Claimed

Okładka książki Claimed Alicja Skirgajłło
Okładka książki Claimed
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Cykl: Romans mafijny (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Romans mafijny (tom 2)
Editio
2021-01-13
2021-01-13
ucieczka dziecko porwanie kłopoty narkotyki intrygi miłość broń mafia uczucia śmierć

Twórczość autorki znam od dawna, każda książka jest bardzo wciągająca, tak samo było i tutaj. Gorący romans, strony pochłaniałam w ekspresowym tempie, jednak szczerze mówiąc, pierwszy tom był dużo lepszy. Mimo wszystko warto sięgnąć po tą część i zapoznać się z losami bohaterów, każdy powinien sam się przekonać o tym czy to książka dla niego czy nie :)

Ojj.. słabiutka, słabiutka. 3/10
Takie miałam oczekiwania co do tej serii, a tu TAKIEE! rozczarowanie.
Czytając ma się wrażenie że czyta się bajkę (styl napisania) ale dla dorosłych. Książka o mafii , zbrodni, itp a ugrzecznionaaa jak cholera. Dialogi sztuczne.
Zaczęłam ten tom, ale nadal nie było poprawy "pisarskiej". Dałam sobie spokój po paru kartkach. Może jeszcze wrócę ale to będzie z braku laku i chęci poznania tej historii.

Ojj.. słabiutka, słabiutka. 3/10
Takie miałam oczekiwania co do tej serii, a tu TAKIEE! rozczarowanie.

Historia brata naszego pierwszego bohatera. Rozrywkowy, wyluzowany gość, zamienia się w prawdziwego mężczyznę gdy w końcu odnajduje ukochaną, a raczej gdy to ona przypadkiem wpada na niego.

"W jego słowach czuć było gorycz, tęsknotę i miłość. Był wściekły, ale kochał ją całym sercem, tak bardzo ją kochał, że byłby w stanie zrobić dla niej wszystko"

Joshua nie potrafi pogodzić się ze zniknięciem Miley, jednak zraniona dziewczyna ukryła się na tyle dobrze, że wszelkie wysiłki mężczyzny, by ją odnaleźć, okazały się bezowocne. Teraz, po dwóch latach, postanowił skupić się przede wszystkim na interesach i współpracy z Abelardem - kubańskim bossem mafijnym, jaką zapewni mu małżeństwo z jego córką. Właśnie wtedy los kolejny raz pokrzyżuje jego plany. Na przyjęciu zaręczynowym spotka Miley, i od tej chwili będzie wiedział, że gotów jest narazić się nawet na gniew swojego słynącego z bezwzględności i okrucieństwa niedoszłego teścia, by tylko ponownie zbliżyć się do ukochanej kobiety. Niestety będzie musiał pokonać także jej upór i niebezpieczeństwo, które uderzy z zupełnie niespodziewanej strony

Już na wstępie muszę przyznać, ze "Claimed" czytało mi się dużo lepiej, niż poprzedzającą go książkę "Trapped". I chociaż sam styl autorki nie różnił się jakoś znacząco, dużo bardziej przekonały mnie dialogi, a przede wszystkim kreacja głównych bohaterów. Joshuę polubiłam przy czytaniu poprzedniej części, ale teraz oczarował mnie swoim uporem, dojrzałością i odpowiedzialnością. Autorka pokazała go jako mężczyznę, który jest silny, bezwzględny, momentami nawet okrutny, ale który też wobec osób które szczerze kocha potrafi być delikatny, czuły i troskliwy. Bardzo fajnie zostały przedstawione jego emocje, rozdarcie wobec postawy Miley, wobec jej tajemnic, ale i bólu. W mojej ocenie jej historia chwytała za serce i była bardzo poruszająca. Oczywiście pojawiło się też sporo fragmentów, które wywoływały na mojej twarzy uśmiech. Nie brakowało mi również scen namiętności i szybkiej, sensacyjnej akcji. Minusem była dla mnie kreacja bohaterów poznanych w poprzedniej części, którzy mam wrażenie bardzo się zmienili, co dawało mi wrażenie, jakbym w ogóle ich nie znała. Niemniej i tak dobrze spędziłam czas z tą książką i ogólnie jestem z niej zadowolona. Myślę, że pokazuje ona, że prawdziwa miłość jest w stanie pokonać i wybaczyć wszystko.

Książka na poprawę humoru :)

Książka na poprawę humoru :)

Ciag dalszy losow rodziny mafijnej Halle,Declana i Holly ich milosc rozkwita ale za to Joshua Kochana problemy i problemu w ktore pakuje sie przez brak myslenia.
Zakochuje sie w studentce Miley ktora mimo wszystko pokazuje gangsterowi ze musi sie postarac i udowadnic swoja milosc.Miley nie chce byc kolejna panienka na jedna noc.
Polecam milosc zdrada rozczarowanie radosci zalaufanie to wszystko mozna znalezc w ten ksiazce.
Polecam

Polecam milosc zdrada rozczarowanie radosci...

Tom drugi przybliża nam postać Joshua, młodszego brata Declan'a. Joshua jest wyluzowany i szalony jednak kiedy Zdobył Miley zrozumiał że się zakochał i pragnie się dla niej ustatkować i wydorośleć, lecz ten fakt przynosi odwrotny skutek i Miley ucieka od niego. Rozwścieczony Joshua szuka ukochanej, szaleje z rozpaczy i robi coraz większe głupoty, które później będą miały tego skutki.
Czy kochankowie odnajdą siebie na wzajem ?
Czy Joshua stanie się dojrzałym mężczyzną i zawalczyć o rodzinę ?

Bardzo udane spotkanie z bohaterami, autorka w obu tomach zafundowała nam dużo emocji i zwrotów akcji. Każdy z tomów trzyma w napięciu do samego końca. Autorka ma świetne pióro więc czytanie to czysta przyjemność i kartki same się przewracały. Poczucie humoru autorki powaliło mnie na łopatki, dialogi i cięte riposty są fenomenalne. Lecę skończyć 3 tom bo jestem bardzo ciekawa jak to wszytko się zakończyło.

"CLAIMED "
To historia Miley I Joshua.
On brat Danclana, ściśle powiązany z życiem gangsterskim. Typowy casanowa ,kocha kobiety i hulaszcze życie. Nie biorący życia na poważnie.
Ona mądrą, skromna dziewczyna, która w życiu przeszła wiele.Pracuje w domu braci aby zarobić na życie u studia.
Joshua zachwycony dziewczyna już od chwili kiedy przekroczyła próg ich domu.Chciał jedynie się z nią zabawić.Miley zakochana w nim już od pierwszego wejrzenia, zdaję sobie sprawie że on nigdy nie zwróci na nią uwagi. Kiedy Joshua wykonał pierwszy krok w jej stronę i okazał swoje zainteresowanie, Miley bez zastanowienia oddaje mu swoją duszę i ciało.
Po wspólnie spędzonej nocy Joshua swoimi słowami zranił ją tak bardzo, że Miley znika .
Dopiero wtedy do mężczyzny dociera jak bardzo mu na niej zależy.
Czy Joshua odnajdzie Miley ??
Czy uda mu się odzyskać ukochaną??
To drugi tom Romansu mafijnego.
Jak i w poprzednim nie zabranie tutaj niebezpieczeństwa ,groźnych akcji I trzymających w napięciu momentów.
Pełna miłości, pożądania, tajemnic I walki o uczucie .Przede mną jeszcze ostatnia historia ,ale ta chyba będzie moja ulubiona.
Polecam wam poznać.

"CLAIMED "
To historia Miley I Joshua.

wciąga, dobrze się czyta, polecam

wciąga, dobrze się czyta, polecam

1963

Miley i Joshua - nietypowa para. Ona, skromna, mądra introwertyczka, doświadczona przez los i on - casanova, dziwkarz, dzieciak w ciele dorosłego który z chęcią wymachuje bronią. Sytuacja w jakiej się znajdują powodują, że oboje zmieniają się - ona popada w depresję (kto by nie popadł po czymś takim) a on stacza się bezradny. Cieszę się, że tom drugi ma też fragmenty pisane oczami Chloe i Declana, bo dodaje to pikanterii i wskazuje, że głównym zamysłem autorki było stworzenie serii, która skupia się na parach, na miłości i pokonywaniu przeszkód.

• Mafia
  • Audiobooki