Uwierz w nas

Okładka książki Uwierz w nas J. Dean, Julita Dziekańska
Okładka książki Uwierz w nas
J. DeanJulita Dziekańska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Final Four (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Final Four (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2022-07-20
2022-07-20

Okładka książki Speedlove J. Dean, Julita Dziekańska
Speedlove J. Dean, Julita Dzi...
Okładka książki Bądź moim szczęściem J. Dean, Julita Dziekańska
Bądź moim szcz... J. Dean, Julita Dzi...

,, Jeśli myślałam, że będę w stanie przeżyć dzisiejszy mecz bez uszczerbku na moim sercu, myliłam się. Myliłam się, sądząc, że mi przeszło. Chryste, za cholerę nie..."

Witajcie kochani. Lubicie książki, w któych głównymi bohaterami są spotowcy? Mi bardzo przypadły do gustu. Dziś pzychodzę do Was z recenzją książki ,,Uwierz w nas" autorstwa J. Dean. Jest to drugi tom cyklu ,,Final Four".

Główna bohaterka Amber Sky jest atakującą siatkarką w drużynie Rocket Detroit Mercy. Dziewczyna ma ogromne szanse osiągnąć sukces w tej dziedzinie sportu. W drużynie gra wraz z swoją najlepszą przyjaciółką Heidi Bliss. Dla głównej bohaterki największym priorytetem jest obrona mistrzostw NCAA. Amber jest młodą, pewną siebie, atrakcyjną dziewczyną. Z pozoru wydaje się wieść szczęśliwe życie. Niestety los nigdy jej nie oszczędzał. Miała trudne dzieciństwo. Jej ojciec jest alkoholikiem. Potem musiała poradzić sobie z przeprowadzką swojego brata. Niestety z mężczyznami również jej się nie układa. W przeszłości została wiele razy zraniona i z tego powodu Amber staje się niedostępna dla mężczyzn.

Pewnego dnia Amber poznaje Willa Harissa – przystojnego korzykarza NBA. Mężczyzna jest typowym łamaczem damskich serc. Will również ma trudną przeszłość, która odcisnęła piętno na jego obecnym życiu. Kiedyś spotkał się z Amber dla chwili przyjemności. Niespodziewanie wtedy Amber zniknęła. Jednak Will jest bardzo uparty i kiedy ponownie pojawia się w życiu Amber, nie zamierza dać za wygraną, kiedy poczuł coś do Amber. Czy główna bohaterka ponownie mu zaufa? Czy Will odbuduje zaufanie Amber? Czy ich drogi ponownie się zejdą? Tego dowiecie się sięgając po ,,Uwierz w nas"!

Znakomita książka z motywem sprotowym w tle. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, dzięki czemu przyjemnie się czytało. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Przeżywałam losy Amber i Willa wraz z nimi. Polubiłam głównych bohaterów. Ten tom podobał mi się jeszcze bardziej niż pierwszy. Ta książka dostarczyła mi wielu wrażeń. Podobało mi się to jak autorka przedstawiła ciężką drogę w walce w trudną przeszłością. Z całego serca polecam! Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Waspos za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Czy można uciec od miłości? Można się jej oprzeć i kierować się tylko i wyłącznie rozumem?
Można wygrać z sercem i uczuciami, które z każdym dniem są silniejsze?
Ile jesteśmy w stanie dusić w sobie to wszystko?
Czasami ucieczka czy wyjazd to dobre rozwiązanie tylko chwile. Ale czy aby warto???
I jeszcze te demony przeszłości, które nie dają nam zapomnieć i nie pozwalają być szczęśliwym.
Te pytania nurtują niektórych od dawna.
Przeszłość i teraźniejszość mieszają się, robiąc kołowrotek uczuć. Często boimy się tego co może się wydarzyć. Musimy wybierać, pogodzić się z tym co było i nauczyć się żyć z bliznami, które chowamy w sobie. Dać sobie szanse.
„Rok temu byli jedynie dwojgiem ludzi potrzebujących zrozumienia i odreagowania stresu związanego z karierą sportową. Dzisiaj znaleźli się znów w tym samym miejscu, z tą różnicą, że oprócz dzikiej żądzy czuli coś jeszcze”.

Amber i Will. Ona siatkarka, on gwiazda kosza.
Oboje nie mieli lekko. Bolesna przeszłość, nie łatwe dzieciństwo, odcisnęło się na nich i nie daje się wymazać z pamięci. Demony przeszłości wciąż powracają jak bumerang dostarczając łez i cierpienia.
To młodzi, bardzo ambitni sportowcy. Ciężko trenują dążąc do wyznaczonych celów. Są tylko ludźmi chcącymi normalnie żyć, cieszyć się z kariery sportowej, osiągnięć. Jednak gdzieś z tyłu głowy natarczywe myśli z przeszłości wciąż powracają i nie pozwalają zapomnieć.
Oboje swoje wycierpieli i może dlatego potrafią się zrozumieć. Jest im trudno zaufać, ale ciągnie ich do siebie.
Kiedyś byli dla siebie tylko odskocznią, dzisiaj są dla siebie wszystkim. Czy uda im się osiągnąć sukces i jednocześnie być ze sobą?
Czy Amber da szanse miłości od której ciągle ucieka? Czy Will da radę ją do tego przekonać?
„Uwierz w nas” to druga część opowieści o miłości i sporcie w tle. To druga zaskakująco zabawna powieść Julity Dziekańskiej.
Tym razem są to losy Amber i Willa, których sport i przewrotny los stawia drugi raz przed sobą.
Zatem przenosimy się do świata siatkówki i koszykówki. Co Wy na to?
Jest to ciekawa powieść z zabawnymi dialogami, intymnymi momentami i walką natarczywych myśli. Bohaterowie uciekają przed uczuciami, nie chcąc dać sobie szansy na miłość. Według nich to może być dla nich samych zgubą i zniszczyć karierę, o którą tak ciężko walczą. Do tego bagaż doświadczeń i przeszłość, która sie za nimi ciągnie nie pozwala na szczęście.
Upór, determinacja, postanowienia, ciężkie treningi noo i oczywiście charyzma oraz trudny charakter czynią ich silnymi. Tylko jedyna słabość do siebie nawzajem można nazwać za ich wadę. Ale czy to na pewno wada? Bo przecież mimo ciętych ripost, które rzucają w swoim kierunku, to przecież dobrze sie dogadują, rozumieją, a bliskość czyni w ich sercach mieszankę wybuchową, której tak im brakuje. Czy zatem warto uciekać przed sobą? Czy warto wracać myślami do przeszłości i pozwalać jej nas niszczyć?
Jak to często tez w naszym życiu bywa, ucieczka nie jest najlepszym wyjściem. Bo czy samotność i ciągłe ambicje do bycia lepszym są na dłuższą metę dla nas korzystne? Jak często wybieramy to co łatwiejsze? Miłość czy kariera?
Stawiamy na dwóch szalach, wybieramy, ale przecież można to połączyć! Można wybrać i jedno i drugie i być szczęśliwym.
Czy warto zatem pozwolić przeszłości wywrócić teraźniejszość do góry nogami? Jak długo można sie katować?

Powiedziałabym, że ta powieść jest jeszcze lepsza niż poprzednia część, aczkolwiek tamta także mi się podobała.
Zakończenie jest szczęśliwym końcem historii bohaterów z pierwszej jak i drugiej części.
Wszystko kręci się wokół miłości, ale też i sportu. Każdy z bohaterów znajduje swoje miejsce w którym jest szczęśliwy.
Autorka w książce pokazała walkę z samym sobą, z własnymi słabościami, przede wszystkim ze strachem. Pokazuje, że należy dawać szanse tym, którzy już raz nas zawiedli.
Nie każdy jest zły. Człowiek ma rosnę oblicza w zależności od sytuacji, ale najważniejsze jest to co ma się w środku. To, że z zewnątrz jest się pewnym siebie, upartym i egoistycznym „dupkiem”, nie znaczy, że wewnątrz siebie nie można być wrażliwym i czułym człowiekiem.
Warto tez starać się walczyć z demonami przeszłości. Pozwolić im odejść, wybaczyć i starać się zapomnieć.
Człowiek nie cofa się w tył, a idzie do przodu.
To co było minęło, stało się, nie wróci. Czyny czy słowa wypowiedziane kiedyś nie cofną się. Trzeba umieć się z tym pogodzić i żyć dalej.

Można wygrać z sercem i uczuciami, które z każdym dniem są silniejsze?
Ile jesteśmy w stanie dusić w sobie to wszystko?

"Uwierz w nas" to druga część serii "Final Four" J.Dean

Amber Sky to młoda utalentowana siatkarka, która od dzieciństwa boryka się z problemami ojca alkoholika, a później z wyprowadzką brata. Pomimo że los stawiał na jej drodze przeszkody Amber się nie poddawała i walczyła o swoją przyszłość. Dziewczyna całe swoje życie poświęciła siatkówce, a jej celem jest obrona mistrzostw NCAA. Jednak trudno skupić jej się na wygranej, kiedy ponownie na jej drodze pojawia się Will Haris, który jest wschodząca gwiazda NBA oraz łamaczem damskich serc. Mężczyzna pomimo bolesnej przeszłości, która nie daje mu spokoju, zaczęła odbijać się na jego podejściu do życia. Kilka miesięcy wcześniej spotkał się z Amber tylko dla przyjemność i zabawy, a dziewczyna po jakimś czasie znika bez słowa. Jednak Will nie zamierza tak łatwo odpuścić, kiedy niespodziewanie Amber poruszyła jego serce.

Czy dziewczyna będzie potrafiła zaufać Willowi?
Czy odzyska jej zaufanie?
Czy dwoje ludzi z trudną i bolesną przeszłości mają szansę na wspólną przyszłość?

"Uwierz w nas " to emocjonalny historia z motywem sportowym w tle, która dostarcza czytelnikowi wiele wrażeń. Czyta się bardzo lekko I przyjemnie, a autorka ma fajny styl, który przypadnie do gustu młodszym i starszym czytelnikom.

"Uwierz w nas" to druga część serii "Final Four" J.Dean

Tak w sumie czytam prawie to samo co w pierwszej części. Różni się tylko historia bohaterów, ale całość nie różni się prawie niczym. Wszystko tak samo napisane.

„Wkroczyłaś do mojego życia niczym huragan, zawładnęłaś moim światem i zostawiłaś po sobie pustkę, którą czuję za każdym razem, gdy Cię przy mnie nie ma…”.

Wiecie, dlaczego trafiam ostatnio na same dobre książki? Bo zmądrzałam i rozważniej wybieram książki do recenzji. Staram się brać książki autorek, które pióro znam i lubię. To właśnie moje trzecie spotkanie z piórem autorki i mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać i wiedziałam, że się nie zawiodę. Jak było?

„Uwierz w nas” to drugi tom serii Final Four. To typowy romans sportowy, ponieważ w obu tomach jest bardzo dużo i dokładnie o sporcie. W pierwszym była to siatkówka, a teraz mamy siatkówkę i koszykówkę. Amber to przyjaciółka Heidi z pierwszego tomu. Wszystko poświęciłaby być w miejscu, w którym jest. Przed jej zespołem ważne mecze, które wiele znaczą dla kariery. Kiedyś już się spotkali, jednak miała nadzieję, że ich drogi się ponownie nie pokrzyżują, ale jednak pojawia się w jej życiu. Will – łamacz damskich serc. I to właśnie tylko jej pragnie, jednak szansa, której kiedyś nie wykorzystał wiele utrudni.

Lubię proste i lekkie pióra. Takie książki czytają się same i pochłaniają mnie w całości. Uwielbiam romanse sportowe, bo w nich wyjątkowo wiele się dzieje. Dodatkowo lubię dowiedzieć się czegoś nowego o danym sporcie, a ta autorka właśnie w niesamowity sposób przybliża mi to. Przygotowała się do napisania tych książek fenomenalnie. Według mnie drugi tom jest lepszy, ponieważ otrzymałam dużo więcej emocji i z większym zaciekawieniem ją czytałam. Jest spora różnica ilości stron między tomami i uważam, że to wyszło na dobre, ja wolę konkretniej i krócej, niż multum niepotrzebnych opisów. Spędziłam miło czas przy tej lekturze.
Czy nasza bohaterka będzie w stanie ponownie zaufać temu mężczyźnie?

"Na­zy­wam się Amber Sky. Nie­waż­ne, jak wiele dzie­je się w moim umy­śle, na ze­wnątrz za­wsze wy­glą­dam obłęd­nie i dziś nie bę­dzie ina­czej".

▪️Tytuł: Uwierz w nas. Tom 2
▪️Seria: Final Four
▪️Autor: J.Dean @j.dean.dziekanska
▪️Wydawnictwo: WasPos @waspos
▪️Premiera: 26.07.2022 r.

Wiliam Hariss i Amber Sky to para bohaterów z mocnymi charakterami. Ona jest niepokorną i zadziorną siatkarką on zaś zarozumiałym, lubiącym wyzwania koszykarzem. Każde z nich w przeszłości doznało czegoś co w dalszym ciągu ma wpływ na ich teraźniejszość. Czy Amber będzie potrafiła zaufać mężczyźnie, który już raz ją zawiódł? Czy Will zdoła odkupić swoje winy? Uczucia tych dwojga to mieszanka mogąca rozpalić ich zamknięte serca albo zostawić po sobie pobojowisko...

"Uwierz w nas" to kolejny tom należący do serii "Final Four". Co prawda 1 części nie czytałyśmy ale z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że ta książka będzie smakowitym kąskiem dla osób lubiących motyw sportu 🥰 i przyznamy się bez bicia, że chyba to właśnie najbardziej nas urzekło! ❤️ widać, że reaserch jest bardzo dobrze zrobiony i J.Dean wie o czym pisze 😍 mówimy o tym zwłaszcza dlatego, że na polskim rynku tytułów z rzekomym motywem sportu jest niezliczenie wiele ale takich w których faktycznie ten sport został doceniony, dobrze opisany i czuć klimat z nim związany możemy dosłownie policzyć na palcach u jednej ręki 😔 Warsztat pisarski autorki uważamy za bardzo dobry. Jest to już kolejna jej książka po jaką miałyśmy przyjemność sięgnąć i stwierdzamy, że jesteśmy jak najbardziej ukontentowane. Fabuła jest w pełni przemyślana, ciekawa i spójna dodatkowo dynamika akcji jest powiedziałybyśmy jak dla nas idealna. Nie za szybko, nie za wolno. Nie gna na łeb na szyję aby można było się pogubić ale też nie wlecze się w ślimaczym tempie. Dokładnie tak jak lubimy ❤️ no i bohaterowie...oj jak my lubimy takie charakterne bestyjki, które potrafią pokazać pazurki zarówno jeżeli chodzi o facetów jak i kobiety! 😍 Jesteśmy zdecydowanie na tak i czekamy na kolejne książki! 🖤❤️

@j.dean.dziekanska @waspos dziękujemy za egzemplarz i współpracę! 😊

Książka dostępna na:

▪️Tytuł: Uwierz w nas. Tom 2
▪️Seria: Final Four
▪️Autor: J.Dean @j.dean.dziekanska
▪️Wydawnictwo: WasPos @waspos
▪️Premiera: 26.07.2022 r.

Wiliam Hariss i Amber Sky to para bohaterów z mocnymi charakterami. Ona jest...

[…] W odpowiedzi na moje pragnienie dłoń Willa zjechała niżej, przytulając mnie jeszcze mocniej. To było naprawdę…przyjemnie. Tak kompletnie zapomniane uczucie. Szczelnie ukryte w zakamarkach podświadomości. Poczucie bezpieczeństwa i pewności, że ktoś złapie cie, gdy upadniesz[…]

Q: Czy wy też uwielbiacie się tulić? Co wtedy czujecie?

Amber, czołowa zawodniczka siatkówki, skrywa żal, pretensje, złość i ból. Po tym jak jeden mężczyzna zranił jej serce, obiecała sobie, że już nigdy nie zbliży się do żadnego faceta. Ale przeszłość nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć. Pech chce, że na jednej z imprez, zauważa tego który złapał jej serce kilka miesięcy temu. Will Harris, zawodnik koszykówki. Od tego spotkania, wszystko zaczyna się zmieniać. Czy Amber da mu szanse? Czy dawno ukrywane emocje powrócą? Tego musicie się sami dowiedzieć.

Tak trochę na opak przeczytałam, bo powinnam przeczytać pierwszą część, żeby się dowiedzieć co się stało, ale na szczęście autorka wyjaśniła sytuację w tej części. Czytając totalnie przepadłam, do tego stopnia, że świat zewnętrzny przestał mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Byłam tylko ja i książka wraz z mnóstwem emocji. A emocje to zaciskanie dłoni w pięść, używany oddech, przewracanie drżącymi dłońmi stronę, strach o Amber, gorac na policzkach i radość z zakończenia. Co więcej cieszę się, że autorka pisała tutaj o moim ulubionym sporcie jakim jest siatkówka, przez co jeszcze bardziej wkręciłam się w tą część. Teraz skoro przeczytałam dwójkę to nie wypada mi nie przeczytać jedynki.

Świetnie poprowadzona fabuła, pokazująca, że przeszłość nie może mieć nad nami kontroli. A jeśli nas dopadnie to nie powinnismy od niej uciekać, tylko stawić jej czoła. Co więcej jeśli coś nas meczy, widzimy coś złego, to raczej nie powinnismy uciekać tylko sobie wyjaśnić. Bo lepsza rozmowa i to szczera, niż snucie domysłów. Poleca

Q: Czy wy też uwielbiacie się tulić? Co wtedy czujecie?

Amber, czołowa zawodniczka siatkówki,...

Czy zdaża Wam się podjąć decyzję pod wpływem chwili, silnych emocji? Błędną decyzję, bo okazuje się, że wcale nie było tak jak Wam się wydawało?

"Uwierz w nas" to kolejny tom należący do serii "Final Four" Kontynuacja losów Amber i Willa. Co tym razem zaserwuje nam autorka? Jak skończy się ta rozgrywka? Finałowy mecz o wszystko. Będzie ciężko, ale na pewno bedzie warto.

Amber Sky jest ambitną i utalentowaną siatkarką. Ciężką pracą dąży do wyznaczonego celu. Sport jest ważną częścią jej życia. To na boisku spełnia swoje marzenia. Każdy zdobyty punkt, okrzyki z trybun, odgwizdane zwycięstwo, emocje, adrenalina, napięcie w czasie meczu dają jej poczucie, że zespół na nią liczy, że jest dla kogoś ważna. A ona tak bardzo tego potrzebuje. Jest czas, kiedy schodzi z boiska i musi znowu zmierzyć się z mrokiem przeszłości. Kiedy zamyka oczy koszmary wracają nie dając jej zapomnieć o przeszłości, pielęgnują w jej sercu smutek, żal i tęsknotę...za nim swoim bohaterem, obrońcą, który odgrywał ważną role w jej życiu, człowiekiem, który tak bardzo ja zawiódł i porzucił. Kiedy po kilku miesiącach znowu spotyka Willa wraca dawne uczucie, ale wraca też poczucie krzywdy, rozczarowanie, żal i...to dla niej zbyt trudne.

Will Hariss jest przystojnym i zdolnym koszykarzem przed którym stoi świetlana przyszłość. Od kiedy rozstał się z Amber jego życie wypełnia koszykówka, przelotne znajomości i dobra zabawa. W jego głowie wciaz jest ONA mała dziewczynka, której nie mógł uratować. Robi wszystko żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia, tęsknotę i poczucie bezsilności. Kiedy Amber znowu staje na jego drodze Will nie dopuszcza do siebie kolejnej przegranej. Tym razem będzie zwycięzcą i nie pozwoli jej odejść.

Sportowy motyw w książce to dobry wybór. Mało jest dobrze napisanych książek o tej tematyce. Tutaj autorka bardzo dobrze odrobiła pracę domową i mistrzowsko rozegrała tę historię. Głowni bohaterowie nie pozwolą Wam się nudzić. Ich charaktery to mieszanka wybuchowa. Z każdą kolejną stroną zagłębiałam się w ich życie, cofałam wraz z nimi w bolesną przeszłość, cierpiałam z każdą odkrywaną tajemnicą. I byłam z nich dumna, kiedy stawiali czoła życiu, kiedy podejmowali trudne życiowe decyzje. Byłam razem z nimi na boisku, gdy odnosili zwycięstwa, walczyli o każdy punkt i kiedy czuli gorzki smak porażki. Byłam, kiedy walczyli o własne życie...
Byłam ponieważ nie mogłam się oderwać od tej historii.
Czy tych dwoje doświadczonych przez życie ludzi odnajdzie wspólne szczęście?
Czy odniosą zwycięstwo w sporcie, który tak kochają i spełniają swoje marzenia?
Odpowiedzi szukajcie w książce. Polecam ❤

Przed Amber kolejny sezon w barwach Roc­kets Mercy. Dla dziewczyny liczy się tylko siatkówka i to na niej skupia całą swoją uwagę, szczególnie wtedy gdy do drużyny dołącza nowa atakująca- gwiazda amerykańskiej siatkówki.
Jednak to nie jest takie proste, bo w życiu dziewczyny ponownie pojawia się ktoś, kto sieje zamęt w jej sercu i głowie. Gwiazda NBA, facet znany ze zdobywania największej liczby punktów w meczach i największej liczby kobiet- William Har­ris.
Choć gołym okiem widać, że między tą dwójką iskrzy, Amber nie potrafi zapomnieć, że Will jest kolejnym mężczyzną w jej życiu, który "rozerwał" jej serce na kawałki dodatkowo zawodząc zaufanie.
Czy Willowi uda się skruszyć mur za którym skryła się Amber? Co też los przygotował dla tej dwójki? Musicie przekonać się sami...

🔹️🔹️🔹️

Nie często sięgam po książki z wątkiem sportowców, ale po udanym- jak dla mnie, debiucie Autorki jakim był "Bądź moim szczęściem" nie mogłam przejść obojętnie i nie sięgnąć po kontynuację tej serii. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że już w prologu pierwszego tomu Autorka uraczyła nas skrawkiem tego co będzie na nas czekać w drugim tomie.
Na co chcę zwrócić uwagę to świetne objaśnienia wszystkich sportowych pojęć. Nawet jeśli ktoś jest laikiem i nie wie na czym polega siatkówka, nie sposób mu będzie nie odnaleźć się w tym świecie. No i mamy również smaczek w postaci wątku koszykarskiego. Choć nie jest go wiele, wnosi klimat w tę historię.
Emocje jakie mamy serwowane sprawiają, że jesteśmy widzami tych "rozgrywek", zarówno w sferze miłosnej jak i tej rozgrywającej się na boiskach.
Książka napisana jest prostym językiem co powoduje, że strony uciekają spod palców, a wydarzenia opowiedziane z perspektywy bohatera i bohaterki sprawiają, że możemy poznać je z bliska, dzięki czemu nasze pierwsze wrażenia o postaciach mogą ulec zmianie, bo prawda jest taka, że nic nie jest takie na jakie może wyglądać na pierwszy rzut oka, co Autorka dobrze przedstawiła w tej historii.
Nie obędzie się bez sytuacji gdzie serducho czytelnika przyspieszy swój rytm. Gdzie historia wywoła uśmiech, ale również i smutek, bo przeszłość bohaterów wcale nie była "usłana różami".
To książka o prawdzie, o zaufaniu, o popełnianych błędach i ich naprawianiu, o niedomówieniach, walce, miłości, sile rodziny.
No i nie zabraknie w niej wzmianki o tych, od których to wszystko się zaczęło: Heidi i Garetta.
Nie mogę powiedzieć nic innego jak to, że polecam Wam tę historię, czeka Was z nią mile spędzony czas.

Uwierz w nas, ona Amber jest zawaodowa siatkarką, on Will koszykarz...podobne zyciowe perypetie, ze tak mogę ująć..obawa przed zwiazkiem, trudne dzieciństwo z lewnymi obciążeniami mozna powiedzieć psychicznymi...bo mimo wszystko troszke im przysporzylo cierpien...ale jest teraz i trzeba zaczac wierzyc w nas...dosc dobra historia i moja 1 przygoda z autorka i mam nadzieję że nie ostatnia...

• Sport
  • Przeczytane - 2023
  • Czytam Polskich Autorów!

J. Dean Uwierz w nas Zobacz więcej