spotkania czuć między nimi chemię i bardzo im kibicowałam do samego końca.
Z czystym sumieniem mogę wam polecić tą książkę, świetnie się na niej bawiłam, a momentami nawet łezka z oku mi się zakręciła. Niech was nie zniechęca ta okładka, ja dałam jej szansę i się bardzo cieszę z tego powodu, to była naprawdę świetna książka. Napewno przeczytam kolejną książkę autork

"Bądź moim szczęściem" opowiada historię Heidi Bliss - młodej siatkarki, która od wielu lat pracowała na swój sukces. Kiedy zostaje dostrzeżona przez łowcę talentów czuje, że jej marzenie o wielkiej karierze w najwyższej lidze mogą nareszcie się ziścić a ona sama ma szansę zostać gwiazdą amerykańskiej siatkówki, uciec od łatki córki profesora matematyki. Wydaje się, że na pozór ma wszystko: studiuje, ma chłopaka Cartera, który jest obiektem westchnień niejednej dziewczyny i ma szansę dołączenia do drużyny Uniwersytetu w Detroit. Przyszedł więc czas, aby opuścić rodzinne strony i wyjechać z Auburn w Alabamie. I wszystko potoczyłoby się idealnie gdyby nie nieznajomy, którego niespodziewanie poznaje na stacji benzynowej... To zdarzenie zmienia w jej życiu więcej niż by chciała...

Garett Ford to typowy facet po przejściach. Jego kariera siatkarska legła w gruzach po poważnej kontuzji kolana a życie wywróciło do góry nogami po nagłe śmierci matki. Miał jednak obok siebie ukochaną Amy i zdołał ułożyć swoje zawodowe i prywatne życie. Do czasu... gdy zmuszony jest zerwać zaręczyny ze swoją ukochaną na krótko przed ślubem. Dodatkowo po otrzymaniu intratnej oferty pracy trenowania jednej z lepszych siatkarskich drużyn żeńskich nie ma już nic do stracenia... No może poza sercem.

Jak nie trudno się domyślić już od samego początku między Heidi i Garettem nawiązuje się intensywna wieź, która zaczęła się od zakładu i flirtu na stacji benzynowej. Późnej jednak sprawy między nimi zaczynają się komplikować, bo relacja między trenerem a zawodniczką nie wróży nic dobrego. Na szczęście wszystko kończy się dobrze i para dostaje szczęśliwe zakończenie na jakie zasługuje.

Książka od początku wciąga nas w zawiły, ale niezwykle interesujący świat amerykańskiego sportu, którym żyją bohaterowie. To świat, który wciąga czytelnika i nie pozwala oderwać się od lektury. Choć jest po części literacką fikcją, daje czytelnikowi pełny obraz tego w jakieś rzeczywistości żyje Heidi i Garett i z czym muszą się oboje zmierzyć. Autorce udało się również świetnie odtworzyć realia rozgrywek w amerykańskiej pierwszej dywizji siatkówki.

Autorce udało się stworzyć bohaterów, których da się z łatwością polubić, choć tutaj moją większą sympatię wzbudził Garett, Niemal od początku mu współczułam i przeżywałam z zaciekawieniem jego historię przed poznaniem Heidi. Przede wszystkim nie był typem bad boya i od początku mógł się wydawać już poważniejszym facetem. W przeciwieństwie do Garetta Heidi jest typową heroiną powieści dla nastolatek/młodych dorosłych i jej zachowania czasem wydały mi się irytujące. Na moją uwagę zasłużyła sobie oczywiście Amber, najlepsza przyjaciółka Heidi i dowiedziawszy się, że kolejna część serii będzie jej poświęcona właśnie jej perypetiom przyjęłam z zadowoleniem. Polubiłam także Willa. Skomplikowaną, ale interesującą postacią była da mnie także Laura, która zdołała jednak zdobyć moje współczucie. Najbardziej jednak znienawidziłam Amy i cieszę się że główni bohaterowie wznieśli się ponad intrygę, którą uknuła.

Lektura tej książki, choć liczy sobie sporo stron należy raczej do przyjemności. Książkę czyta się lekko, pisarka ma lekkie pióro, dialogi bohaterów są naturalne a cała historia spójna. Choć jest to typowa "guilty pleasure" mnie kompletnie to nie przeszkadzało, gdyż szukałam czegoś lekkostrawnego, idealnego na wiosenne przesilenie. Autorka ponadto poruszyła w niej ważne dla młodych osób problemy jak: chęć ustatkowania się, niespełnione marzenia, znalezienie idealnej osoby do stworzenia stałego związku.

"Bądź moim szczęściem" to ciekawa opowieść o dorastaniu, spełnianiu marzeń, pokonywaniu słabości i walce z przeciwnościami losu. Zabierze nas do fascynującego świata sportu, w którym do wygrania jest więcej niż jeden set, a piłką meczową jest miłość.

Autor: Pola
Czytaj całość na: https://czytamytu.blogspot.com/2021/04/recenzja-badz-moim-szczesciem-jdean.html

Bardzo przyjemna książka. Miłość, która jest zabroniona, na końcu możliwość jej bycia. Również fajne było to, że był inny sport ukazany, bo w większości to futbol jest opisywany albo boks. Oby więcej takich.

• Romans