Speedlove

Okładka książki Uwierz w nas J. Dean, Julita Dziekańska
Uwierz w nas J. Dean, Julita Dzi...
Okładka książki Bądź moim szczęściem J. Dean, Julita Dziekańska
Bądź moim szcz... J. Dean, Julita Dzi...

bardzo fajna fabuła dziewczyna w męskim świecie wyścigów motorowych; lekka i przyjemna

Całkiem przyzwoity romans sportowy z wyścigami motocyklowymi w tle. Historia młodej dziewczyny fanki motoryzacji i szybkiej jazdy a równocześnie ceniącej rodzinę, przyjaźń i swoją pasję. Czyta się szybko i przyjemnie w sam raz na 2-3 podejścia.

Zacznijmy, że tematyka wyścigów motocyklowych była mi kompletnie obca, ale wyciągnęłam się jak nigdy. A już przepadałam w temacie Isle of Man TT. Ale do rzeczy... Kilkanaście lat temu na torze rządził Alfredo Ferenc, lecz od czasu feralnego wyścigu leży w śpiączce. Teraz przychodzi czas na jego córkę- Alex, która jako pierwsza dziewczyna będzie brała udział w wyścigach MOTO GP. A co z tym wszystkim będzie miał wspólnego nieziemsko przystojny rywal- Lukas?
Książka idealna naprawdę, nawet dla kogoś kto się nie interesuję taką tematyką. Mnie zainteresował temat od pierwszej strony.
PS Uwielbiam Cię Julita ❤️

Dzisiaj prezentuję Wam książkę idealną na wakacje autorstwa @j.dean.dziekanska pt. Speedlove.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Szósty zmysł

Autorka @j.dean.dziekanska w prologu przedstawia nam życie 17-letniej Aleksandry, która wraz z rodzicami opuszcza miejsce, w którym się wychowała, czyli swoje ukochane Włochy oraz najbliższego przyjaciela Tito. Zmuszona jest zamieszkać w Polsce, w kraju, w którym się urodziła.

Dziś Alex ma 26 lat, ma poukładany świat w Polsce, z wykształcenia jest inżynierem materiałowym, dodatkowo zajmuje się projektowaniem oraz architekturą. Dla swojego ojca Alfredo była wszystkim. Jednak nie zawsze jest tak jak powinno być.
Tata - słynny mistrz świata w wyścigach motocyklowych, w wieku 44 lat ulega wypadkowi i jest w śpiączce. Przebywa w szpitalu w Polsce, który opłaca tajemniczy darczyńca.

Pewnego dnia Alex otrzymuje propozycję od swojego ojca chrzestnego Emilia. W końcu może spełnić swoje marzenie i zostać następczynią Alfredo w wyścigach motocyklowych, by tego dokonać musi wrócić do Włoch i zmierzyć się ze swoim dawnym życiem. Niespodziewanie spotyka swojego byłego przyjaciela Tito, z którym nie miała kontaktu przez 5 lat. Ten już nie przypomina słodkiego chłopca, z którym Alex spędzała wspólnie czas i przeżywała przygody. Wcale nie jest zadowolony z jej powrotu do miejsca, gdzie zaczęła się ich przyjaźń. Co ukrywa przed swoją przyjaciółką Tito? Dlaczego ją od siebie odpycha?

Gdy Alex jedzie na swoje pierwsze mistrzostwa Moto GP w Argentynie poznaje braci Pezèza: starszego Vincenta oraz młodszego Lukasa.

Lukas jest bardzo przystojnym, pewnym siebie Hiszpanem, a jego tęczówki oczu są w różnych kolorach. Zaręczony z piękną Evą. Czy na pewno ją kocha a może jest z nią zaręczony tylko dla pieniędzy? Gdy na jego drodze pojawia się Alex wszystko się komplikuje. Między nimi zaczyna iskrzyć od pierwszego spotkania...

Czy mafijne porachunki sprzed lat ojca chrzestnego i Alfredo mają powiązania z wypadkami Alex na torze wyścigowym? Jakie tajemnice kryje Lukas? Kto okaże się tajemniczym darczyńcą ojca Alex? Kogo wybierze Lukas Evę, czy, Alex? Czy Alex będzie umiała dokonać słusznych wyborów? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉.

Książka jest świetnie napisana. Dostarczyła mi wulkanu emocji, na końcu w oczach pojawiła się łezka. Bardzo polubiłam postać Alex, która była bardzo silną kobietą, doskonale odnalazła się w męskim świecie rywalizacji, Lukasa, który starał się być zawsze przy niej, a na końcu obdarzył ją miłością. Sceny erotyczne są doskonałym dopełnieniem książki i nie są przesadzone. W lekturze mamy ukazaną walkę o miłość, przyjaźń, ból po stracie ojca. Obrazuje nam także jak niebezpieczne są wyścigi motocyklowe. Dziękuję za stworzenie cudownych bohaterów lektury a także doskonałej książki autorce @j.dean.dziekanska. A Wam moi drodzy czytelnicy polecam ją z całego ♥️!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Szósty zmysł

Podczas wyścigów dochodzi do niepokojących incydentów, nie odstrasza to jednak dziewczyny.
Jeden z zawodników Lukas Pereza nie jest zadowolony z udziału kobiety w zawodach i okazuje Alex jawną niechęć, która z czasem zmienia się w zainteresowanie. Troszkę ogólnikowo potraktowała autorka wątek romansowy, jest zaledwie kilka scen między bohaterami.
Dobrze za to przedstawiła świat wyścigów, wszystko ukazane jest wiarygodnie. Kto zatem lubi lekki romans w świecie sportów motocyklowych niech sięgnie po tę pozycję.

Alex jest córką pięciokrotnego mistrza świata w zawodach motocyklowych. Od dziecka obyta z tym sporem ma go we krwi. Gdy otrzymuje propozycję wzięcia udziału w wyścigach nie zastanawia się długo, choć będzie to duża zmiana w jej życiu. Opuszcza Polskę i udaje się do Włoch, do klubu w którym jeździł jej ojciec. Będzie walczyć na równi z mężczyznami, bez taryfy ulgowej....

Całkiem przyjemna książka. Dosyć przewidywalna, jednak to czego najbardziej się obawiałam, na szczęście rozwiązane było w ciut inny sposób. Uff. :D Ogólnie to nie lubię książek z motywem trójkąta miłosnego, a w tej wyjątkowo nie wiedziałam komu kibicować bardziej, przez co zachowanie Alex momentami troszkę denerwowało. Ale ogólnie historia na plus :)

Coraz częściej można zauważyć tendencję wkraczania kobiet do zawodów, które od zawsze kojarzone były ze światem męskim. Dziś już nie dziwi nikogo kobieta w wojsku, na statku w roli kapitana czy na boisku sportowym kopiąca piłkę. Jednak cały czas są takie profesje, gdzie kobiety są w dużej mniejszości. Jednym z nich są wyścigi motocyklowe, które stanowią tło dla historii rozgrywającej się w powieści: „Speedlove”.

Alexandra Ferenc była od zawsze ukochaną córeczką swego ojca, Wielkiego Alfredo – sławnego, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych. Urodziła się w Polsce, ale wychowała się we Włoszech w Pesaro. To tutaj Alfredo poznał swoją żonę, Sofię, co sprawiło, że zamieszkał w jej rodzinnym kraju. Swojej córce zaszczepił bakcyla wyścigów, więc nic dziwnego, że dziewczyna poszła w ślady ojca i także zaczęła brać udział w zawodach MOTO GP, ale używając męskiej wersji swego imiona. Wszyscy zawodnicy znali ją, jako Alex, gdyż ona nigdy, w czasie zawodów, nie ujawniła swego wyglądu, który skrywała pod kombinezonem.

Gdy ją poznajemy, ma 17 lat i właśnie dowiedziała się, że razem z rodzicami musi przeprowadzić się do Polski, gdyż Alfredo został wykupiony przez polskiego sponsora i będzie się ścigał dla polskiego zespołu. Jest zrozpaczona, bo musi zostawić swoje dotychczasowe życie, w którym jest miejsce dla jej przyjaciela, Tito. To wydarzenie miało miejsce 10 lat wstecz, zanim zaczyna się główna oś tej historii, gdy Alexandra ma 27 lat. Od trzech lat nie startuje w zawodach, ani nawet nie jeździ na motocyklu, odkąd jej ukochany ojciec uległ groźnemu wypadkowi i od tamtego czasu jest w śpiączce. Mieszkając w Warszawie ułożyła sobie na nowo życie, ma firmę, plany i marzenia. Pewnego dnia Emilio Mancini, menager jej ojca i zarazem jego przyjaciel oraz Ojciec Chrzestny Alexy, składa dziewczynie propozycję dołączenia do zespołu we Włoszech i wystartowania w wyścigach Grand Prix, w których prym wiodą bracia Pereza.

Bardzo podobała mi się ta historia i uważam, że to świetny debiut pani Julity Dziekańskiej. To dobrze napisany romans sportowy z delikatną erotyką, pełen szybkiej akcji i spójnej fabuły złożonej z kilku wątków, w której można odnaleźć zarówno znane schematy, ale też nowe, zaskakujące sytuacje. Autorka wykazała się doskonałym sposobem budowania napięcia, ukazywania emocji, dając mocno poczuć to, co dzieje się między bohaterami.

Dzięki konkretnemu, świetnemu stylowi i ułożeniu poszczególnych wątków, mamy poczucie bezpośredniego uczestniczenia w poszczególnych epizodach, zwłaszcza tych, w których akcja dzieje się na torze wyścigowym i w zespole zawodników. To też zasługa barwnych, plastycznych opisów, które nie są nudne i ciągnące się w nieskończoność, lecz dające odczuć panującą atmosferę, zarówno na zawodach, jak i wśród występujących postaci. Możemy niemal usłyszeć warkot motocyklowych silników, zapach paliwa i adrenalinę towarzyszącą zawodnikom podczas rozgrywek. To samo dotyczy relacji damsko-męskich, które kipią od pożądania i namiętności, ale objawiają się bardziej w odczuciach, niż w scenach intymnych, których nie ma zbyt wiele, a te, które są nakreślone zostały w ładnym stylu, działającym na wyobraźnię.

Fabuła rozwija się stopniowo, niczym jazda na motorze, gdzie początkowo maszyna rusza wolno, by za chwilę nabrać rozpędu i mknąć coraz szybciej ku finalnym rozstrzygnięciom. Patrząc na okładkę, spodziewałam się typowej opowieści o miłości, a po opisie na końcu książki, sądziłam, że ta miłość będzie pomiędzy zupełnie innymi osobami, niż faktycznie miało to miejsce. Dzięki temu ta opowieść była jeszcze bardziej ekscytująca i ciekawa, dlatego przeczytałam ją w ciągu kilku godzin, pędząc przez fabułę, niczym zawodnik na ścigaczu, którego wizerunek widnieje przy każdym rozdziale. To zasługa nie tylko przystępnej formy literackiej, ale też wspaniałych, charakterystycznych i charyzmatycznych postaci.

Główna bohaterka nie jest słodką, naiwną i nijaką dziewczyną, lecz stąpającą twardo po ziemi, odważną kobietą, która doskonale odnajduje się w sporcie przypisanym mężczyznom. Alexa nie raz spotyka się z dyskryminacją pod tym względem, ale potrafi odważnie się im przeciwstawić, pokazując swoją wartość zarówno w codziennym życiu, jaki i na torze. Bardzo ujmująco została pokazana więź między nią a matką, która wykazuje ogromne wsparcie dla swojej córki, zrozumienie i oddanie. Równie emocjonujące i ujmujące są relacje z przyjacielem z dzieciństwa, Tito, oraz przyprawiające o dreszcze, pełne napięcia z braćmi Pereza. Każda z postaci, zarówno pierwszoplanowych, jak i drugoplanowych, jest wyrazista, z określoną osobowością, tajemnicami i historią.

Autorka utwierdza w przekonaniu, że każdy powinien dążyć do spełnienia swoich pragnień nawet, jeżeli wydają się one trudne do osiągnięcia lub nie zawsze spotykają się ze społeczną akceptacją. Pokazuje przy tym, że kobieta, która pragnie realizować się w świecie od zawsze przypisywanym mężczyznom, musi starać się podwójnie mocno, by pokazać swoją wartość i osiągnąć cel.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką.
Po pierwsze i najważniejsze - opisy wyścigów są niesamowicie przedstawione! Emocje jakie towarzyszą głównej bohaterce można odczuć na własnej skórze. Bardzo mi się to podobało, bo często w takich książkach autorzy odpuszczają szczegółowych opisów...
Po drugie - romans - pięknie poprowadzony. Nie był szybki, wulgarny tylko rozwijał się swoim przyjemnym tempem. Muszę też dodać, że do prawie samego końca nie wiedziałam z kim skończy nasza bohaterka.
Po trzecie - zaskakująca fabuła - czytając tą książkę kilka razy autorka wysłała mnie na manowce. Uwielbiam takie momenty, kiedy jestem czegoś pewna i nagle dostaje pstryczka w nos i dzieje się coś zupełnie innego.

Bardzo polecam, świetna książka.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką.
Po drugie - romans - pięknie poprowadzony. Nie był szybki, wulgarny tylko...

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Speedlove
Autor: Julita Dziekańska
Wydawnictwo: Szósty Zmysł

Ogromnie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Zaskakująca, tym jednym słowem mogę podkreślić tę książkę i całą historię.

Główna bohaterka Alexandra kocha wyścigi motocyklowe. Postanawia wrócić na tor i wziąć udział w wyścigu i uczcić pamięć ojca, który zginął w wypadku. Aleksandra wyścigi ma zaszczepione od dziecka i są jej największą miłością, ale czy przez wypadek ojca nie ma urazu i będzie potrafiła poskromić strach w wyścigach.
Dodatkowo pojawił się mega przystojny i arogancki hiszpan. To jeden z zawodników.
Czy zawróci Alex w głowie?

Autorka ma wielki talent. To już jej kolejna książka i uważam, że mega dopracowana. Widać, że pisze z ogromną pasją i potrafi przelać emocje na papier. Pasja z jaką opisana jest miłość głównej bohaterki do wyścigów jest imponująca. Styl pisania autorki jest bardzo dobry i dzięki temu książkę czyta się z pełnym zaciekawieniem.

Serdecznie polecam tę historię.

@j.dean.dziekanska
@wydawnictwoszostyzmysl

#recenzja #julitadziekańska #szóstyzmysł #speedlove #czytamksiazki #czytamlegalnie #kochamksiazki #kochamczytać #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Speedlove
Autor: Julita Dziekańska
Wydawnictwo: Szósty Zmysł

Ogromnie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Zaskakująca, tym jednym słowem mogę podkreślić tę książkę i całą historię.

Całkiem przyjemna historia. Kobieta wkracza w świat męskich zabawek. Jest wychowana i ma we krwi ten sport. Porzuciła go po wypadku ojca, teraz wróciła by stanąć na podium.

• Romans
  • Przeczytane 2023